ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

1. Písečná pláž v jihovýchodní části letoviska Privlaka

Krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází v klidné zátoce mezi Privlakou a Ninem. Pláž má divočejší ráz, nenajdete u ní žádnou restauraci ani občerstvení. Odpočinek vám zde zpříjemní kombinace zlatého písku a smaragdového moře. Díky jihozápadní orientaci pláže zaručuje slunce po celý den. Večer odsud můžete pozorovat pohádkový západ slunce.

Písečná pláž Privlaka

 

2. Písečná pláž v zátoce Modrá laguna v letovisku Vlašiči na ostrově Pag

Vesnička Vlašiči (chorvatsky Vlašići) se pyšní výjimečně krásnou písečnou pláží, dlouhou 350 m. Vstup do moře je pozvolný, ideální pro malé děti. Hned u pláže se nachází restaurace. Záliv Modrá laguna, v němž se tato písečná pláž nachází, oplývá také bohatým mořským životem.

Vlašiči - písečná pláž v zátoce Modrá laguna

 

3. Písečná pláž Sakarun u letoviska Soline na ostrově Dugi Otok

Písečná pláž Sakarun v severní části ostrova Dugi Otok je bezesporu jednou z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Leží v zátoce obklopené borovicovým lesem. Na pláži je směs písku a oblázků, při vstupu do vody je jemný písek. Také mělké dno v zátoce je písečné. Za slunných dní má moře u pláže Sakarun neobvykle světle modrou barvu a místo působí velmi exoticky. V lesíku u pláže je bar s občerstvením. Nechybí tu ani toalety a parkoviště. Pláž Sakarun je nejlépe dostupná z letoviska Soline.

Pláž Sakarun, Dugi otok

 

4. Písečná pláž Plažine v letovisku Tkon na ostrově Pašman

Městečko Tkon nabízí hned několik písečných pláží. Všechny jsou s pozvolným vstupem do moře. Nám se nejvíc líbí písečná pláž Plažine jihovýchodně od trajektu. Přístup na pláž je po betonových schodech. Všechny pláže ve Tkonu jsou otočené severovýchodním směrem, slunce je zde tedy zejména v dopoledních hodinách.

Písečná pláž Plažine, Tkon, ostrov Pašman

5. Písečná pláž v letovisku Povljana na ostrově Pag

Na východní straně letoviska Povljana se nachází hezká písečná pláž u kaple Sv. Nikoly. Pláž není příliš široká, ale jemný písek na bábovičky se dětem bude jistě líbit. U pláže je sprcha. Ještě východněji se nachází další písečná pláž, ale ta je určena naturistům. V těchto místech nabízíme ubytování v domě Bendžo.

Písečná pláž v letovisku Povljana na ostrově Pag

6. Písečná pláž v letovisku Baška na ostrově Krk

Tato 1,8 km dlouhá pláž patří v Chorvatsku k těm nejdelším a nejvyhledávanějším. Písek se nachází jen na určité části pláže. V jiných místech leží na pláži směs písku a oblázků. V každém případě se jedná o pláž velmi vhodnou pro děti. U pláže najdete řadu atrakcí - půjčovnu šlapadel, lehátek, slunečníků, tobogán, dětské a sportovní hřiště, kavárny i restaurace.

Pláž Baška, ostrov Krk

7. Písečná pláž Čista plaža na ostrově Pag

Dle našeho názoru je Čista plaža jednou z nejkouzelnějších pláží v Chorvatsku. Přestože vás tu v některých letech může překvapit směs písku a oblázků, doporučujeme vám tuto pláž navštívit. Vstup do vody je vždy pozvolný, na dně moře kolem pláže se dají snadno lovit mušle. U pláže je parkoviště, půjčovna šlapadel a bar s občerstvením. Místu dodává na malebnosti výhled na bělostné vrcholky Velebitu. Nejbližší letovisko, kde se můžete ubytovat, je Mandre.

