Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cyklodovolená 1: Kvarner, Chorvatsko

Cykloplavba 1: Kvarner

OPATIJA – KRK – RAB – PAG – MOLAT/ILOVIK – LOŠINJ – CRES – OPATIJA

8denní cyklodovolená na lodi a na kole, vyplutí z Opatije. Polopenze v ceně.

Tato průvodcovaná cykloplavba severním pobřežím Chorvatska (tzv. Kvarnerem) začíná na ostrově Krk a končí na Opatijské riviéře na poloostrově Istrie. Během jednoho týdne budete moci objevovat krásy chorvatského pobřeží, malebná přímořská letoviska, historická města i zapadlé staré vesničky. Cyklovýpravy Vás zavedou mezi vinice, borovicové háje, na pláže i do speciální lesní rezervace Dundo na ostrově Rab. Na ostrově Pag budete moci obdivovat unikátní staré olivovníky prapodivných tvarů a ochutnat vynikající pažský sýr. Jeden z nejlepších způsobů jak poznat Chorvatsko je právě ze sedla kola...

Vyplouvá se každou sobotu od 22.4. do 10.6. a od 9.9. do 7.10.2018.

Program cykloplavby

Den 1 - Sobota: OPATIJA - ostrov KRK

Příjezd do Opatije, kajuty budou připraveny po 12. hodině. První jídlo na lodi je oběd. Dvouhodinová plavba na ostrov Krk. Ostrov Krk je největším kvarnerským ostrovem. Cyklotrasa vede z města Krk do vesnice Punat a zpět. Večer a přenocování na lodi v přístavu města Krk.

 • Cyklotrasa: město Krk – vesnice Punat - město Krk (16 km)
 • Stupeň obtížnosti: 2
 • Trasa lodi: Opatija - ostrov Krk
 • Strava na lodi: oběd

Den 2 - Neděle: ostrov KRK

Cyklotrasa vede mezi poli kaštanů a fíkovníků do vesnice Dobrinj, poté přes údolí s vinicemi až do severovýchodní části ostrova, do unikátního města Vrbnik, které stojí na útesu 50 m nad mořem. Pro město Vrbnik jsou typické velmi úzké ulice a je také domovem vynikajícího bílého vína Zlahtina. Trasa bude zakončena v přístavu Punat. Večer a přenocování na lodi v přístavu Punat nebo Krk.

 • Cyklotrasa: město Krk - Dobrinj - Vrbnik - vesnice Punat nebo město Krk (36 km)
 • Stupeň obtížnosti: 4
 • Trasa lodi: Krk – Punat (nebo město Krk)
 • Strava na lodi: snídaně, večeře

Den 3 - Pondělí: ostrov RAB

Ráno loď vypluje na ostrov Rab do města Lopar, odkud začne cyklovýlet. Trasa povede k písečné pláži (pro oblast Kvarneru velmi netypické), pláži Supetarska Draga a dále do opevněného historického města Rab. V přístavu města Rab bude na lodi servírován oběd. Odpoledne možnost prohlídky města Rab nebo lze pokračovat na kolech dále do přírodní rezervace lesa Dundo na poloostrově Kalifront a zpátky do města Rab. Večer a přenocování na lodi v přístavu města Rab.

 • Cyklotrasa: Lopar - Barbat - Rab (22 km) & město Rab - poloostrov Kalifront - město Rab (21 km)
 • Stupeň obtížnosti: 2
 • Trasa lodi: Punat - Lopar – Rab
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 4 - Úterý: ostrov PAG

Ráno loď dopluje na blízký ostrov Pag. Cyklotrasa začne na severozápadě ostrova v přístavu Tovarnele, s první zastávkou v blízkém městečku Lun, kde můžete obdivovat staleté olivovníky a kameny bizarních tvarů. V Novalji bude přestávka na občerstvení (možnost návštěvy taveren a ochutnávky vynikajícího pažského sýra). Bude zde možnost trasu ukončit a nastoupit na loď, nebo pokračovat dále na kolech až do letoviska Mandre. Odpoledne loď přepluje na ostrov Molat. Večeře a přenocování na lodi ve vesnici Molat.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km) nebo dále do městečka Mandre (celkem 35 km)
 • Stupeň obtížnosti: 3
 • Trasa lodi: Rab - Tovarnele - Novalja - Mandre – Molat
 • Strava na lodi: snídaně, večeře

Den 5 - Středa: ostrov MOLAT (nebo ILOVIK) & ostrov LOŠINJ

Molat je nejmenším a také nejromantičtějším ostrovem, který při této plavbě navštívíte. Ve vesnici Molat je pouze pekárna, jeden obchod a jen dva nebo tři bary. Cyklotrasa vede vnitrozemím ostrova do vesnice Zapuntel. Cestou krásné výhledy na zátoky a pláže. Oběd na lodi ve vesnici Zapuntel. Po obědě loď přepluje na ostrov Lošinj. Možnost pokračovat na kolech do vesnice Veli Lošinj a na poloostrově Čikat navštívit jednu z mnoha pláží obklopených borovicovými háji. Večer a přenocování na lodi v přístavu Mali Lošinj (kavárny, bary, restaurace).

