Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Plavba po moři 1: Kvarnerské pláže, Chorvatsko

Plavba 1: Kvarnerské pláže

OPATIJA – KRK – RAB – ZADAR – MOLAT / OLIB – ILOVIK – LOŠINJ – CRES – OPATIJA

8denní okružní plavba po moři z Opatije. Polopenze v ceně.

Láká vás okružní plavba lodí po moři? Dovolená na lodi v Chorvatsku může být řešením. Na okružní plavbu Kvarnerské pláže se vyplouvá z Opatije na Istrii. Během 8 dnů na lodi navštívíte historická města ostrovů Krk, Rab a Cres a doplujete až do Zadaru. Navštívíte také ostrovy Lošinj a Molat či Olib. Zažijete koupání v průzračném Jaderském moři. Plavba lodí Kvarnerské pláže je pro české a slovenské návštěvníky nejbližší možnou variantou pro dovolenou strávenou na lodi.

Program okružní plavby

Den 1 - Sobota: OPATIJA – ostrov KRK

Vyplutí z přístavu v Opatiji ve 13:00 hodin. Cestou zastávka na koupání. Ostrov Krk je největší chorvatský ostrov. Nachází se zde velké množství větších či menších rybářských vesniček. Ostrov je zelený s množstvím skal, malých pobřežních ostrůvků a stovkami skrytých pláží a plážiček. Večer ve městě Krk, možnost individuální prohlídky starého města Krk. Možnost fakultativního výletu do vinařství Nada v městečku Vrbnik. Přenocování na lodi v městském přístavu.

Den 2 - Neděle: ostrov KRK – ostrov RAB

Malé město Rab je obestavěno středověkými hradbami. Ve městě se nachází románské stavby – kostely, paláce, kamenné uličky s domy s antickými fasádami. Večer ve městě Rab, možnost individuální prohlídky starého města, přenocování na lodi v městském přístavu.

Den 3 - Pondělí: ostrov RAB – ZADAR

Loď pluje podél ostrova Pag, cestou zastávka na koupání na malém, neobydleném ostrůvku Maun, odpoledne loď pokračuje dále do města Zadar. Večer v Zadaru, možnost individuální či organizované prohlídky starého města (s průvodcem, v angličtině), přenocování na lodi v zadarském přístavu. Po staletí byl Zadar metropolí celé Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálním dědictvím světového významu, jenž je vidět na každém kroku: románský tribunál z 1. st. n. l., kostel sv. Donata z 9. st. n. l. (nejslavnější středověká basilika a symbol města), mohutné městské hradby s reprezentativními branami z 16. st. n. l., množství paláců, vil a jiných monumentů. Město je také plné skvělých restaurací. Zajímavostí Zadaru jsou unikátní Mořské varhany.

Den 4 - Úterý: ZADAR – ostrov MOLAT nebo OLIB

Loď pluje na ostrov Molat nebo Olib (záleží na aktuální situaci ohledně volných míst v přístavech těchto ostrovů). Ostrov Molat leží v severní části zadarského poloostrova. Díky svému klidnému prostředí s minimem infrastruktury (4 restaurace, 3 obchody) garantuje dovolenou bez davů turistů. Ostrov Olib je také ideální místo k odpočinku – nejsou zde žádná auta, občas jen nějaký traktor, který místní obyvatelé využívají v zemědělství. Olib se pyšní velkým počtem atraktivních pláží - hned v blízkosti přístavu je krásná písečná pláž. Tento ostrov byl obydlen již v antice. Přenocování na lodi v přístavu.

Den 5 - Středa: ostrov MOLAT nebo OLIB – ostrov ILOVIK – ostrov MALI LOŠINJ

Loď přepluje na klidný ostrov Ilovik (koupání), pak k ostrovu Mali Lošinj. Ten je díky velkému množství borovic a křišťálově čisté vodě jedním z nejoblíbenějších ostrovů v Jaderském moři. Možnost procházky v přístavu, nočního koupání na písečné pláži Cikat, nebo návštěvy blízkého malebného městečka Veli Lošinj, vzdáleného od přístavu 5 km. Přenocování na lodi v přístavu na ostrově Mali Lošinj.

Den 6 - Čtvrtek: ostrov MALI LOŠINJ – ostrov CRES

Loď pluje na ostrov Cres. Tento tvarem podlouhý a úzký ostrov je typický dubovými, borovicovými a olivovými háji a vinicemi. Cres i Mali Lošinj bývaly jedním ostrovem, ale Římané vyhloubili mezi ostrovy kanál, a tak vznikly ostrovy dva. Večer ve středověkém městě Cres, možnost individuální prohlídky starého města, přenocování na lodi v městském přístavu.

Den 7 - Pátek: ostrov CRES – OPATIJA

Loď se vrací zpět do Opatije. Cestu budou zpříjemňovat výhledy na populární opatskou riviéru. Odpoledne návrat do opatského přístavu. Po příjezdu možnost individuální či organizované prohlídky (s anglicky mluvícím průvodcem; cena 10 € / osobu) města Opatija, nebo procházky uličkou Lungo Mare do rybářské vesničky Volosko, kde se nacházejí vynikající mediteránské restaurace. Přenocování na lodi v přístavu v Opatiji.

Den 8 - Sobota: OPATIJA

Poslední den, snídaně na lodi a ukončení programu. Možnost fakultativního výletu do Benátek nebo do národního parku Plitvice.

 

Pozor! Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy z důvodu nepříznivého počasí.

 

Možnost fakultativních výletů

1) Návštěva vinařství "Nada" v městečku Vrbnik na ostrově Krk

Město Vrbnik se nachází jen 15 minut od města Krk a leží na útesu nad mořem.

 • prohlídka vinařství Nada, prezentace a ochutnávka místního vína Žlahtina, malé občerstvení (pršut, sýr, olivy, pečivo)
 • kdy: v sobotu (po připlutí na ostrov Krk)
 • cena: 25 € / osobu
 • minimální počet osob: 2

2) Celodenní výlet z Opatije do Benátek

 • v 6.00 hod. odjezd autobusem z Opatije do města Rovinj nebo Poreč, pak plavba lodí 3 hodiny do Benátek, komentovaná prohlídka města s průvodcem (v angličtině), odpoledne návrat do Rovinje/Poreči a následně zpět autobusem do Opatije
 • kdy: v sobotu (po ukončení pobytu na lodi)
 • cena: 74 € / osobu - zahrnuje dopravu autobusem, lodí a průvodce
 • nutnost cestovního pasu

3) Výlet terénním autem po ostrově Cres a na horu Učka

 • Podrobné informace o tomto výletu a ceně obdržíte na lodi.

4) Výlet do Národního parku Plitvice

 • návštěva jedinečného národního parku Plitvická jezera, zapsaného na seznamu UNESCO. Jedná se o soustavu 16ti sladkovodních jezer, s průzračnou vodou, propojených nádhernými vodopády.
 • kdy: v sobotu (po ukončení plavby); začátek v 7.30 hod., návrat v 19.00 hod.
 • cena: 64 € / osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, vstup do národního parku (včetně plavby lodí po jezeře a jízdy vláčkem), anglicky mluvící průvodce
 • doporučení: pohodlná obuv

Fakultativní výlety se domlouvají až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.