ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

FKSP dovolená/pobyt v Chorvatsku

FKSP pobyt můžete vybírat ze všech našich apartmánů v Chorvatsku nebo dovolené na lodi v Chorvatsku, včetně těch ve slevě.

Co znamená zkratka FKSP?

FKSP = Fond kulturních a sociálních potřeb, který nabízí zajímavý benefit pro státní zaměstnance a pracovníky příspěvkových organizací. Soukromí zaměstnavatelé k těmto účelům vytvářejí takzvaný Sociální fond. Tento bonus se neposkytuje v hotovosti. Konkrétní zaměstnanec ho může využít různými způsoby.

FKSP lze využít na rodinnou rekreaci v ČR i v zahraničí

Je celá řada možností, jak využít FKSP a vše je rovněž podložené zákonem. Vyhláška ministerstva financí č. 114/2002 Sb. o FKSP se konkrétně zmiňuje v § 8, že lze přispívat zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům mimo jiné i na rekreaci. Díky FKSP si tak můžete skvěle naplánovat rodinnou rekreaci v naší republice, ale rovněž i dovolenou v zahraničí. Finanční benefit v této podobě zajisté zpříjemní pobyt za hranicemi. U nás můžete FKSP příspěvek využít na koupi ubytování v Chorvatsku nebo dovolené na lodi v Chorvatsku.

Vyhláška ministerstva financí č. 114/2002 Sb. o FKSP,  rekreace viz § 8

Sociální fond a jeho použití u podnikatelských subjektů

Jste zaměstnanec?

Zeptejte se vašeho zaměstnavatele na příspěvek FKSP na dovolenou. Můžete získat až 20.000 Kč a značně ušetříte na daních. Je to oboustranně výhodné a motivační.

Jste zaměstnavatel?

Motivujte nebo odměňte pracovníky příspěvkem FKSP na dovolenou. Zaměstnanec obdrží celou částku a nemusí odvádět pojištění ani daň. Je to oboustranně výhodné a motivační.

Faktura vystavená pro zaměstnavatele

Na vámi vybraný zájezd/pobyt vystavíme fakturu vašemu zaměstnavateli, který vaši rekreaci proplatí z FKSP. Fakturu můžeme vystavit na celou částku za zájezd/pobyt nebo pouze na část celkové ceny.

K vystavení faktury na zájezd/pobyt od vás budeme potřebovat tyto údaje:

  • fakturační adresu, IČO a DIČ zaměstnavatele (DIČ pouze v případě, že ho zaměstnavatel má přidělené)
  • jméno zaměstnance a rodinných příslušníků, kteří mají být na faktuře uvedeni (mají nárok na čerpání z FKSP)
  • výše příspěvku z FKSP  na jednotlivé rodinné příslušníky
  • přesně formulované údaje, které zaměstnavatel na faktuře požaduje

V případě, že proplacení faktury bude delší než 2 pracovní dny, budeme od vás žádat zálohu, kterou vám po proplacení faktury do jednoho týdne vrátíme zpět na váš účet. Záloha je ve výši  min. 20 % z celkové ceny za zájezd/pobyt. Pokud máte objednané pojištění, přičítá se tato částka k vratné záloze.

Zavolejte nám, rádi vám zodpovíme případné dotazy a poradíme vám s fakturací přes vašeho zaměstnavatele i s výběrem dovolené v Chorvatsku.

Informaci o tom, že budete čerpat FSKP, nám prosím nahlaste již při vytvoření rezervace. Děkujeme.

Pokud po proplacení faktury klient zájezd/pobyt zruší, vracíme peníze zaměstnavateli!

Případné storno poplatky hradí zaměstnanec sám.

Další možnosti využití FKSP

Fond FKSP nabízí další možnosti, které se dají využít ve prospěch zaměstnance. Vše je upraveno v již zmíněné vyhlášce Ministerstva financí č. 114/2002 Sb. o FKSP, která přímo definuje výši tvorby fondu kulturních a sociálních potřeb, další příjmy a hospodaření s fondem. Příspěvek tak lze použít na náklady za použití mateřské školy podle školského zákona, i pokud dítě navštěvuje dětskou skupinu. Z fondu lze přispívat na dopravu, pokud zaměstnanec dojíždí do zaměstnání pravidelnou hromadnou dopravou. Dále lze z FKSP čerpat příspěvek na kulturu, další vzdělávání, které bude prohlubovat znalosti v oboru, sportovní aktivity, rekreaci, tuzemskou nebo zahraniční dovolenou. V případě nouze nebo krizové situace lze za určitých podmínek zažádat o sociální výpomoc a zápůjčku.

Více se o FKSP lze dozvědět na webových stránkách podnikatel.cz - § 1 až 9 a § 11.

Změny v oblasti FKSP - Vládní ozdravný balíček 2024/2025

Objem prostředků na FKSP je v současné době ve výši 2 % z objemu prostředků na platy. Vládní ozdravný balíček navrhuje jeho snížení na 1 %. Polovinu této částky směřuje na spoření na stáří. Změnou by měla projít i samotná vyhláška o fondu kulturních a sociálních potřeb, kdy se v návrhu změn promítne její zrušení a to z důvodu toho, že současná verze je nejasně a složitě upravena.

O připravovaných změnách v oblasti FKSP se zmiňuje web kurzy.cz.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě