ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Téměř celá naše nabídka ubytování je zaměřená na rodiny s dětmi. Na této straně vám přinášíme tipy na ty nejvhodnější destinace a pláže, kam vyrazit i s malými dětmi.

Písečná pláž Planjka - Stará Novalja, ostrov Pag

 

Časy, kdy jste sbalili stan a vyrazili k nejbližší chorvatské pláži, jsou s příchodem dětí nenávratně pryč. Rodinná dovolená u moře si žádá pečlivě vybrané ubytování v osvědčené lokalitě, dostupnost obchodu i lékárny a vhod přijde i nonstop pomoc na telefonu či delegát v místě pobytu.

Co se vám ještě může hodit:

 

Když s rodinou k moři, tak do Chorvatska

Chorvatsko je pro rodinnou dovolenou jako stvořené hned ze 7 důvodů:

 1. Je to blízko. Večer naložíte děti do auta a ráno se probudí u moře – na nejbližší pláž pojedete něco málo přes 8 hodin.

 2. Jedete autem. V autě mají děti veškeré pohodlí a můžete kdykoliv zastavit. Neřešíte chorvatskou dálniční známku a mýtné zaplatíte přímo při sjezdu z dálnice. Nelimitují vás váha zavazadel ani vysoké ceny letenek.

 3. Písečné pláže. Oproti zažité představě oblázků nebo betonových mol Chorvatsko ve skutečnosti nabízí také pláže s jemným pískem a vstupem do vody, který se pozvolně svažuje i několik desítek metrů. Děti nepotřebují gumové boty a nemusíte se bát ani mořských ježků.

 4. Ubytování podle potřeb rodiny. Pro rodiny je stěžejní zázemí, pohodlné spaní pro každého člena, vybavená kuchyň a potěší i terasa s výhledem na moře. To jsou zároveň kritéria, podle kterých vybíráme apartmány v naší nabídce.

 5. Kousek k moři. Není nic otravnějšího, než nosit všechny hračky a nafukovací matrace kilometr k moři. Když vybíráme ubytování, měříme vzdálenost od pláže a málokdy jdeme dál než 200 metrů od břehu. Nabízíme však i domy tak blízko, že z jejich balkónu můžete pozorovat děti dovádějící v moři.

 6. Malá i velká letoviska. Vyberete si, zda chcete strávit dovolenou v malé zátoce, nebo velkém letovisku. A hned při výběru víte, jakou vybavenost očekávat. Někomu stačí, když v krámku najde čerstvý kruh (neboli chléb) a pár základních potravin. Někdo touží po velkých letoviscích, v nichž nechybí ani lékařské středisko, supermarkety, autoservisy, restaurace a bary.
 7. Nonstop pomoc. S Chorvaty se domluvíte poměrně snadno, i když mluvíte jen česky. Často rozumí také anglicky nebo německy. My vám kdykoli na nonstop lince pomůžeme s čímkoli, co vás zrovna bude pálit. A na Pagu se o vás během letních prázdnin postará náš delegát Radek, který pomůže i s komunikací s místními.

Destinace s písečnými plážemi a pozvolným vstupem do moře

Chorvatsko nabízí na pevnině i ostrovech přes 6 tisíc kilometrů pobřeží se stovkami letovisek a nepočítaně zátok a pláží, které jsou jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Pro děti se zvlášť hodí písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, na nichž:

 • se nemusíte bát o bezpečnost dětí - desítky až stovky metrů od břehu voda sahá maximálně po kolena a nehrozí tady vysoké vlny,
 • nemusíte dětem kupovat boty do vody - písek netlačí a na písečném dně se nevyskytují mořští ježci,
 • můžete s dětmi hledat mušle a děti si vyhrají s kyblíkem a lopatkou.
Díky průzračné vodě děti poznají život v moři a z dovolené si odvezou nezapomenutelné zážitky.

A kam tedy za písečnou pláží vyrazit? Krásné písečné pláže najdete na ostrovech Pag, Rab, Korčula a v okolí Ninu.

Ostrov Pag: písek na pláži i v moři

Ačkoliv ostrov Pag s rozlohou skoro 300 km2 dlouho unikal pozornosti turistů, nyní patří k oblíbeným destinacím v severní části chorvatského pobřeží. Rodiny s dětmi si ho zamilovaly díky snadné dostupnosti a také plážím s jemným pískem anebo malými oblázky.

