ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Ještě před necelými 50 lety na místě letoviska Mandre stály dva rybářské domky. Dnes místo nich najdete uličky s apartmány, obchody a restauracemi, které v letní sezóně hostí turisty z celé Evropy. Když turisté odjedou, zůstane v Mandre přes dvě stovky místních a jejich stáda ovcí, která se prohání po pastvinách za městem.

VIDEODejte si pečenou rybu! Domy Ivica a Sandra, Mandre, Chorvatsko

Objednané večeře si můžete vychutnat přímo v apartmánu, nebo v jídelně v přízemí domu.

Přehrát

5 důvodů, proč strávit dovolenou v Mandre

 1. Letovisko lemují v délce přes 3 km oblázkové pláže, přírodní kameny nebo betonové terasy.
 2. Užijete si výhled na otevřené moře a koupání v průzračné vodě s pozvolným vstupem.
 3. Klidné letovisko se hodí pro rodiny s dětmi i páry všech věkových kategorií.
 4. Letovisko má turistické vybavení a k dispozici je vám tady náš delegát Radek.
 5. Mandre patří k nejoblíbenějším letoviskům našich klientů – někteří z nich tady tráví i víc než desátou sezónu.

VIDEODovolená v Mandre - na co se můžete těšit?

Mandre - nejoblíbenější letovisko našich klientů. A není to jen tak, že se sem lidé rádi vracejí. Mandre není ani velké, ani malé, má krásné pláže, průzračné moře plné života a v neposlední řadě disponuje skvělou vybaveností služeb.

Přehrát

VIDEOVečerní procházka na dovolené v Mandre

Zažijte romantiku v letovisku Mandre! Večerní procházky kolem pobřeží, pohledy na zapadající slunce nebo sklenka dobrého vína na pláži - to jsou okamžiky, které vás budou hřát ještě dlouho po návratu domů z dovolené v Chorvatsku.

Přehrát

Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře

Jen co do Mandre přijedete, budete mít chuť skočit do azurově modré, průzračné vody. Stačí si k lenošení vybrat jednu z pláží na 3 kilometrovém pobřeží. Pláže jsou v některých místech lemované zelení a najdete tu i převlékací kabinku.

Průzračná voda nadchne milovníky šnorchlování, klidné zátočiny potěší rybáře a otevřené moře oceníte při plavbě na člunu, který si tady můžete půjčit.

Nejen pokud máte malé děti, zajeďte na jednu z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Dlouhá Čista plaža je od Mandre vzdálená jen 7 km a dostanete se k ní odbočkou vpravo na cestě do letoviska Novalja. Pláž je někdy písčitá, někdy písčitooblázková – záleží, co mořské proudy na pláž zrovna přinesou. Doporučujeme také dvě další navazující pláže PrnjicaSveti Duh

Prohlédněte si pláže na celém ostrově Pag.

VIDEOŠnorchlování u domů Silvano a Roza v Mandre, ostrov Pag

Moře v Mandre je plné života. Podívejte se, co můžete spatřit v moři jen pár desítek metrů od domů Silvano a Roza. Vstup do moře je tu pozvolný, z malé oblázkové pláže.

Přehrát

VIDEOSkotačení na pláži v Mandre

Letovisko Mandre je skvělým místem pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku.

Přehrát

Letovisko se vším komfortem

Ráno čerstvý kruh (neboli chléb) z pekárny, odpoledne skvělá zmrzlina a zábava na trampolínách a večer ryba na grilu, kterou místní rybáři před chvílí vytáhli z moře. V Mandre najdete veškeré vybavení, včetně:

 • pizzerie a restaurací, které nabízí speciality z ryb i masa,
 • kaváren, které lemují promenádu a obvykle vedle kávy a sladkostí nabízí také WIFI zdarma,
 • stánků se zmrzlinou,
 • prodejny se suvenýry a plážovými potřebami.

Kterou restauraci vybrat?

 • Velmi příznivé ceny má restaurace Lungo Mare se širokou nabídkou a příjemnou obsluhou.
 • Restaurace Lanterna nabízí speciality z ryb, masa i středoevropská jídla (jako např. smažený sýr nebo řízek).
 • V restauraci Bonaca si pochutnáte na specialitách z ryb a mořských plodů (mušle, olihně...).
 • Asi 2 km severně od Mandre najdete restauraci ve stylu ranče – Konoba Prtorić. Vyzkoušejte zde vynikající pažské jehněčí maso na grilu. 
 • V sousedním letovisku Šimuni (autem 4,5 km) navštivte restauraci Olea, která nabízí širokou škálu pokrmů z masa, ryb, výborné těstoviny i pizzu. Několikrát do týdne zde po večerech hraje příjemná živá hudba (kytara).

Ve všech restauracích nabízí také dobré víno, které se ke středomořské kuchyni skvěle hodí.

Ve středu města, vedle borovicového lesíku nad přístavem, najdete obchodní dům Konzum, v němž nakoupíte všechny potraviny jako v českém obchodě, a platit můžete kartou. Také se zde nachází lékárna. Menší nákupy obstaráte v samoobsluze Crnika na ulici Riječka mezi apartmánovými domy.

