Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Okružní plavby po Středomoří 3: Střední Dalmácie, Chorvatsko

Plavba 3: Střední Dalmácie

SPLIT – OMIŠ / BRAČ (Pučišća) – KORČULA – LASTOVO – RAVNIK (Zelená jeskyně) – KOMIŽA/VIS – BIŠEVO (Modrá jeskyně) – HVAR (Stari Grad) – BRAČ (Bol) – SPLIT

8denní okružní plavba po Středomoří ze Splitu. Polopenze v ceně.

Pokud jste milovníci přírody, pak je tato plavba lodí určena právě vám. Přestože se vyplouvá ze Splitu, podíváte se až na vzdálené ostrovy Vis, Lastovo a málo známý Ravnik s přírodním fenoménem Modrá a Zelená jeskyně. Navštívíte historický Starigrad na Hvaru i vzdálenější Korčulu s jejími majestátními hradbami. To vše je proloženo koupáním v romantických zátokách chorvatských ostrovů. Třešničkou na dortu je pak koupání na pláži Zlatni rat na ostrově Brač.

Tato plavba se koná jen ve dvou termínech: 17.6. a 19.8.2018

Plavba s vyplutím 3.6.2018 je ve stylu FKK.

Program okružní plavby

Den 1 - Sobota: SPLIT – OMIŠ nebo ostrov BRAČ (město PUČIŠĆA)

Loď vyplouvá ze splitského přístavu ve 13:00 hodin, pluje podél dalmatského pobřeží na jihovýchod, cestou zastávka na koupání. Loď dále pokračuje do Omiše nebo do městečka Pučišća na ostrově Brač. Výběr závisí na aktuální situaci ohledně volných míst v těchto přístavech. Omiš je malebné městečko s příkrými skalnatými horami, kde do moře vtéká řeka Cetina. Možnost vyzkoušet zde sjíždění řeky na raftech (cena 30 € / osobu), šplhat se po starodávných městských hradbách, zahrát si plážový volejbal nebo se jen tak procházet starým městem a obdivovat mnohé historické monumenty. Pučišća je typické mediteránské městečko, situované na severní straně ostrova Brač, v hluboké zátoce. Je to kolébka světově proslulého bračského mramoru a nachází se zde jedna z mála kamenických dílen v Evropě (možnost navštívit tuto dílnu). Pučišća může nabídnout také křišťálově čisté moře, nádhernou přírodu, domácí kuchyni, víno a olivový olej. Přenocování na lodi v přístavu. Prohlídka historického města Split bude možná v pátek po návratu lodi do Splitu.

Fotografie města Split

Den 2 - Neděle: OMIŠ nebo ostrov BRAČ (město PUČIŠĆA) – ostrov KORČULA

Loď pluje k ostrovu Korčula - rodnému místu cestovatele Marca Pola. Cestou zastávka na koupání. Oběd na lodi buď u konce poloostrova Pelješac nebo v tiché zátoce Kneža na ostrově Korčula. Příjezd na ostrov Korčula později odpoledne, možnost samostatné prohlídky historického města Korčula. Přenocování na lodi v přístavu.

Fotografie města Korčula

Den 3 - Pondělí: ostrov KORČULA – ostrov LASTOVO

Loď pluje k ostrovu Lastovo (od pobřeží nejvzdálenějšímu obydlenému chorvatskému ostrovu) do přístavu Ubli. Možnost samostatné návštěvy místní přírodní rezervace či prohlídka historického městečka Lastovo, typického svými malými kostely a netradičními komíny. Ostrov Lastovo je obklopen velkým množstvím menších ostrůvků s plážemi a zátokami, vhodnými zejména ke šnorchlování. Přenocování na lodi v přístavu.

Fotografie ostrova Lastovo

Den 4 - Úterý: ostrov LASTOVO – ostrov RAVNIK (Zelená jeskyně) – ostrov VIS (město KOMIŽA nebo VIS)

Loď pluje k ostrovu Vis, jenž byl pro turisty po mnoho let uzavřen. Díky své strategické geografické poloze zde měla dlouhá léta svou základnu chorvatská námořní flotila. Díky mnohaleté izolaci se ostrov Vis příliš nezměnil. Na Visu můžete i dnes zažít Středozemí, jaké bývalo v dávných dobách, a proto je zajímavé jej navštívit. Blízko Visu se nachází malý ostrov Ravnik s přírodní zajímavostí – Zelenou jeskyní (Zelena špilja). Svůj název dostala podle neobvyklého světla v jeskyni odrážejícího se ode dna. Možnost koupání. V závislosti na aktuální situaci v přístavech loď dále pluje do města Komiža nebo města Vis. Komiža je typické středomořské městečko na západní straně ostrova Vis. Možnost procházky městečkem, bohatým svými historickými stavbami a úzkými uličkami nebo po některé z místních oblázkových pláží na východní straně městečka, kde vyvěrá na povrch také sladká voda. Město Vis leží na severní straně ostrova Vis a bylo vybudované poblíž pozůstatků antického Issa – prvního osídleného centra v Chorvatsku, vybudovaného Řeky ve 4. st. př. n. l. Možnost návštěvy římských rozvalin, městského muzea či procházky po pobřeží. Přenocování na lodi v přístavu.

Den 5 - Středa: ostrov VIS (město KOMIŽA nebo VIS) – ostrov BIŠEVO (Modrá jeskyně) – ostrov HVAR (město STARIGRAD)

Loď pluje k malému ostrovu Biševo – návštěva přírodní zajímavosti Modrá jeskyně (Modra špilja). Možnost návštěvy bude záviset na podmínkách počasí. Po krátké návštěvě druhého z městeček, kam loď předchozí den nedoplula (Komiža nebo Vis), loď vypluje k ostrovu Hvar do města Starigrad. Volné odpoledne – možnost procházky starým městem. Přenocování na lodi v přístavu.

Den 6 - Čtvrtek: ostrov HVAR (město STARIGRAD) – ostrov BRAČ (město BOL)

Loď pluje k ostrovu Brač. Koupání v letovisku Bol na pláži Zlatni Rat (jedna z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Chorvatsku). Zlatni Rat (Zlatý roh) je mys, jehož štěrkový výběžek se pohybuje ze strany na stranu podle směru větru a vln. Bol je typické rybářské městečko s krásnou širokou promenádou stíněnou vzrostlými borovicemi. Vynikající restaurace. Přenocování na lodi v přístavu Bol.

Den 7 - Pátek: ostrov BRAČ (město BOL) – SPLIT

Poslední den bude čas zejména na koupání, a to na různých plážích ostrova Brač. V pozdním odpoledni příjezd do Splitu, druhého největšího chorvatského města. Split je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se zde římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. Možnost samostatné prohlídky města nebo se můžete zúčastnit organizované prohlídky s anglicky mluvícím průvodcem (cena 10 € / osobu). Přenocování na lodi v přístavu ve Splitu.

Den 8 - Sobota: SPLIT

Poslední den, snídaně na lodi a ukončení programu. Možnost fakultativního výletu do města Mostar v Bosně a Hercegovině.


Pozor! Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy z důvodu nepříznivého počasí.

Možnosti fakultativních výletů

1) Rafting na řece Cetina:

  • svoz minibusem
  • délka: 3 hodiny
  • cestou vodopády, kaňony, skryté jeskyně, lesní porosty
  • kdy: v sobotu (první den plavby)
  • cena: 34 € / osobu

2) Výlet autobusem ze Splitu do města Mostar v Bosně a Hercegovině:

  • Celodenní výlet autobusem ze Splitu do města Mostar, které je zapsané na seznamu UNESCO
  • návštěva unikátního Starého Mostu (Stari Most), který je dokladem dlouholeté turecké nadvlády, starého bazaru, mešity a typického tureckého domu
  • kdy: v sobotu (po ukončení pobytu na lodi)
  • cena: 68 € / osobu
  • nutnost cestovního pasu

Fakultativní výlety se domlouvají až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.