Hledáte-li písečné pláže, vydejte se na sever ostrova k letovisku Stará Novalja. Přímo v letovisku se nachází pláž Planjka a v okolí najdete další písečné pláže:

Tyto pláže se perfektně hodí i pro velmi malé děti. A pokud jedete s trochu většími ratolestmi, určitě zajděte právě na pláž Planjka, kde se děti vyřádí na bezplatné skluzavce, nebo na kajaku či šlapadlech.

Další z písečných pláží najdete ve východní části ostrova Pag ve VlašičiJe to malé letovisko s apartmány u moře. Z místní restaurace můžete pozorovat své děti, jak dovádějí na pláži.

Pěkná písečná pláž s jemným pískem je asi 11 km severozápadně od Vlašiči v letovisku Povljana, která je jednou z nejvýznamnějších turistických destinací na Pagu.

Pohádková Čista plaža

Více soukromí si dopřejete na překrásné pláži Čista plaža. Je zajímavá tím, že někdy je na pláži písek, jindy směs písku a oblázků. To podle toho, co zrovna moře vynese na břeh. U pláže je parkoviště i bufet s občerstvením. Ubytování v její blízkosti žádné nenajdete. Doporučujeme vám ubytovat se v letovisku Mandre (7 km) a alespoň jednou si na tuto výjimečně krásnou pláž během pobytu zajet.

Čista plaža dostává svému jménu - užijete si koupání v průzračné vodě a relax na písečné pláži.

Pěkně upravené pláže s kamínkovou drtí lemované oleandry najdete v letovisku Mandre. To je pro rodinnou dovolenou jako stvořené. Užijete si tady výhledy na otevřené moře, skvělou zmrzlinu přímo na pláži a ubytování v apartmánech, z nichž to často máte na pláž, co by oblázkem dohodil. Děti se vyřádí na nafukovacích atrakcích na vodě. Před cestou do Mandre přibalte boty do vody - díky výjimečně průzračné vodě ale děti uvidí, kam šlapou. Uděláte si odsud výlet na člunu a stejně jako stovky spokojených rodin se sem rádi vrátíte i příští léto.

Průzračné moře a pěkně upravené pláže v Mandre lákají především rodiny s dětmi.

S většími dětmi můžete navštívit pláž Zrće s hladkými, kulatými oblázky. Užijete si tady spoustu zábavy, ať už na šlapadlech, při výuce na vodních lyžích či projížďce na vodním skútru, který si tady půjčíte. Z klubů lemujících pláž se po celý den ozývá hudba a především v noci se toto místo mění na centrum zábavy.

Více klidu si užijete na sousední pláži Caska se směsí písku a oblázků. Občerstvení nabízí místní bufet hned u pláže. Další písčitooblázková pláž, navíc i s tobogánem a občerstvením, je i přímo ve městě Pag. A pokud máte radši soukromí, zajeďte na Pagu do oblastí VodiceBošana, kde si užijete relax v malých zátokách a na klidných písčitooblázkových plážích s pozvolným vstupem do moře.

Zadarská riviéra: písečné pláže jako v Karibiku

Skutečný ráj najdou milovníci písečných pláží v okolí Ninu na Zadarské riviéře. Letoviska Privlaka, SabunikeNin se mohou pyšnit těmi nejhezčími písečnými plážemi v Chorvatsku. Jsou široké, dlouhé a vstup do moře je tu pozvolný. Navíc se v okolí některých pláží nachází ceněné peloidní bahno s léčivými účinky. Spoustu zábavy si tu užijí nejen děti, ale také dospělí. Co třeba vyzkoušet školu kitesurfingu nebo stand up pedaling? Nebo si s dětmi postavit sochy z písku?

Písečná pláž Ninska laguna v Ninu může svým vzhledem evokovat prostředí Karibiku. Vyzkoušejte i dlouhou Královninu pláž (Kraljičina plaža) v letoviscích Nin a Sabunike nebo divočejší písečné pláže na východním okraji Privlaky.

Postavte si sochu z písku na pláži Ninska laguna - tady se budete cítit jako někde v Karibiku.

