Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Plavba na lodi po Jadranu 5: Jižní Dalmácie, Chorvatsko

Plavba 5: Jižní Dalmácie

DUBROVNÍK MLJET KORČULA – HVAR – TRSTENIK – ŠIPAN – DUBROVNÍK

(možnost výletu do Černé Hory)

8denní okružní plavba lodí z Dubrovníku. Polopenze v ceně.

Jižní Dalmácie oplývá nebývalou krásou. Tato okružní plavba lodí vás zavede na ostrovy Hvar, Korčula, Mljet, na souostroví Elafiti i na poloostrov Pelješac, známý pro svá vynikající vína. Na ostrovech navštívíte historická města Hvar a Korčulu. Na Mljetu můžete obdivovat krásu národního parku s tyrkysově modrými jezery. A užijete si báječné koupání v průzračném moři. Prohlídka historického Dubrovníku bude perlou na této plavbě.

Program okružní plavby

Den 1 - Neděle: DUBROVNÍK

Od 13:00 hodin bude probíhat nalodění v přístavu Gruž. První jídlo na lodi tento den bude výjimečně večeře. Večer volný k procházce historickým městem Dubrovník, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zvláštní kouzlo dodávají městu starodávné budovy z doby, kdy byl Dubrovník samostatnou republikou. Většina architektury starého města je postavena v renesančním, příp. gotickém stylu. Zcela unikátní jsou pak městské hradby. Více času na prohlídku Dubrovníku pak bude po návratu z plavby (v sobotu). Přenocování na lodi v přístavu.

Fotografie města Dubrovník

Den 2 - Pondělí: DUBROVNÍK – ostrov MLJET

Loď pluje k ostrovu Mljet, kde se nachází také národní park. Oběd cestou na lodi. Odpoledne je volné k jeho prohlídce. V národním parku Mljet se nachází zajímavá jezerní soustava propojená s otevřeným mořem jen úzkými kanály. Voda v jezerech je tedy slaná. Možnost zapůjčení loďky na projížďku po jezerech národního parku nebo návštěvy starého kostela a opatství na ostrově Sv. Marije uprostřed Velkého jezera. V národním parku Mljet je také možnost zapůjčení kol, podél jezer vede vyasfaltovaná cyklostezka. Přenocování na lodi v přístavu městečka Polače nebo Pomena.

Fotografie města Korčula

Den 3 - Úterý: ostrov MLJET – ostrov KORČULA

Loď pluje k ostrovu Korčula – rodnému místu cestovatele Marca Pola. Oběd na lodi u přístavu Lumbarda. Odpoledne příjezd na Korčulu do historického města Korčula. Možnost samostatné prohlídky historického města Korčula. Přenocování na lodi v přístavu na ostrově Korčula.

Den 4 - Středa: ostrov KORČULA – ostrov HVAR

Loď pluje k malému ostrovu Šćedro (přestávka na koupání). Po obědě loď pokračuje směrem k ostrovu Hvar, nejdelšímu ostovu v Jaderském moři. Díky jeho podnebí se mu příznačně přezdívá také „Sluneční ostrov“. Ve městě Hvar se nachází renesanční katedrála s originálními věžemi. V roce 1612 zde bylo založeno nejstarší obecní divadlo v Evropě. Město Hvar nabízí širokou škálu zábavy – spoustu restaurací, barů a kaváren, které bývají otevřeny dlouho do noci. Přenocování na lodi v přístavu města Hvar.

Den 5 - Čtvrtek: ostrov HVAR TRSTENIK

Loď pluje k malému městečku Trstenik na poloostrově Pelješac. Oběd cestou na lodi. Odpoledne volné ke koupání. Trstenik je malý přístav s přibližně sto stálými obyvateli, kteří se zabývají zejména farmařením, vinařstvím (známé víno Dingać), rybařením a turismem. Pobřeží okolo městečka a sousedních ostrůvků je porostlé borovicovými háji a je vhodné ke koupání. V Trsteniku se také nachází známé vinařství Grgić – možnost individuální ochutnávky vín. Přenocování na lodi v Trsteniku.

Den 6 - Pátek: TRSTENIK – ostrov ŠIPAN

Loď pokračuje k souostroví Elafiti. Největším ostrovem je ostrov Šipan. K souostroví patří dále ostrovy Lopud a Koločep (Kalamota). Tyto ostrovy lákají turisty především díky krásné scenérii a písčitým plážím. Na jednom z těchto malých ostrovů je naplánován oběd a koupání. Přenocování na lodi v přístavu ostrova Šipan.

Den 7 - Sobota: ostrov ŠIPAN DUBROVNÍK

Loď pluje zpět do Dubrovníku. Cestou nádherné výhledy na pobřeží. Příjezd do Dubrovníku okolo 14. hodiny – volné odpoledne k jeho prohlídce, koupání nebo možnost organizovaného výletu do Černé Hory (55 €/osobu – nutnost mít cestovní pas!). Prohlídku Dubrovníku můžete zvládnout individuálně nebo se přidat k organizované prohlídce s anglicky mluvícím průvodcem (10 €/osobu – u kategorie A+ je prohlídka zahrnuta již v ceně, nezahrnuje však vstup na hradby). Doporučujeme procházku po městských hradbách, dlouhých 1940 metrů (vstupné na hradby v r. 2011 bylo 70 HRKn / osobu). Tento den nebude na lodi oběd, ale večeře. Přenocování v přístavu Gruž.

Den 8 - Neděle: DUBROVNÍK

Poslední den, snídaně na lodi a ukončení programu. Možnost fakultativního výletu do Černé Hory.


Pozor! Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy z důvodu nepříznivého počasí.


Doporučujeme

Milovníkům přírody doporučujeme v sobotu po návratu do Dubrovníku podniknout půldenní výlet lodí na 15 minut vzdálený ostrůvek Lokrum. Loď na Lokrum vyplouvá z přístavu starého města Dubrovníku a zpáteční jízdenka stojí 50 HRKn/osobu (cena v r. 2011). Rozhodně si sebou vezměte plavky - na ostrově je možnost koupání ve slaném jezírku (Mrtvo more) nebo na krásné pláži z velkých plochých kamenů.

 

Možnost fakultativních výletů

1) Celodenní výlet autobusem z Dubrovníku do Černé Hory

  • prohlídka historických měst Budva a Kotor
  • kdy: v sobotu (po návratu do Dubrovníku) nebo v neděli (po ukončení pobytu na lodi)
  • cena: 48 €/osobu
  • nutnost cestovního pasu

2) Výlet lanovkou na horu Srđ nad Dubrovníkem

  • nádherné scénické výhledy na unikátní historické město Dubrovník zapsané na seznamu UNESCO
  • cena: 14 €/osobu

Fakultativní výlety se domlouvají až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.