Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cykloplavba 3: Dalmácie sever - organizace plavby

Cykloplavby – informace

Plavba na jakékoli trase trvá 7 dní.

 • Místo vyplutí Opatija: od soboty – do soboty
 • Místo vyplutí Split: od soboty – do soboty

Příklad: Cykloplavba – Dalmácie jih: Vyplouvá se ze Splitu v sobotu ve 13:00 hodin, návrat do Splitu v pátek, vylodění v sobotu ráno (po snídani).


Kde lodě najdete

Lodě najdete v těchto přístavech:

 • v Opatiji: hlavní přístav v Opatiji - ne přístav Ičići, ani přístav Admiral (v hlavním přístavu se nachází také restaurace Bevanda a bar Hemingway)
 • ve Splitu: hlavní trajektový přístav ve Splitu (označen jako "TRAJEKTNA LUKA"). Nachází se zde také centrální autobusové nádraží a vlakové nádraží.

V přístavech se nachází také budovy Správy přístavu (Port Authority).

Svou loď poznáte podle jejího jména, které je napsáno na jejím předním boku.

U lodi je přítomen také personál lodi (personál organizátora plavby) - poznáte je podle bílých triček s modrým logem „Katarina Line“.


Parkování v místech vyplutí

V Opatiji i ve Splitu lze zajistit parkování na hlídaném parkovišti či v garážích za poplatek 10 až 15 € denně.

Autem můžete pohodlně dojet až do přístavu, zapsat se na loď, přenést si zavazadla na loď a poté (pokud chcete zajistit parkování):

 • v Opatiji: předáte auto personálu organizátora plavby (přítomen u lodi) k zaparkování (na konci plavby Vám auto opět přiveze do přístavu).
 • ve Splitu: personál organizátora plavby Vám dá instrukce, kde zaparkovat (5-7 min. z přístavu), a mapku s vyznačením parkoviště, poté se vrátíte pěšky či místním autobusem zpět do přístavu k lodi

Pozor! Zajištění parkovacího místa je nutné objednat předem!


Nalodění

Nalodění v Opatiji i Splitu probíhá každou sobotu od 11:00 do 13:00 hodin. Kajuty jsou vždy připraveny k nastěhování po 13. hodině, lze se však nalodit již ráno a zavazadla uschovat na lodi.


Vyplutí a první jídlo na lodi

Z OpatijeSplitu loď vyplouvá v sobotu v 13:00 hodin. Po úvodním přivítání hostů kapitánem a posádkou následuje oběd na lodi a loď opouští přístav.


Konec plavby

 • Do OpatijeSplitu se lodě se vrací v pátek odpoledne. Kajuty musí být vyklizeny v sobotu do 9:00 hodin, aby je posádka mohla uklidit a připravit pro další hosty. Poslední jídlo na lodi je snídaně v sobotu ráno.

Ubytování v kajutách

Kapacita lodí je různá - lodě mohou být pro 16 až 40 osob.

Kategorie lodí a vybavení kajut

Cykloplavby jsou organizovány pouze na lodích kategorie A (střední kategorie). Vybavení kajut je následující:

 • Kajuty lodí kategorie A (střední kategorie) jsou vybaveny 2 až 3 lůžky (manželské lůžko či dvě oddělená lůžka, třetí lůžko je na palandě) a vlastním sociálním zařízením se sprchou a WC. Klimatizace je jen na společné chodbě. K dispozici jsou také 2 ručníky/osobu/týden.

Klimatizace funguje jen když běží motor lodi nebo když je v přístavu možnost přívodu elektřiny.

Pozor! Pro Vaši cykloplavbu si v rámci kategorie lodi A volíte jen typ kajuty, nikoli konkrétní loď! Název lodi Vám oznámíme nejpozději 10 dnů před začátkem Vaší plavby.

 

Typy kajut

Na lodích jsou 2 typy kajut – na palubě a v podpalubí.

1) Kajuta na palubě: Může být umístěna buď přímo na palubě, nebo (u velkých lodí) ještě o patro výš – nad palubou.

 • Výhody – přímý vstup na palubu s výhledem na moře, více čerstvého vzduchu.
 • Nevýhody – na palubě se pohybuje více lidí, tyto kajuty mohou být tedy hlučnější.

