Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Dovolená na lodi 4: Severní Dalmácie, Chorvatsko

Plavba 4: Severní Dalmácie

SPLIT – ROGOZNICA / PRIMOŠTEN –  SKRADIN / ZLARIN (Vodopády Krka) – KORNATI / SALI – ZADAR  – VODICE – TROGIR – SPLIT

8denní okružní plavba lodí ze Splitu. Polopenze v ceně.

Rádi byste poznali přírodní skvosty Chorvatska – národní park Krka s úchvatnými vodopády a park Kornati se stovkami ostrůvků a útesů? Vyzkoušejte plavbu lodí v Severní Dalmácii. Kromě krásné přírody poznáte i historická města Split, Trogir a Zadar. Navštívíte také Vodice a malebný Primošten či Rogoznici. Ve stylových restauracích dalmatských městeček můžete ochutnat řadu specialit místní kuchyně.

Tato plavba se koná jen ve dvou termínech: 10.6. a 24.6.2018

Program okružní plavby

Den 1 - Sobota: SPLIT – ROGOZNICA nebo PRIMOŠTEN

Loď vyplouvá z přístavu ve Splitu ve 13:00 hodin. Odpoledne zastávka na koupání u klidné pláže. Večer a přenocování na lodi v přístavu v Rogoznici nebo Primoštenu (záleží na aktuální situaci v přístavech) – jedná se o malá města nabízející výborné restaurace a kavárny s oblíbeným vínem Babić. Prohlídka historického města Split bude možná v pátek po návratu lodi do Splitu.

Fotografie města Split

Den 2 - Neděle: ROGOZNICA nebo PRIMOŠTEN – ŠIBENIK – vodopády na řece KRKA (město SKRADIN nebo ostrov ZLARIN)

Loď pluje do Šibeniku. Dopolední prohlídka tohoto historického města s množstvím starodávných budov (např. gotický Foskolův palác) a kostelů (např. barokní chrám Sv. Lorence). Dále loď popluje k řece Krka, kde se nachází národní park unikátní svými krásnými vodopády a kaňonem. Volné odpoledne k návštěvě tohoto národního parku a prohlídce vodopádů. Večer a přenocování na lodi v přístavu ve městě Skradin (možnost fakultativního výletu do vinařství Bibich ve vesnici Plastovo), nebo v přístavu na ostrově Zlarin (volba závisí na aktuální situaci v těchto malých přístavech).

Fotografie národního parku Krka

Den 3 - Pondělí: vodopády na řece KRKA – národní park KORNATI – SALI (ostrov DUGI OTOK)

Loď pluje k národnímu parku Kornati a na ostrov Dugi Otok, kde se nachází také přírodní park Telašćica. Kornati je souostroví 140 ostrovů a útesů. Nachází se zde také pozůstatky starého ilyrského opevnění, římské domy a staré křesťanské kostely (např. kostel Sv. Marije). Večer a přenocování na lodi v přístavu městečka Sali na ostrově Dugi Otok.

Den 4 - Úterý: SALI (ostrov DUGI OTOK) - ZADAR

Dopolední koupání na ostrově Dugi Otok. Odpoledne loď vypluje do Zadaru. Možnost individuální či organizované prohlídky s průvodcem (v angličtině, cena 10 € / osobu) města Zadar, jenž byl po staletí metropolí celé Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálním dědictvím světového významu, jenž je vidět na každém kroku: románský tribunál z 1. st. n. l., kostel sv. Donata z 9. st. n. l. (nejslavnější středověká basilika a symbol města), mohutné městské hradby s reprezentativními branami z 16. st. n. l., množství paláců, vil a jiných monumentů. Město je také plné skvělých restaurací. Zajímavostí Zadaru jsou Mořské Varhany. Přenocování na lodi v zadarském přístavu.

Den 5 - Středa: ZADAR – VODICE

Návrat zpátky na sever podél dalmatského pobřeží, cestou zastávka na koupání. Po obědě loď vypluje k oblíbenému letovisku Vodice – typické dalmatské město (restaurace, kavárny, krásné pláže). Večer a přenocování na lodi v přístavu ve Vodicích.

Den 6 - Čtvrtek: VODICE – TROGIR

Loď pluje do historického města Trogir, o němž se hovoří jako o „malých Benátkách“. Cestou zastávka na koupání. Město Trogir je zapsáno v seznamu UNESCO. Večer a přenocování na lodi v trogirském přístavu.

Den 7 - Pátek: TROGIR – SPLIT

Ráno návrat na splitskou riviéru. Koupání u pláže na ostrově Čiovo, který je s Trogirem spojen mostem. Odpoledne loď pokračuje do Splitu. Možnost individuální či organizované (anglicky hovořící průvodce, cena 10 € / osobu) prohlídky Splitu, který je zapsaný na seznamu UNESCO a nachází se zde římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. Přenocování na lodi v přístavu ve Splitu.

Den 8 - Sobota: SPLIT

Poslední den, snídaně na lodi a ukončení programu. Možnost fakultativního výletu do města Mostar v Bosně a Hercegovině.


Pozor! Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy z důvodu nepříznivého počasí.

 

Možnost fakultativních výletů

1) Celodenní výlet autobusem ze Splitu do města Mostar v Bosně a Hercegovině:

  • návštěva unikátního Starého Mostu (Stari Most), který je dokladem dlouholeté turecké nadvlády
  • kdy: v sobotu (po ukončení pobytu na lodi)
  • cena: 68 € / osobu
  • nutnost cestovního pasu

2) Návštěva vinařství Bibich ve vesnici Plastovo u Skradinu:

  • v ceně je zahrnut čtvrthodinový přesun ze Skradinu do vesnice Plastovo a do vinařství Bibich (výborná červená i bílá vína, vyvážená i do USA) - ochutnávka vín a malé občerstvení
  • cena: 35 € / osobu
  • minimální počet zájemců: 6

Fakultativní výlety se domlouvají až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.