 • Cyklotrasa: Molat - Zapuntel (9 km) & Mali Lošinj - Čikat (ostrov Veli Lošinj) - Mali Lošinj (20 km)
 • Stupeň obtížnosti: 2
 • Trasa lodi: Molat - Mali Lošinj
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 6 - Čtvrtek: ostrov LOŠINJ & ostrov CRES

Ostrovy Lošinj a Cres jsou spojeny mostem. Cyklotrasa začne v přístavu Mali Lošinj a povede skrz borovicové a vavřínové háje směrem k Cresu. Cestou krásné výhledy na ostrov Cres. První zastávka bude ve vesnici Osor, kde bude možnost trasu ukončit, nastoupit na loď a odpoledne odpočívat, nebo pokračovat v náročnější části trasy na kolech do rybářské vesnice Martinšćica. Tam pak loď připluje a zaveze všechny pasažéry do historického města Cres. Večer a přenocování na lodi ve městě Cres.

 • Cyklotrasa: Mali Lošinj - Osor (20 km) nebo dále do vesnice Martinšćica (celkem 45 km)
 • Stupeň obtížnosti: první část - 2, druhá část - 4
 • Trasa lodi: Mali Lošinj - Osor - Martinšćica – Cres
 • Strava na lodi: snídaně, večeře

Den 7 - Pátek: poloostrov ISTRIE & město OPATIJA

Ráno loď přepluje do letoviska Mošćenička Draga na Opatijské riviéře. Odtud započne cyklotrasa podél pobřeží, s nádhernými výhledy na moře a přilehlé ostrovy, až do města Brseč, které leží na útesu nad mořem. Zde bude přestávka na občerstvení. Možnost procházky malou vesnicí se dvěma kostely. Po přestávce návrat do Mošćeničke Dragy buď stejnou cestou podél pobřeží nebo náročněji (s průvodcem) – přes horu Sv. Jeleny. Cesta povede přes horskou vesnici s malým etnografickým muzeem. Oběd na lodi v Mošćeničke Draze, odtud loď přepluje do lázeňského města Opatija. Volný večer v Opatiji (je zde promenáda dlouhá 12 km). Přenocování na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: Mošćenička Draga – Brseč - Mošćenička Draga (zpět po pobřeží - celkem 20 km) nebo zpět přes horu SV. JELENA (celkem 30 km)
 • Stupeň obtížnosti: první varianta (zpět po pobřeží) - 2, druhá varianta (zpět přes horu Sv. Jelena) - 4
 • Trasa lodi: Cres - Mošćenička Draga – Opatija
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 8 - Sobota: OPATIJA - vylodění

V 9:00 snídaně na lodi, poté vylodění pasažérů.

 • Strava na lodi: snídaně

PŘESTÁVKY NA KOUPÁNÍ

Pokud to počasí a čas dovolí, budou také přestávky na koupání v moři. Ty budou možné buď z lodi (přičemž loď musí být od břehu pláží vzdálená vždy min. 20-30 metrů) nebo po ukončení cyklotrasy (před nastoupením na loď).

CYKLOTRASY

Délka jednotlivých denních cyklotras je orientační a může se měnit v závislosti na volbě různých zkratek či objížděk. Trasy (lodi i cyklistické) mohou být na místě měněny jak kapitánem lodi tak i průvodcem (např. v závislosti na počasí či situaci ohledně volných mist v přístavech na ostrovech). Odjezdy na kolech budou v ranních hodinách, většinou ihned po snídani. Téměř každý den je možné strávit na kolech celý den, nebo jen půl dne – volba záleží na každém pasažérovi.

STRAVA

Polopenze je servírována na lodi (kontinentální snídaně a oběd nebo večeře – závisí na program konkrétního dne). Během cyklovýletů budou možné zastávky v doporučených místních restauracích a bude možnost vyzkoušet místní speciality. Tato jídla nejsou zahrnuta v ceně plavby a jsou v režii každého pasažéra. Je také možnost objednat si na lodi tzv. “Kapitánovo menu” – večeři, kde Vám podle receptů kapitána lodi bude připravena místní specialita (ryby, maso, polévka, pršut, olivy, desert – cena 25 € / osobu). Objednává se a platí se na místě.

Možnost ZAPŮJČENÍ KOLA včetně helmy, držáku na cyklolahev a malé cyklobrašny – 100 / osobu / týden (nutno objednat předem).

Možnost ZAPŮJČENÍ ELEKTROKOLAcena na vyžádání (nutno objednat předem).