Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Dálniční známka Slovinsko

Dálniční známka Slovinsko je drahé řešení cesty na Jadran. Navíc od roku 2014 zavedli Slovinci novou kategorii automobilů (kategorie 2B), kam spadají automobily s výškou přesahující 1,3 m nad první nápravou (měřeno od země). Dálniční poplatky pro tuto kategorii vozidel jsou výrazně vyšší! To už stojí za úvahu, jak objet slovinskou dálnici.

Jak objet slovinskou dálnici

Pokud jedete do Chorvatska na týden (tj. 7 nocí) nebo déle, musíte si koupit měsíční dálniční známku! Je to ze slovinské strany velice vychytralé a pro nás drahé řešení.

Dálniční známka Slovinsko 2018

Doba/hmotnost Kategorie 1:
Motocykly

Kategorie 2A:
do 3,5t a do 1,3m
nad první nápravou
(od země)

Kategorie 2B:
do 3,5t a přes 1,3m
nad první nápravou
(od země)
Týdenní (nestačí pro týdenní
pobyt v Chorvatsku!)
7,5 EUR 15 EUR 30 EUR
Měsíční - 30 EUR 60 EUR
6 měsíční 30 EUR - -
Roční 55 EUR 110 EUR 220 EUR


Chcete si zkontrolovat, jestli váš vůz spadá do kategorie 2B?
Zde najdete seznam vozidel, která spadají do nové kategorie 2B.

Objížďka slovinské dálnice

Délka slovinské dálnice, kterou využijete na své cestě do Chorvatska, je 45 km a končí 14 km před hraničním přechodem do Chorvatska (Macelj). Vedle tohoto posledního úseku nyní probíhá výstavba dálnice. Její dokončení je naplánováno na listopad 2018.

Pokud nechcete jet po slovinské dálnici a platit vysoké dálniční poplatky (viz výše), můžete zvolit objízdnou trasu po okresních silnicích, která trvá o cca 20 minut déle. Tato cesta vás zavede na konec stávající slovinské dálnice.

Popis objížďky slovinské dálnice včetně fotografií křižovatek a kruhových objezdů s vyznačením směru jízdy zasíláme v PDF našim klientům ZDARMA.

Objížďku slovinské dálnice jsme bez potíží projeli začátkem května 2018. Nemůžeme však zaručit, že bude stejně průjezdná i během letní sezóny – s postupující výstavbou posledního úseku dálnice se situace může změnit každý den. Je na vašem uvážení, kterou trasu si zvolíte.