ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Nezapomenutelné jsou v Novalji západy slunce na otevřeném moři při procházkách po pobřeží. Můžete pozorovat jachty houpající se na vodě, výletní lodě i malé lodičky a přitom vybírat ve stáncích suvenýry, malované obrázky, zlato, bižuterii a další zboží. Pro děti jsou zde připraveny různé atrakce, samožejmě zmrzlina, palačinky a jiné dobroty.

Promenáda se stánky se suvenýry, tržnice s ovocem a zeleninou, banka, bankomaty, pošta, směnárny, restaurace, bary, kavárny, cukrárny, obchody, letní kino Hollywood (během letních měsíců promítá od 21.30 hod.).

Na pláži Zrče je mnoho hudebních klubů.

Společnost European Coastal Airlines nabízí z Novalji možnost letecké přepravy (hydroplán) mezi různými ostrovy a místy na jadranském pobřeží. Na nábřeží v blízkosti hotelu Liburnija je port, odkud společnost klienty doveze člunem k letadlu, které přistává na moři

Noční život na Pagu

Pag je pověstný svým nočním životem, především na pláži Zrče a v Novalji. Podívejte se na přehled nočních klubů na Zrčích a kulturních akcích na Pagu:

  • Aquarius (Zrče)
  • Papaya (Zrče)
  • Kalypso (Zrče)
  • Euphoria (Zrče)
  • Cocomo (Novalja)
  • Club Vanga (Pag)
  • Peti Magazin (Pag)

Pláže

V okolí Novalji jsou překrásné oblázkové i písečné pláže. Přímo ve městě Novalja se nachází několik pláží, většinou se jedná o uměle vybudované pláže.

V městské zátoce se před hotelem Liberty nachází písčitooblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. U této pláže můžete využít restauraci se zahrádkou, bar, stánek se zmrzlinou nebo půjčovnu šlapadel.

Na severozápadním konci města Novalja se nachází oblázková pláž Babe. Také kolem městské promenády najdete několik oblázkových pláží.

Na jihovýchodním okraji města se rozprostírá oblázková pláž Straško (pláž místního kempu, placená).

Pláže v Novalji se však svou kvalitou nevyrovnají okolním plážím. Nejznámější je oblázková pláž Zrče (chorvatsky Zrće), známá především hudebními kluby. Proto je oblíbená především mezi mladými návštěvníky. Z pláže Zrče jsou krásné pohledy na vrcholky Velebitu. Na pláž Zrče jezdí během letní sezóny z Novalji městská doprava.

Dalšími krásnými plážemi v okolí jsou: písčitooblázková pláž Caskapísečné pláže Planjka a Čista plaža.

Výlety na Pagu

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Novalja.

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Z Novalji je možno podniknout lodní výlety na okolní ostrovy: Rab, Olib a Silba, Lošinj, ale například také do národního parku Kornati.

Sport

Cyklistika, turistika, plavání.

Přímo v Novalji jsou k dispozici osvětlené tenisové kurty (8-12 hod. a 17-20 hod., 20-23 hod.) a hřiště pro malou kopanou - otevřeno: 8-12 a 17-23 hod.

U pláže Zrče je plošina pro výcvik vodního lyžování.

Historie Novalji

Město Novalja je druhým nejdůležitějším místem na ostrově Pag a postupně přebírá status hlavního turistického centra ostrova. Leží 26 km na sever od Pagu. Je modernější a mezi turisty velmi oblíbené. Novalja nabízí návštěvníkům bohatý noční život odehrávající se především na pláži Zrče. Vyhlášena je nejen mezi mladými Chorvaty, ale i mezi zahraničními turisty, od nichž si vysloužila označení „chorvatská Ibiza“.

Na místě dnešního města stávala původně římská osada. Její vznik se datuje do doby okolo prvního století našeho letopočtu. Z tohoto období máme uchováno několik starobylých památek.

V 1. století n. l. byl vybudován Římský vodovod, který vedl od zdroje pitné vody v Kolanu v kamenných žlabech po vrstevnici do Staré Novalji a dále tunelem do města Novalja. Tento tunel byl vytesán ve skále na výšku postavy a byl dlouhý přes 1 km. Konec tunelu si můžete prohlédnout v suterénu městského muzea v Novalji v ulici Kralja Zvonimira. Kromě toho vystavuje muzeum svou etnografickou sbírku a obrazy místních umělců či staré římské amfory vytažené v roce 2004 z vraku potopené lodi u Staré Novalji. V Novalji si můžete také prohlédnout pozůstatky raně křesťanských bazilik a kostela.