Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cykloplavba po Jadranu s turistikou

Cykloplavba s turistikou

OPATIJA KRK RAB PAG LOŠINJ (Mali Lošinj) CRES – OPATIJA

8denní dovolená na lodi s cyklistikou a turistikou, vyplutí z Opatije. Polopenze v ceně.

Díky velkému množství stezek je oblast Kvarnerského zálivu ideální pro cyklistiku i turistiku. Během týdenní plavby lodí budete mít možnost poznat ostrovy Krk, Rab, Pag, Lošinj a Cres – ze sedla kola nebo pěšky. K dispozici bude místní průvodce. Přitom se budete kochat pohledy z lodi na pevninu a užijete si koupání v průzračném Jaderském moři.

Vyplouvá se každou sobotu od 22.4. do 10.6. a od 9.9. do 7.10.2018.

Program cykloplavby

Den 1 - Sobota: OPATIJA - ostrov KRK

Příjezd do Opatije, kajuty budou připraveny po 12. hodině. První jídlo na lodi je oběd. Dvouhodinová plavba na ostrov Krk, cestou zastávka na koupání. Večer a přenocování na lodi v přístavu města Krk.

 • Trasa lodi: Opatija - ostrov Krk
 • Strava na lodi: oběd

Den 2 - Neděle: ostrov KRK

Po snídani cyklovyjížďka do města Punat a dále přes údolí s vinicemi až do Vrbniku, který stojí na útesu 50 m nad mořem. Pro Vrbnik jsou typické velmi úzké ulice. Ochutnejte místní vynikající bílé víno Žlahtina v některém z místních vinařství! Z Vrbniku loď přepluje na ostrov Rab, do historického stejnojmenného města. Město Rab – starodávné kostely, věže, paláce, úzké kamenné uličky, náměstí, antické domovní fasády... Večer a přenocování na lodi v přístavu Rab.

 • Cyklotrasa: město Krk - Punat - Vrbnik (cca 23 km)
 • Nejvyšší místo trasy: 190 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 3 - Pondělí: ostrov RAB

Po snídani turistický výlet na mys Kamenjak na vrchol Straža (409 m) – překrásný výhled na ostrovy Kvarnerského zálivu. Sestup k lodi, oběd. Možnost odpolední turistiky v lesoparku Komrčar. Večer na lodi – kapitánská večeře (není zahrnuta v ceně - 25€/osobu) a zábava. Přenocování na lodi v přístavu města Rab.

 • Délka turistiky: cca 4 hod.
 • Nejvyšší bod: 409 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 4 - Úterý: ostrov RAB, ostrov PAG

Po snídani cyklovyjížďka do městeček Barbat, Palit a zpět přes lesopark Komrčar do města Rab. Oběd na lodi, pak loď vypluje k ostrovu Pag do vesničky Tovarnele. Odpolední cyklotrasa vede z Tovarnele do města Novalja. V okolí Tovarnele rostou unikátní tisícileté olivovníky. V Novalji doporučujeme navštívit některou z místních taveren a vyzkoušet místní specialitu - vynikající Pažský sýr. Přeplutí na lodi z Novalji do městečka Mandre (nebo možnost pokračovat do Mandre na kole). Večer a přenocování na lodi ve vesnici Mandre.

 • CyklotrasaTovarnele - Novalja (22 km) nebo dále do Mandre (dalších 13 km)
 • Nejvyšší bod: 175 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 5 - Středa: ostrov LOŠINJ

Po snídani loď vypluje k ostrovu Lošinj do města Mali Lošinj. Cestou přestávka na koupání. Oběd na lodi. Po obědě turistický výlet z Mali Lošinj na kopec Sveti Ivan (237 m) a dále do městečka Veli Lošinj – zde možnost odpoledního koupání. Návrat do Malého Lošinje. Večer a přenocování na lodi v přístavu Mali Lošinj (kavárny, bary, restaurace).

 • Délka turistiky: cca 3,5 hod.
 • Nejvyšší bod: 237 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 6 - Čtvrtek: ostrov LOŠINJ, ostrov CRES

Po snídani cyklovyjížďka do rybářské vesničky Nerezine a dále do starého města Osor, ležícího mezi ostrovy Lošinj a Cres. Odpoledne přesun do historického města Cres. Cestou oběd na lodi a přestávka na koupání. Volný večer v Cresu, přenocování na lodi v přístavu.

 • CyklotrasaMali LošinjNerezineOsor (24 km)
 • Nejvyšší bod: 255 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 7 - Pátek: ostrov CRES, OPATIJA

Po snídani cyklovyjížďka v okolí města Cres, možnost prohlídky franiškánského kláštera se sakrálním muzeem (není zahrnuto v ceně). Volný čas na nákupy suvenýrů. Oběd na lodi, přesun na pevninu. Cestou zastávka v Lovranu. Možnost návštěvy rybářské vesničky Volosko blízko Opatije. Volný večer v Opatiji (kavárny, restaurace, 12 km promenáda). Přenocování na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: cca 16 km
 • Délka turistiky: cca 2 hod. (7,5 km)
 • Nejvyšší bod: 25 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 8 - Sobota: OPATIJA - vylodění

V 9:00 snídaně na lodi, poté vylodění pasažérů.

 • Strava na lodi: snídaně

PŘESTÁVKY NA KOUPÁNÍ

Pokud to počasí a čas dovolí, budou také přestávky na koupání v moři. Ty budou možné buď z lodi (přičemž loď musí být od břehu pláží vzdálená vždy min. 20-30 metrů) nebo po ukončení cyklotrasy (před nastoupením na loď).

CYKLOTRASY

Délka jednotlivých denních cyklotras je orientační a může se měnit v závislosti na volbě různých zkratek či objížděk. Trasy (lodi i cyklistické) mohou být na místě měněny jak kapitánem lodi tak i průvodcem (např. v závislosti na počasí či situaci ohledně volných mist v přístavech na ostrovech). Odjezdy na kolech budou v ranních hodinách, většinou ihned po snídani. Téměř každý den je možné strávit na kolech celý den, nebo jen půl dne – volba záleží na každém pasažérovi.

TURISTIKA

Doporučujeme pevnou turistickou obuv. Zapůjčení trekingových holí v ceně.

STRAVA

Polopenze je servírována na lodi (kontinentální snídaně a oběd nebo večeře – závisí na program konkrétního dne). Během cyklovýletů budou možné zastávky v doporučených místních restauracích a bude možnost vyzkoušet místní speciality. Tato jídla nejsou zahrnuta v ceně plavby a jsou v režii každého pasažéra. Je také možnost objednat si na lodi tzv. “Kapitánovo menu” – večeři, kde Vám podle receptů kapitána lodi bude připravena místní specialita (ryby, maso, polévka, pršut, olivy, desert – cena 25 € / osobu). Objednává se a platí se na místě.

Možnost ZAPŮJČENÍ KOLA včetně helmy, držáku na cyklolahev a malé cyklobrašny – 100 / osobu / týden (nutno objednat předem).

Možnost ZAPŮJČENÍ ELEKTROKOLA – cena na vyžádání (nutno objednat předem).