2) Kajuta v podpalubí:

 • Výhody – jedná se o klidnější kajuty (nedoléhá zde tolik hluku, kolem kajuty bude chodit jen Váš spolubydlící) a také pohodlnější kajuty (jsou umístěny v úrovni mořské hladiny, což kajutu příjemně ochlazuje).
 • Nevýhody – není zde výhled na moře, ne na každé lodi si zde lze otevřít okno.

Typ kajuty si volíte sami.

Naše doporučení:

 • u lodi kategorie A doporučujeme zvolit kajutu v podpalubí (na lodi je klimatizace jen v podpalubí, klimatizace chladí víc než otevřené dveře kajuty na palubě, v kajutě v podpalubí je pak příjemněji než v kajutě na palubě).

 

Úklid kajut

Kajuty i soukromá sociální zařízení jsou uklizeny jen před nástupem. Společná sociální zařízení jsou uklízena průběžně.

 

Spaní na palubě lodi

Během plavby lze spát i na palubě, není však povoleno vynášet z kajuty deky a polštáře, je tedy nutné mít vlastní karimatku a spacák.

 

Elektřina a voda na lodi

Elektřina a voda (studená i teplá) jsou na lodi k dispozici, avšak v omezeném množství. Lodi mají také ústřední topení. Všechny lodi mají generátor, který působí hluk, takže během noci není zapínán, a tím pádem nefunguje (v noci tedy někdy nemusí být k dispozici elektřina a teplá voda). Ve většině přístavů však možnost napojení na elektřinu je, pak jsou elektřina i teplá voda k dispozici i v noci. Na lodi je zásobník na vodu, takže je pro všechny vody dost za předpokladu, že každý s vodou hospodaří rozumně. Navíc voda je každý den doplňována.


Strava a nápoje na lodi

 

V ceně je zahrnuta polopenze formou snídaně a oběda (příp. místo oběda je večeře).

 • Snídaně: pití - čaj, káva, ovocný džus; jídlo - pečivo, máslo, marmeláda, tavený sýr, paštika + denní obměny (např. šunka, sýr, sálám, vařená vejce, párky aj.)
 • Oběd: polévka, hlavní chod (tj. tradiční chorvatská strava – ryba nebo maso a přílohy), zeleninový salát, dezert (ovoce nebo koláč)

Večeře si klient zajišťuje a hradí sám (např. v restauracích v přístavech).

Jednou týdně je v nabídce speciální večeře na lodi, tzv. „Kapitánovo menu“ („Captains dinner“) – tj. menu dle šéfkuchaře (tj. ryba nebo maso dle výběru). Kapitán každé lodi připravuje vlastní specialitu. Tuto večeři lze objednat předem nebo až na místě za 25 € / osobu.

U cykloplaveb je polopenze formou snídaně a večeře (výjimečně je místo večeře poskytnut na lodi oběd - záleží na programu dne).

Vegetariáni a jiné dietní programy: Lze připravit speciální jídelníček (bez masa, bez lepku apod.), nutno však domluvit předem.

 

Nápoje na lodi

V ceně plavby je zahrnutý 1 litr balené pitné vody na osobu/den. Další nápoje v ceně zahrnuty nejsou. Klientovi je během plavby otevřen účet, který uhradí na konci plavby. Ceny nápojů na lodi jsou podobné cenám v přístavních restauracích a tavernách.

Pozor! Na loď není dovoleno nosit žádné vlastní nápoje (alkoholické ani nealkoholické)!

 

Možnost připlatit si na lodi

 • 1 nápoj k obědu: 25 € / osobu / týden (tj. 1 sklenice vína, nebo 1 pivo, nebo 1 nealko nápoj k obědu) – platí se na místě
 • Speciální večeři „Captains dinner“: 25 € / osobu (hlavní chod je ryba nebo maso, předkrmy - např. polévka, pršut, místní sýry, olivy, ančovičky, variace salátů, desert) – možno objednat předem nebo zaplatit až na místě
 • Plnou penzi: 115 € / osobu / týden (možné jen v případě 10 a více zájemců)
 • Anglickou snídani: 40 € / osobu / týden (obsahuje: 2 vejce, slaninu, rajčata, žampiony, nebo ovoce a jogurt - platí se na místě. Možno objednat na místě anglickou snídani jen v některých dnech, pak je cena 5 € / osobu / snídani (nutno objednat alespoň 1 den předem).