Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Vyzkoušejte chorvatské ostrovy!

Každý rok navštíví chorvatské pobřeží statisíce českých a slovenských turistů. Do Chorvatska je lákají krásné oblázkové a písečné pláže a průzračné Jadranské moře. Mnoho turistů se vrací na tradiční destinace na pevnině, stále větší oblibě se ale těší také chorvatské ostrovy. Rozhodnete-li se pro Chorvatsko, ostrovy pro Vás mohou být zajímavou alternativou jak strávit letní dovolenou. Věřili byste, že cesta na chorvatské ostrovy Brač nebo Šoltu může být dokonce kratší než na Makarskou riviéru? Už ve Splitu vystoupíte z auta a pak už se jen můžete kochat výhledy z trajektu. Pojďme se podívat, co Vám chorvatské ostrovy mohou nabídnout...

Poznejte chorvatské ostrovy

Někteří turisté se každý rok vracejí pravidelně na stejné místo, často do stejného domu či dokonce i apartmánu. Po letech se zde znají s domácími a cítí se jako doma. Naproti tomu je mnoho těch, kteří rádi poznávají nová místa. Pokud také rádi objevujete, máme pro Vás doporučení - vyzkoušejte chorvatské ostrovy!

Chorvatské ostrovy jsou dostupné

Mezi návštěvníky se často vyskytuje názor, že chorvatské ostrovy jsou méně dostupné než tradiční letoviska na pevnině. My jsme ale přesvědčeni, že tomu tak není. Na některé chorvatské ostrovy se z pevniny dostanete přes most. Aktuálně vede most na ostrovy PagKrk. Mezi další chorvatské ostrovy spojené s pevninou mostem patří malý ostrov Murter. Chorvatské ostrovy jsou dnes již velmi dobře spojeny s pevninou pravidelnými trajektovými linkami. Na ostrov Pag jezdí během letní sezóny (tj. od června do konce září) trajekt, a to nonstop, téměř kyvadlově. Trvá to jen 15 minut. Ubytování na ostrově Pag nabízíme na stránce Pag ubytování - západní část nebo na stránce Pag ubytování - východní část.

Most na ostrov Pag Trajekty na chorvatské ostrovy Trajekty na chorvatské ostrovy

Na ostrov Pag se z pevniny dostanete také 340 m dlouhým mostem.

Chorvatské ostrovy Brač, Hvar i Šolta jsou s pevninou dobře spojeny pravidelnými trajektovými linkami.

Jakmile se s autem nalodíte na trajekt, můžete relaxovat nebo se kochat výhledy z paluby trajektu.

Chorvatsko – ostrovy Kvarnerského zálivu

Stále větší oblibě se těší ostrovy ležící na severu chorvatského Jadranu – v tzv. Kvarnerském zálivu. Mezi turisticky nejzajímavější ostrovy Kvarneru patří Cres, Krk, Rab a částečně také Pag. Zatímco ostrovy Krk a Pag jsou s pevninou spojeny jak mostem, tak trajektovou linkou, na Cres a ostrov Rab se dostanete pouze trajektem. Trajekt na Rab provozuje společnost Rapska plovidba a plavba trvá jen asi 15 minut. Trajektovou dopravu na ostatní chorvatské ostrovy zajišťuje společnost Jadrolinija.

Chorvatsko – ostrovy Střední Dalmácie

Chcete-li navštívit Chorvatsko, ostrovy Střední Dalmácie by neměly ujít Vaší pozornosti. Do této skupiny patří chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Šolta a vzdálený Vis.

Cesta na chorvatské ostrovy – Brač a Šolta

Největším ostrovem Střední Dalmácie je Brač. Právě Brač se mezi chorvatskými ostrovy těší u turistů největší oblibě. Už tento fakt svědčí o tom, že je tento chorvatský ostrov snadno dosažitelný. Asi nikdo by nezpochybňoval dobrou dostupnost na Makarskou riviéru – nejvyhlášenější turistickou oblast chorvatského pobřeží. Cesta autem z Brna do letoviska Tučepi – centra Makarské riviéry – je dlouhá bezmála 1000 km a časově Vám zabere přibližně 11,5 hodiny.

Ani cesta na ostrovy Brač či Šoltu však netrvá déle, naopak - pro řidiče automobilu je méně náročná! Autem se dopravíte do Splitu - cesta z Brna do Splitu přes Rakousko je dlouhá 890 km a trvá přibližně 10 hodin. Ve Splitu se nalodíte na trajekt a za 50 minut jste v Supetaru na Brači. Do oblíbeného letoviska Postira je to pak už jen 10 km. Trajekt do Supetaru vyplouvá ze Splitu 14x denně. Letovisko Sumartin na ostrově Brač je dostupné i trajektem z města Makarska. Trajekt do Sumartinu pluje hodinu.

Cesta trajektem ze Splitu do přístavu Rogač na ostrově Šolta trvá o 10 minut déle, tedy 60 minut. A ke krásným plážím ve Stomorske je to pak jen 12 km. Trajekt ze Splitu do Rogače na Šoltě vyplouvá 5x denně.