Čista plaža - ostrov Pag

8. Písečná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja na ostrově Pag

Písečná pláž Planjka ve Staré Novalji je vyhledávaná všemi věkovými kategoriemi. Pro děti je to ideální místo - jemný písek na bábovičky a atrakce jako skluzavka, trampolína či vodní šlapadla je zabaví na celý den. Pláž se nachází v hlubokém zálivu, proto tu téměř nikdy nejsou vlny. Dospělým přijde vhod bar s občerstvením, půjčovna lehátek a slunečníků. Přes cestu u pláže je placené parkoviště. Pláž Planjku hojně využívají také hosté ubytovaní v letovisku Novalja.

Pláž Planjka, Stará Novalja

9. Písečná pláž Rajska plaža v letovisku Lopar na ostrově Rab

Rajska plaža je jednou z nejvhodnějších pláží v Chorvatsku pro malé děti nebo osoby s pohybovými problémy. Její extrémně pozvolný vstup do vody zaručuje bezpečný pohyb dětí ve vodě. Písek na Rajské pláži je opravdu jemný - ideální na bábovičky. Pokud si ale chcete zaplavat, počítejte s tím, že od břehu musíte ujít cca 600 m, než se dostanete do větší hloubky. V blízkosti pláže najdete půjčovnu lehátek, slunečníků, kavárny, restaurace. Rajska plaža byla oceněna Modrou vlajkou.

Rajska plaža, ostrov Rab

10. Písečná pláž Trstenica v letovisku Orebić na poloostrově Pelješac

Nádherná písečná pláž Trstenica s pozvolným vstupem do moře se nachází ve východní části Orebiće, města s dlouhou kapitánskou historií. Na pláži Trstenica je příjemný bar s občerstvením a sprchy. V některých letech je na této pláži spíš směs písku a oblázků, přesto však Trstenica zůstává jednou z nejhezčích pláží v Chorvatsku.

Písečná pláž Trstenica, Orebič

11. Písečné pláže v letovisku Omiš-Duće na Omišské riviéře

Dlouhé, široké písečné pláže najdete v letovisku Duće na Omišské riviéře. Písek tu není tak jemný jako např. na Rajské pláži, ale vstup do moře velmi příjemný a pozvolný, rozhodně nejsou třeba boty do vody. U pláží v Dućích najdete veškerou turistickou vybavenost. Výhledy z pláží koloruje protilehlý ostrov Brač.

Pláže Omiš Duće

12. Písečná pláž Královnina pláž v letovisku Sabunike

Asi 1,5 km dlouhá písečná Královnina pláž (chorvatsky Kraljičina plaža) se nachází u vesničky Sabunike na Zadarské riviéře. Na pláži leží jemný písek a vstup do moře je pozvolný. Najdete zde také občerstvení i půjčovnu šlapadel, lehátek a slunečníků. V některých místech se u pláže nachází léčivé tzv. peloidní bahno.

Písečná pláž Královnina pláž, Sabunike

13. Písečná pláž Iza Banja v letovisku Sveti Filip i Jakov na Zadarské riviéře

Písečná pláž Iza Banja je přes kilometr dlouhá. Středně jemný písek a pozvolný vstup do moře předurčuje tuto pláž pro dovolenou s dětmi. U pláže najdete několik barů, restaurace, půjčovnu šlapadel, lehátek, slunečníků, sprchy, kabinky na převlečení. Pláž Iza Banja byla oceněna Modrou vlajkou.

Písečné pláže Sv. Filip i Jakov

14. Písečná pláž v letovisku Potočnica na ostrově Pag

Jedná se o menší písečnou pláž v západní zátoce vesničky Potočnica. Na pláži se nachází jemný, až blátivý písek. Pláž je zajímavá hlavně pro svůj příjemný, pozvolný vstup do vody. Jinde v zátoce jsou převážně přírodní skaliska nebo vybetonované plácky a tato místa nabízejí krásné šnorchlování.