Ostrov Pašman: písečné pláže a klid

Ze známého chorvatského letoviska Biograd na Moru, které platí za jedno z nejnavštěvovanějších destinací v Chorvatsku, vyplouvají trajekty až 13x denně na 20 minut vzdálený protilehlý ostrov Pašman do městečka Tkon. Ten může nabídnout hned několik písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Nabídka ubytování je zde velká - můžete se ubytovat v apartmánech nebo mobilhomech. Většinou je to k plážím jen 100–200 metrů, někdy i blíž. Většina návštěvníků však zůstává na pevnině v Biogradu. Proto jsou pláže na Pašmanu volnější a užijete si tu více klidu.

Písečná pláž Plažine - Tkon, ostrov Pašman
Písečná pláž Plažine ve Tkonu

Ostrov Rab: ideální destinace pro rodiny s malými dětmi

Pro dovolenou s malými dětmi zvolte ostrov Rab. Je to jeden z nejbližších ostrovů, který nabízí dlouhé písčité pláže s opravdu pozvolným vstupem do vody.

Nejvhodnější pláže pro malé děti najdete v letovisku Lopar na severu ostrova. Deku si rozložte na pláži Rajska plaža, která je oceněná Modrou vlajkou. Ta označuje mimořádnou čistotu vody a vybavení pláže od kabinek přes toalety až po občerstvení.

O bezpečí dětí se tady rozhodně bát nemusíte - než voda vystoupá více než nad kotníky, projdete se pár desítek metrů a asi po 600 metrech si zaplavete. Za to s sebou nabalte kyblíky a lopatičky, zdejší jemný písek se ukázal jako ideální na stavění hradů. Pro veškeré pohodlí si tady půjčíte lehátka, slunečníky a blízko jsou i kavárny a restaurace.

Čistota vody oceněná Modrou vlajkou, mělké moře a jemný písek ideální pro stavění hradů - to je Rajska plaža.

I ostatní pláže v okolí Loparu jsou písečné, a taky trochu divoké. Cesta pěšky lesem nebo na lodi ale stojí za klid a soukromí, které si užijete na jedné z malých, schovaných pláží. A pokud preferujete nudistický styl koupání, zajděte na pláže Ciganka, Sahara či Stolac. Na tyto odlehlé a prázdné pláže se můžete nechat dovést člunem z Loparu, kde má moře navíc díky mělkému písečnému dnu nezvyklou smaragdovou barvu.

Ostrov Korčula: písečné pláže se soukromím

Do jižní Dalmácie jezdí spousta turistů. Většina ale zůstane na pevninské části a na ostrov Korčula, dostupný trajektem, zajedou jen opravdoví milovníci klidu. Ubytujte se v letovisku Lumbarda na východě ostrova a zakotvěte na pláži Tatinja či Bilin Žal s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Zatímco si malé děti užijí vodní radovánky, vy se pokocháte pohledem na protilehlé ostrůvky a horský hřbet poloostrova Pelješac.

Na východ od Lumbardy najdete méně navštěvovanou písečnou pláž Pržina. Je sice vzdálenější, proto vyrazte autem (nebo na kole, pokud máte dobrou kondičku), ale zdejší klid a divoká, přírodní atmosféra je nenahraditelná.

Na písečných plážích v okolí letoviska Lumbarda na Korčule není nikdy přeplněno.

Písečné pláže napříč Chorvatskem

Podívejte se na fotky nejkrásnějších písečných pláží v Chorvatsku. Vyberte si ubytování podle toho, která pláž se vám nejvíc líbí. Pláže s jemným pískem jsou skrytou perlou Jadranu, kterou po objevení nebudete chtít opustit. Navštivte:

 • pláž Baška na ostrově Krk s bezmála 2kilometrovou pláží,
 • pláže v letovisku Omiš-Duće
 • pláž Lovrečina na Brači s jemným pískem na pláži i v moři,
 • pláže v letovisku Jelsa na Hvaru s písečným mořským dnem,
 • pláž Sakarun na ostrově Dugi otok, o níž se říká, že je jedna z nejhezčích v Chorvatsku - právě proto se jí často přezdívá Karibik.
Exoticky krásná pláž Sakarun na ostrově Dugi otok - jemný písek je při vstupu do moře i na jeho dně.

