Biograd má pěkné oblázkové pláže - Bošana a Dražica. Obě byly oceněny Modrou vlajkou – symbolem čistoty a kvality.
V sezóně extrémně rušná pláž Soline je obklopena borovicovým lesíkem. Dříve byl na pláži Soline jemný písek, dnes tomu tak ale již není - jde o oblázkovou pláž. V její blízkosti se nachází mnoho bufetů, avšak často zde hraje i poměrně hlasitá hudba. Více klidu ke koupání a slunění v zátoce Soline nabízejí přírodní ploché kameny.
Historické město Zadar je od Biogradu vzdálené 28 km směrem na severozápad.
Z městské promenády v Biogradu jsou pěkné výhledy na protilehlý ostrov Pašman, do jehož přístaviště Tkon vyplouvá z Biogradu trajekt (jízda trvá jen 20 minut). V moři naproti Biogradu leží malé ostrůvky Planac a Sv. Katarina, kam se můžete dostat člunem. Biograd je ideální výchozí místo pro lodní výlety do národního parku souostroví Kornati nebo na vodopády Krka. Nedaleko Biogradu leží ornitologická rezervace Vransko jezero.
Restaurace, tančírny, bary, směnárny, atrakce pro děti. Obchody se nacházejí v historickém centru města.
Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.
Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Biograd.
Zajímavostí přímo v Biogradu je jeho pozoruhodný přístav. Atrakcí je podmořské osvětlení v přístavu pro jachty, které je ve světě zcela jedinečné. V moři stojí sochy a několik fontán, které zejména v noci poskytují nádherný pohled.
Dále se v Biogradu nachází Vlastivědné muzeum (chorvatsky Zavičajni muzej) s archeologickou sbírkou a s pozůstatky benátské lodi, která tu v 16. století ztroskotala.
Tenisové kurty, vodní sporty, tobogán, minigolf, plážový volejbal, půjčovna šlapadel, potápění. V okolí Biogradu je vybudovaná síť turistických a cyklistických tras.
V Biogradu na Moru jsou během léta pořádány lidové slavnosti (tzv. fešty).
Biograd na Moru býval významným královským městem. Biograd vyrostl na pozůstatcích liburnské osady Blandone. Založili ho Chorvaté. První zmínku o Biogradu můžeme najít v 10. století ve spise byzantského císaře Konstantina VII. Porfyrogeneta. Ve středověku byl Biograd nazýván Alba civitas neboli Belgrad (česky Bílé město). Město se původně nacházelo především v zálivu Bošana.
O největší rozkvět města se zasloužili v 11. a 12. století chorvatští králové, kteří z něj učinili své občasné sídlo. Král Petr Krešimir IV. si Biograd vybral za hlavní město celé říše. V polovině 11. století zde bylo zřízeno biskupství a na samém počátku 12. století se zde král Koloman nechal korunovat králem Uher, Chorvatska a Dalmácie.
V roce 1125 napadli Biograd Benátčané a zcela ho srovnali se zemí. Obnoven byl až po vyplenění Zadaru Křižáky v roce 1202, kdy se na jeho území usadili zadarští uprchlíci. Od 15. století patřil Biograd Benátčanům. Za jejich vlády město vzkvétalo.
Poslední ranou Biogradu byl vpád tureckých nájezdníků pod vedením paši Ibrahima v roce 1646. Od této události se Biogradu již nikdy nepodařilo obnovit své vedoucí postavení.
Právě kvůli tomu, že byl Biograd dvakrát úplně zničen, zde najdeme jen minimum zachovalých architektonických památek, např. pozůstatky opevnění a někdejší katedrály, staré hroby, barokní kostel sv. Anastázie z 18. století, kostel sv. Rocha a kostel sv. Antonína.
I přes absenci historických památek má Biograd na Moru svým návštěvníkům co nabídnout – krásné pláže, městskou promenádu s typickou jadranskou atmosférou a široké možnosti výletů.