Potočnica - ostrov Pag

15. Písečná pláž Ninska laguna v letovisku Nin

Široká písečná pláž Ninská laguna se rozprostírá v letovisku Nin na Zadarské riviéře. U pláže jsou restaurace, půjčovny sportovního náčiní, šlapadel, lehátek i slunečníků. Také zde se nachází léčivé tzv. peloidní bahno. Tato pláž je skutečným rájem pro děti.

Písečná pláž Ninska laguna, Nin

16. Písečná pláž Lovrečina poblíž letoviska Postira na ostrově Brač

Tato pláž je jednou z nejvhodnějších pláží v Chorvatsku, pokud jedete na dovolenou s malými dětmi. Na pláži i na dně moře leží jemný písek. Vstup do moře je u pláže Lovrečina opravdu pozvolný, pohyb dětí u břehu je tedy velmi bezpečný. U pláže se nachází parkoviště, restaurace a kavárna. Děti si mohou pohladit oslíky. Nejbližší letovisko, kde se můžete ubytovat, je Postira.

Pláž Lovrečina, ostrov Brač

17. Písečné pláže poloostrova Lopar u letoviska Lopar na ostrově Rab

Kromě známé písečné Rajské pláže se na poloostrově Lopar nachází mnoho dalších nádherných písečných pláží, z nichž některé jsou určeny naturistům (Ciganka, Sahara a Stolac). Tyto pláže působí poměrně divoce a zamiluje si je ten, komu nevadí delší vzdálenost k těmto plážím, kterou lze zvládnout lesními stezkami buď pěšky, na kole, nebo po moři člunem. Odměnou vám bude koupání na písečných plážích s minimem jiných návštěvníků.

Písečné pláže poloostrova Lopar - ostrov Rab

18. Písečné pláže v letovisku Jelsa na ostrově Hvar

Příjemné turistické městečko Jelsa v severozápadní části ostrova Hvar nabízí koupání u písečných pláží. Hosté ubytovaní v apartmánových domech využívají nejbližší písečnou pláž Mina ve stejnojmenné zátoce. Pláž má pozvolný vstup do moře a také na dně moře se nachází jemný písek. Dále na východ od centra Jelsy se nacházejí další písečné pláže - Malo a Velo Grebišće (asi 1,5 km).

Pláže Jelsa, ostrov Hvar

19. Písečná pláž Tatinja v letovisku Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Tatinja se nachází přímo v letovisku Lumbarda ve východní části ostrova Korčula. Na pláži je opravdu jemný písek a vstup do moře je tu také velmi pozvolný. Pláž Tatinja je tedy ideální i pro malé děti. Z pláže jsou krásné výhledy na protilehlé ostrůvky a horský hřbet poloostrova Pelješac.

Písečná pláž Tatinja, Lumbarda

20. Písečná pláž Bilin žal u letoviska Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Bilin žal se nachází východně od Lumbardy, orientovaná směrem na sever. Dostupná je pěšky podél moře (cca 10 minut), nebo autem. U pláže Bilin žal najdete bufet s občerstvením a kousek dál také stylovou restauraci. Jedná se o pěknou, klidnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře.

Písečná pláž Bilin Žal, Lumbarda

21. Písečná pláž Pržina u letoviska Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Pržina se nachází východně od Lumbardy, orientovaná směrem na jih. Dostupná je spíš autem. Také Pržina je klidnou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře.

Písečná pláž Pržina, Lumbarda
Přečtěte si také náš článek Dovolená s dětmi u moře.

  • vyberte si ubytování blízko nejkrásnějších písečných pláží Chorvatska
 

Ukážeme vám, které písečné pláže v Chorvatsku mají jemný písek a jsou vhodné pro děti.

 

Písečné pláže v Chorvatsku? Na ostrově Pag jich najdete hned několik. Pokud toužíte mít během své dovolené písek až za ušima, vyrazte do Staré Novalji na písečnou pláž Planjka.