Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Zajímavá místa na ostrově Pag

Na ostrově Pag najdete spoustu zajímavých míst - např. ornitologickou rezervaci Kolansko Blato, staleté olivovníky v Lunu, kopec Sv. Vid, etnografické muzeum Kolan aj.

Velo Blato je největší ze tří sladkovodních ostrovních jezer. Nachází se nedaleko od Povljany a lze se k němu dostat po asfaltové komunikaci. Je to chráněná ornitologická rezervace bahenních ptáků. V jezeře se vyskytují sladkovodní ryby a zajímavostí je, že Velo Blato bylo jedním z prvních chovů ryb v Evropě.

Kolansko Blato

Staleté olivovníky u vesničky Lun

Fortica je název pro starou tvrz, ale i toponymum pro výběžek v úžině Ljubačka Vrata. Z Fortici se za středověku dohlíželo na lodní dopravu a dle pověsti právě z Fortici Pažané v roce 1242 spatřili krále Bélu IV., když prchal na Pag před nepřítelem. Kolem Fortici je ostrý kamenitý terén, podobající se měsíční krajině.

Nejvyšší vrchol ostrova Pag - Sv. Vid (349 m n. m.)

Šestakovci je název pro skupinu mořských útesů, které se nacházejí na severní straně ostrova otočené k Velebitu. K Šestakovcům se lze dostat jen lodí a od pažského přístavu jsou vzdáleny kolem 6 mil. V jejich blízkosti je nádherná pláž se spoustou stinných míst a přístavištěm pro menší lodě.

Slana je větší zátoka, do které se dostanete plavidlem nebo pěšky z Barbatu. Nachází se v severozápadní části ostrova, na okraji úžiny Paška Vrata. Uvnitř zátoky Slana jsou rozlehlé a mimořádně hezké písečné pláže. Obzvlášť impresivní jsou rovné, holé skály, které vyvstávají příkře z moře.

Etnografické muzeum v Kolanu

Sveti Duh je příjemné a klidné místo s písečnými plážemi. Dno moře je překryto velmi jemným pískem. Ve větší části pláže se vyskytují prameny pitné vody.

Pláž Jadra

Pláž a skaliska v kaňonu Ručica

Pláže a skaliska v Pažském zálivu

Kde se na Pagu ubytovat

Ubytování na Pagu si můžete vybrat na stránce Ostrov Pag ubytování. Nejžádanější je ubytování v Mandre.