Makarská riviéra - ráj na Jadranu

Pokud se bavíme o dovolené s dětmi u moře, musíme zmínit i opěvovanou Makarskou riviéru. Přestože pláže jsou zde oblázkové až písčitooblázkové, jsou pro děti ideální - vstup do moře je pozvolný a většinou se obejdete bez bot do vody.

Letoviska na Makarské riviéře nabízejí pro každého něco: jsou klidná i rušná, najdete tady množství restaurací, plážových barů i řadu vodních atrakcí pro všechny věkové kategorie (od parasailingu a jízdu na banánu přes vodní skútry, půjčovnu kajaků a šlapadel až po nafukovací vodní hrady).

S celou rodinou odsud podniknete lodní výlety na protilehlé ostrovy Brač, Hvar, Korčulu a další. A tomu všemu dominuje bezkonkurenční výhled na bělostný horský masiv Biokovo.

Srdce Makarské riviéry - pohádkové letovisko Podgora - uchvátí každého.

Na co si dát pozor, když jedete s dětmi do Chorvatska

Když cestujete s dětmi, musíte myslet na všechny možné scénáře. Od kolony na dálnici přes pojištění storna pobytu pro případ nemoci až po nemoci a zranění přímo na dovolené. Štěstí přeje připraveným, a proto pro vás máme také základní informace poslední záchrany.

Cestování s dětmi

Zarezervujte si ubytování s nástupem jiný den než v sobotu. Vyhnete se kolonám a v autě nestrávíte víc času, než je nezbytně nutné. Všechny informace pro pohodovou cestu jsme pro vás sepsali tady.

Stravování pro rodiny

Rodinám se nejlépe osvědčilo zabalit na první dny dovolené jídlo z domu. S cestovní ledničkou cestu bez úhony přečká i zmražené jídlo. Další dny nakupujte v místních obchodech, které jsou zásobené stejně jako ty české. Určitě vyzkoušejte místní kuchyni v restauracích nebo se ubytujte v apartmánech, kde vám naservírují večeři či polopenzi.

Pozor na sluneční paprsky

Povinnou výbavou starostlivých rodičů jsou opalovací krémy s vysokým UV faktorem a pokrývka hlavy. První dny omezte pobyt na pláži a ve stínu se držte vždy od 11 do 15 hodin. Pokud vás přepadne sluneční vyrážka, z nabídky českých i chorvatských lékáren se nejlépe osvědčil Aloe Vera gel.

Lékařská péče

V každém větším letovisku najdete zdravotní středisko, které s klidem navštivte. Zdejší doktoři jsou ochotní a střediska a nemocnice poskytují kvalitní péči. Na Pagu vás rád doprovodí náš delegát, který přetlumočí, co bude potřeba.

Pro klid duše před odjezdem vždy uzavřete zdravotní pojištění anebo při objednání dovolené využijte Komplexní cestovní pojištění, jehož součástí je jak zdravotní pojištění, tak i pojištění storna pobytu.

Hmyz

Oproti zažité představě je v Chorvatsku minimum komárů a některé apartmány mají v oknech natažené sítě. Pro „strýčka příhodu“ s sebou ale zabalte repelent do zásuvky a gel na štípance.

Pokud máte k dovolené s dětmi u moře jakékoliv otázky, neváhejte nám napsat na info@novalja.cz nebo zavolat na +420 542 221 714. Rádi zodpovíme vaše dotazy a uděláme všechno proto, aby vaše dovolená s dětmi proběhla bez zádrhelů.

Vyberte si ubytování blízko nejkrásnějších písečných pláží Chorvatska.

 

Ukážeme vám, které písečné pláže v Chorvatsku mají jemný písek a jsou vhodné pro děti.

 

Písečné pláže v Chorvatsku? Na ostrově Pag jich najdete hned několik. Pokud toužíte mít během své dovolené písek až za ušima, vyrazte do Staré Novalji na písečnou pláž Planjka.

 

Nechte se vtáhnout kamennými uličkami do historického centra Pagu. Okolní obchůdky se suvenýry jsou pastvou pro oči a zdejší zmrzlina je opravdu vynikající. Přes most Katine přijdete až do lunaparku. Uvidíte, jak tady děti ožijí!

 

„Tatiii, já chci na tobogán.“ Tuto nemilosrdnou větu ještě zkusíte odrazit prostou otázkou „Cooo?“, ale předem víte, že je to marné.