ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Písečné pláže v Chorvatsku pro děti

Hledáte v Chorvatsku písečné pláže? Nenechte se odradit všeobecně rozšířeným povědomím, že písečné pláže v Chorvatsku nejsou - není to pravda. Písečné pláže Chorvatska jsou kouzelné. Kvalita a jemnost písku na těchto plážích je různá. Ukážeme vám, které písečné pláže v Chorvatsku mají jemný písek a jsou vhodné pro děti.

1. Písečná pláž v jihovýchodní části letoviska Privlaka

Písečná pláž Privlaka

2. Písečná pláž Sakarun u letoviska Soline na ostrově Dugi Otok

Písečná pláž Sakarun v severní části ostrova Dugi Otok je bezesporu jednou z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Leží v zátoce obklopené borovicovým lesem. Na pláži je směs písku a oblázků, při vstupu do vody je jemný písek. Také mělké dno v zátoce je písečné. Za slunných dní má moře u pláže Sakarun neobvykle světle modrou barvu a místo působí velmi exoticky. V lesíku u pláže je bar s občerstvením. Nechybí tu ani toalety a parkoviště. Pláž Sakarun je nejlépe dostupná z letoviska Soline.

Pláž Sakarun, Dugi otok

3. Písečná pláž v zátoce Modrá laguna v letovisku Vlašiči na ostrově Pag

Vlašiči - písečná pláž v zátoce Modrá laguna

4. Písečná pláž Plažine v letovisku Tkon na ostrově Pašman

Písečná pláž Plažine, Tkon, ostrov Pašman

5. Písečná pláž v letovisku Povljana na ostrově Pag

Na východní straně letoviska Povljana se nachází hezká písečná pláž u kaple Sv. Nikoly. Pláž není příliš široká, ale jemný písek na bábovičky se dětem bude jistě líbit. U pláže je sprcha na 2 kunové mince. Ještě východněji se nachází další písečná pláž, ale ta je určena naturistům. V těchto místech nabízíme ubytování v domě Bendžo.

Písečná pláž v letovisku Povljana na ostrově Pag

6. Písečná pláž v letovisku Baška na ostrově Krk

Tato 1,8 km dlouhá pláž patří v Chorvatsku k těm nejdelším a nejvyhledávanějším. Písek se nachází jen na určité části pláže. V jiných místech leží na pláži směs písku a oblázků. V každém případě se jedná o pláž velmi vhodnou pro děti. U pláže najdete řadu atrakcí - půjčovnu šlapadel, lehátek, slunečníků, tobogán, dětské a sportovní hřiště, kavárny i restaurace.

Pláž Baška, ostrov Krk

7. Písečná pláž Čista plaža na ostrově Pag

Dle našeho názoru je Čista plaža jednou z nejkouzelnějších pláží v Chorvatsku. Přestože vás tu v některých letech může překvapit směs písku a oblázků, doporučujeme vám tuto pláž navštívit. Vstup do vody je vždy pozvolný, na dně moře kolem pláže se dají snadno lovit mušle. U pláže je parkoviště, půjčovna šlapadel a bar s občerstvením. Místu dodává na malebnosti výhled na bělostné vrcholky Velebitu. Nejbližší letovisko, kde se můžete ubytovat, je Mandre.

Čista plaža - ostrov Pag

8. Písečná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja na ostrově Pag

Písečná pláž Planjka ve Staré Novalji je vyhledávaná všemi věkovými kategoriemi. Pro děti je to ideální místo - jemný písek na bábovičky a atrakce jako skluzavka, trampolína či vodní šlapadla je zabaví na celý den. Pláž se nachází v hlubokém zálivu, proto tu téměř nikdy nejsou vlny. Dospělým přijde vhod bar s občerstvením, půjčovna lehátek a slunečníků. Přes cestu u pláže je placené parkoviště. Pláž Planjku hojně využívají také hosté ubytovaní v letovisku Novalja.

Pláž Planjka, Stará Novalja

9. Písečná pláž Rajska plaža v letovisku Lopar na ostrově Rab

Rajska plaža je jednou z nejvhodnějších pláží v Chorvatsku pro malé děti nebo osoby s pohybovými problémy. Její extrémně pozvolný vstup do vody zaručuje bezpečný pohyb dětí ve vodě. Písek na Rajské pláži je opravdu jemný - ideální na bábovičky. Pokud si ale chcete zaplavat, počítejte s tím, že od břehu musíte ujít cca 600 m, než se dostanete do větší hloubky. V blízkosti pláže najdete půjčovnu lehátek, slunečníků, kavárny, restaurace. Rajska plaža byla oceněna Modrou vlajkou.

Rajska plaža, ostrov Rab

10. Písečná pláž Trstenica v letovisku Orebić na poloostrově Pelješac

Nádherná písečná pláž Trstenica s pozvolným vstupem do moře se nachází ve východní části Orebiće, města s dlouhou kapitánskou historií. Na pláži Trstenica je příjemný bar s občerstvením a sprchy. V některých letech je na této pláži spíš směs písku a oblázků, přesto však Trstenica zůstává jednou z nejhezčích pláží v Chorvatsku.