Cesta na Brač a Šoltu – náklady

Podívejme se, kolik zaplatíte na dálničních poplatcích a trajektu na ostrov Brač či Šoltu v jednom směru:

  • Dálniční poplatky Chorvatsko (dálniční výjezd Dugopolje): 229 HRK
  • Trajekt Split – Supetar nebo Rogač (osobní auto + 2 dospělí + 2 děti 3-12 let): 160 + 2x 33 + 2x 16,5 = 259 HRK

Ubytování Brač a Šolta

Letovisko Postira - ostrov Brač Letovisko Milna - ostrov Brač Bol - ostrov Brač _MG_6963-kopie.jpg
Postira - Brač Milna - Brač Bol - Brač Stomorska - Šolta

 

Prohlédněte si celkový přehled ubytování na ostrově Brač.

Cesta na chorvatské ostrovy – Hvar

Chorvatská Madeira, levandulový ostrov, slunečný ostrov – to vše jsou synonyma pro chorvatský ostrov Hvar. Víte o tom, že největší počet slunečných dní v roce je právě na Hvaru? Je to tedy ideální místo pro dovolenou i mimo hlavní turistickou sezónu (tj. červenec a srpen).

Hvar si zamiluje každý, kdo si chce vychutnat soukromí na pláži. Právě členité pobřeží Hvaru ukrývá mnoho liduprázdných zátok. V některých z nich jsou postavené apartmánové domky a můžete zde zažít dovolenou ve stylu robinzonáda. Jiné zátoky jsou zcela neobydlené.

Cesta na Hvar

Jak se na Hvar dostanete? Hvar patří mezi ty chorvatské ostrovy, které s pevninou žádný most nespojuje, i když ho od chorvatského pobřeží dělí jen 5 km Jadranského moře. Na ostrov se můžete dostat trajektem, a to dvěma způsoby:

Varianta 1: Trajektem z Drveniku do Sućuraje

Drvenik je malé turistické městečko na Makarské riviéře. Vzdálenost z Brna do Drveniku je přibližně 980 km. Z Drveniku pak 11x denně vyplouvá trajekt do Sućuraje na ostrově Hvar. Jízda tímto trajektem trvá 35 minut.

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, na dálničních poplatcích v Chorvatsku a trajektu v jednom směru zaplatíte:

  • Dálniční poplatky Chorvatsko (dálniční výjezd Šestanovac): 245 HRK
  • Trajekt Drvenik – Sućuraj (osobní auto + 2 dospělí + 2 děti 3-12 let): 108 + 2x 16 + 2x 8 = 156 HRK

Varianta 2: Trajektem ze Splitu do Stari Gradu

Druhá varianta cesty na Hvar vede ze Splitu. Cesta z Brna do Splitu je dlouhá 890 km. Ze Splitu vyjíždí trajekt 7x denně do Stari Gradu na ostrově Hvar. Cesta trajektem trvá 2 hodiny. Během této doby si může řidič v autě klidně zdřímnout. Na této trase jezdí velký trajekt, kde můžete si dát kávu nebo jídlo v restauraci.

Pokud se rozhodnete pro cestu trajektem ze Splitu, na dálničních poplatcích v Chorvatsku a trajektu v jednom směru zaplatíte:

  • Dálniční poplatky Chorvatsko (dálniční výjezd Dugopolje): 229 HRK
  • Trajekt Split – Stari Grad (osobní auto + 2 dospělí + 2 děti 3-12 let): 318 + 2x 47 + 2x 23,5 = 459 HRK

Kterou trasu na Hvar zvolit?

Při první variantě, tedy cestě až do Drveniku, najedete více km v autě, ale zaplatíte méně na poplatcích. Někteří návštěvníci Hvaru tvrdí, že cesta východním cípem Hvaru se zatáčkami a krásnými výhledy je nezapomenutelným zážitkem… Varianta trajektem ze Splitu je pro řidiče určitě méně náročná, ale finančně vyjde dráž. Určitě záleží také na tom, do kterého letoviska na Hvaru směřujete.

Ubytování Hvar

Apartmány Maslina - Hvar - severní zátoky Apartmány Lavanda - Hvar - severní zátoky Apartmány Rubin - Pokrivenik - Hvar - severní zátoky Apartmány Ruža - Pokrivenik - Hvar - severní zátoky
Apartmány Maslina Apartmány Lavanda Apartmány Rubin Apartmán Ruža
Apartmány Cico - Pokrivenik - Hvar - severní zátoky Apartmány Biserka - Hvar - Ivan Dolac    
Apartmány Cico Apartmány Biserka    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prohlédněte si celkový přehled ubytování na ostrově Hvar.

Dovolená Chorvatsko ostrovy

Někdo by mohl namítnout, proč cestovat na chorvatské ostrovy, když lze zůstat např. na oblíbené Makarské riviéře. Pokud ale máte alespoň trochu objevitelskou povahu, snadno si sami odpovíte. Chorvatské ostrovy Vám nabízejí nová místa k poznání, krásnou přírodu i unikátní historické památky. Svou odpočinkovou dovolenou v Chorvatsku můžete doplnit o poznávání. To se bude jistě líbit i starším dětem.

Vydejte se do romantických vnitrozemských osad chorvatských ostrovů a unikněte turistickému ruchu na pobřeží. Pokud toužíte po soukromí na pláži, ostrovy Chorvatska Vás nezklamou. Dovolená na chorvatských ostrovech Vám učaruje, bez nadsázky objevíte zcela jiné Chorvatsko. Nebojte se cesty na chorvatské ostrovy!

Cesta do Chorvatska

Zdá se Vám cesta do Chorvatska dlouhá? Rozložte si ji do dvou dnů a poznejte národní park Plitvická jezera! Na stránce Ubytování Plitvická jezera Vám doporučujeme ubytování v okolí Plitvic.