ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Najděte si dovolenou v Chorvatsku podle svých představ

Chorvatsko je se svým nespočetným množstvím pláží ideální pro letní dovolenou u moře. Abyste si usnadnili výběr, měli byste si odpovědět na otázky, co je pro vás rozhodující při výběru dovolené v Chorvatsku. Jste mladí a proto hledáte místo s noční zábavou? Nebo jste rodina s malými dětmi, preferujete tedy na dovolené klid a blízkost písečné pláže? Chcete robinzonádu v tiché zátoce na Hvaru? Cestujete se psem? Hledáte ubytování pro více rodin v jednom domě? Upřednostňujete bazén? Vyzkoušíte si dovolenou na lodi? Musí to být hlavně apartmán s pěkným výhledem z terasy a hned u moře? Hodilo by se vám ubytování se stravou? Už víte, co je pro vás nejdůležitější? Podle toho si tedy vyberte dovolenou.

Dovolenou v Chorvatsku využijte k návštěvě národních parků

Navštivte nejznámnější chorvatské národní parky. Na Plitvicích se vyfoťte pod vodopádem, v NP Krka se pod vodopádem vykoupejte. Vykoušejte turistiku v Paklenici a v NP Severni Velebit. Navštivte lodí NP Kornati a Přírodní park Telaščica s útesy strmě se svažujícími do moře. V NP Biokovo si foťte divoce se pasoucí koně. Krásnou přírodu si užijete na Brijuni, v Risnjaku, na Mlijetu nebo v Přírodním parku Učka.

Navštivte o dovolené historická místa Chorvatska

Prohlédněte si o dovolené chorvatské památky UNESCO

Mezi chorvatské památky UNESCO patří především ty historické - mohutný Dubrovník, Diokleciánův palác ve Splitu, Katedrála Sv. Jakuba v Šibeniku, Trogir a Eufraziova bazilika v Poreči. Mezi památky UNESCO je však také zapsán NP Plitvická jezera s mnoha krásnými jezery a vodopády a Starigradsko polje na ostrově Hvar. Podívejte se i do Hercegoviny na světoznámý Mostar.

Užijte si dovolenou v Chorvatsku na okružní plavbě lodí

Statisíce Čechů a Slováků jezdí na dovolenou do Chorvatska. Jen zlomek z nich si ale vyzkoušel dovolenou na lodi. Za sedm dní můžete poznat sedm chorvatských ostrovů, posádka se stará o vaše pohodlí i stravování.Jen večeři si dáte pokaždé v jiném přístavu. Loď pojme kolem 30 účastníků, kteří si vyberou dvou až třímístné kajuty na palubě nebo v podpalubí. Vyzkoušejte si koupání z lodi nebo na prázdných plážích daleko od měst. Poslechněte si vyprávění chorvatských námořníků!