Písečná pláž Trstenica, Orebič

11. Písečné pláže v letovisku Omiš-Duće na Omišské riviéře

Dlouhé, široké písečné pláže najdete v letovisku Duće na Omišské riviéře. Písek tu není tak jemný jako např. na Rajské pláži, ale vstup do moře velmi příjemný a pozvolný, rozhodně nejsou třeba boty do vody. U pláží v Dućích najdete veškerou turistickou vybavenost. Výhledy z pláží koloruje protilehlý ostrov Brač.

Pláže Omiš Duće

12. Písečná pláž Královnina pláž v letovisku Sabunike

Písečná pláž Královnina pláž, Sabunike

13. Písečná pláž Iza Banja v letovisku Sveti Filip i Jakov na Zadarské riviéře

Písečná pláž Iza Banja je přes kilometr dlouhá. Středně jemný písek a pozvolný vstup do moře předurčuje tuto pláž pro dovolenou s dětmi. U pláže najdete několik barů, restaurace, půjčovnu šlapadel, lehátek, slunečníků, sprchy, kabinky na převlečení. Pláž Iza Banja byla oceněna Modrou vlajkou.

Písečné pláže Sv. Filip i Jakov

14. Písečná pláž v letovisku Potočnica na ostrově Pag

Jedná se o menší písečnou pláž v západní zátoce vesničky Potočnica. Na pláži se nachází jemný, až blátivý písek. Pláž je zajímavá hlavně pro svůj příjemný, pozvolný vstup do vody. Jinde v zátoce jsou převážně přírodní skaliska nebo vybetonované plácky a tato místa nabízejí krásné šnorchlování.

Potočnica - ostrov Pag

15. Písečná pláž Ninska laguna v letovisku Nin

Písečná pláž Ninska laguna, Nin

16. Písečná pláž Lovrečina poblíž letoviska Postira na ostrově Brač

Tato pláž je jednou z nejvhodnějších pláží v Chorvatsku, pokud jedete na dovolenou s malými dětmi. Na pláži i na dně moře leží jemný písek. Vstup do moře je u pláže Lovrečina opravdu pozvolný, pohyb dětí u břehu je tedy velmi bezpečný. U pláže se nachází parkoviště, restaurace a kavárna. Děti si mohou pohladit oslíky. Nejbližší letovisko, kde se můžete ubytovat, je Postira.

Pláž Lovrečina, ostrov Brač

17. Písečné pláže poloostrova Lopar u letoviska Lopar na ostrově Rab

Kromě známé písečné Rajské pláže se na poloostrově Lopar nachází mnoho dalších nádherných písečných pláží, z nichž některé jsou určeny naturistům (Ciganka, Sahara a Stolac). Tyto pláže působí poměrně divoce a zamiluje si je ten, komu nevadí delší vzdálenost k těmto plážím, kterou lze zvládnout lesními stezkami buď pěšky, na kole, nebo po moři člunem. Odměnou vám bude koupání na písečných plážích s minimem jiných návštěvníků.

Písečné pláže poloostrova Lopar - ostrov Rab

18. Písečné pláže v letovisku Jelsa na ostrově Hvar

Příjemné turistické městečko Jelsa v severozápadní části ostrova Hvar nabízí koupání u písečných pláží. Hosté ubytovaní v apartmánových domech využívají nejbližší písečnou pláž Mina ve stejnojmenné zátoce. Pláž má pozvolný vstup do moře a také na dně moře se nachází jemný písek. Dále na východ od centra Jelsy se nacházejí další písečné pláže - Malo a Velo Grebišće (asi 1,5 km).

Pláže Jelsa, ostrov Hvar

19. Písečná pláž Tatinja v letovisku Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Tatinja se nachází přímo v letovisku Lumbarda ve východní části ostrova Korčula. Na pláži je opravdu jemný písek a vstup do moře je tu také velmi pozvolný. Pláž Tatinja je tedy ideální i pro malé děti. Z pláže jsou krásné výhledy na protilehlé ostrůvky a horský hřbet poloostrova Pelješac.

Písečná pláž Tatinja, Lumbarda

20. Písečná pláž Bilin žal u letoviska Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Bilin žal se nachází východně od Lumbardy, orientovaná směrem na sever. Dostupná je pěšky podél moře (cca 10 minut), nebo autem. U pláže Bilin žal najdete bufet s občerstvením a kousek dál také stylovou restauraci. Jedná se o pěknou, klidnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře.

Písečná pláž Bilin Žal, Lumbarda

21. Písečná pláž Pržina u letoviska Lumbarda na ostrově Korčula

Písečná pláž Pržina se nachází východně od Lumbardy, orientovaná směrem na jih. Dostupná je spíš autem. Také Pržina je klidnou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře.

Písečná pláž Pržina, Lumbarda

  • vyberte si ubytování blízko nejkrásnějších písečných pláží Chorvatska