Hodit se vám možná bude také:

 • bankomat (u Konzumu),
 • směnárna 
 • půjčovna člunů (přímo v turistické agentuře v Mandre si můžete půjčit člun 5 kW i bez kapitánské licence; v blízkém Šimuni (4,5 km) jsou k vypůjčení i silnější čluny 50 kW s kapitánskou licencí).
 • venkovní posilovna pro dospělé v borovém lesíku blízko Konzumu

Ani děti nepřijdou zkrátka. Zábavu si užijí:

 • na nafukovacím vodním hradu,
 • nebo na prolézačkách vedle Konzumu nebo kousek od oblázkové pláže poblíž domů Silvano a Roza.

Starší děti i dospělí si mohou zahrát billiard nebo fotbálek v jednom z místních barů.

A pokud se ubytujete v apartmánových domech Ivica nebo Sandra, užijete si s dětmi soukromé hřiště s prolézačkou a skluzavkou. Můžete si tady také půjčit paddleboardy a horská kola (v sezóně za poplatek, mimo sezónu na pár dní zdarma).

VIDEODětské hřiště v Mandre

Toto báječné hřiště v Mandre se nachází hned vedle obchodního centra nad přístavem. Díky jeho umístění v borovicovém lesíku ho můžete navštívit kdykoli během dne - vždy zde najdete příjemný stín.

Přehrát

VIDEOPaddleboard k zapůjčení u domů Ivica a Sandra

NOVINKA ➡ Pokud jste ubytováni v domech Sandra nebo Ivica v Mandre na ostrově Pag, můžete si u majitelů zapůjčit paddleboard za zvýhodněnou cenu 20 €/den.

Přehrát

VIDEOProjížďka na kolech v Mandre

Rádi byste si dovolenou u moře v Chorvatsku zpestřili nějakou aktivitou? A co třeba projižďka na kolech? V domech Ivica a Sandra si je můžete pronajmout od majitelů a poznat tak i širší okolí Mandre.

Přehrát

Příjemné apartmány a ubytování se stravou

Mandre je mladé letovisko a díky tomu tady najdete především apartmánové domy – jen v naší nabídce je jich kolem dvaceti. Víme, že je otrava se k moři kodrcat přes půl města, proto většinu apartmánů nenajdete dál než 200 metrů od pláže.

Náš tip na ubytování

Někdo si na dovolené rád připraví jídlo kdykoliv a dle svého gusta, někdo preferuje připravenou stravu. Patříte-li ke druhé skupině, vybírejte ubytování v apartmánech:

 • Ivica a Sandra, s možností čerstvě připravených večeří z poctivých chorvatských surovin, které si u nás můžete objednat na celý pobyt anebo si na místě zaplatit večeři jen na pár dní.

Co vidět v Mandre a blízkém okolí

Okolí Mandre a celý ostrov Pag nabízí nespočet zážitků – od pláží přes výšlapy až po lodní výlety na blízké ostrovy. V sekci Výlety Mandre si přečtěte, kam se podívat, anebo se na místě poraďte s naším delegátem Radkem.

Mandre je spjaté se 4 kilometry vzdálenou obcí Kolan a právě tam najdete nejrůznější zajímavosti:

 • studny z 1. století n. l., které byly součástí římského vodovodu,
 • kostelík sv. Jeronýma v Kolanském poli z 11. století a kostel sv. Šime s pravidelnými mšemi,
 • studna Motišnjak, odpočinkové místo při výletech v Kolanském poli,
 • pozůstatky uhelných dolů v oblasti Kolanského pole, odkud se těžilo uhlí a dováželo se do Itálie.

Za návštěvu stojí také mokřady a jezírka Kolanjsko blato, od roku 1988 chráněná ornitologická rezervace, ve které hnízdí stěhovaví ptáci. Z Kolanu také vyjdete na nejvyšší vrchol ostrova Pag Sveti Vid (349 m n. m.).

Při putování v oblasti Kolanu se zastavte do malebné hospůdky Giardin (je otevřená celoročně) anebo do baru NONO, který je ideální zastávkou při cyklo výletech.

Ochutnejte 3 speciality

Na Pagu máte možnost ochutnat tři speciality, které jinde nenajdete:

 1. Pažský sýr – ovčí sýr z Pagu patří podle některých gurmánů k nejlepším v Chorvatsku, ne-li na světě. Ochutnejte ho samostatně nebo se sušenou šunkou a olivami. Zajídejte ho nejlépe teplým domácím chlebem a zapíjejte kvalitním vychlazeným bílým vínem. Jak se sýr vyrábí, zjistíte na exkurzi do sýrárny v Kolanu. Sýr a další místní dobroty tady také hned můžete ochutnat a podívat se na jejich výrobu v sýrárnách Gligora a MIH.
 2. Tvaroh skuta – vyrábí se ze syrovátky, která zbyla při výrobě sýra a nejlépe si ho vychutnáte namazaný na chlebu nebo jako náplň palačinek či koláčů.
 3. Jehněčí maso na rožni – chorvatské národní jídlo bude na Pagu chutnat obzvlášť výjimečně. A to díky mořské soli. Vítr bóra čas od času zpění moře ve Velebitském zálivu a na Pag přinese miliardy kapek mořské vody, které posolí trávu, na které se ovce pasou. Díky tomu získají maso i sýry z Pagu nezaměnitelnou chuť.

Mandre je zkrátka letoviskem, kde se nudit rozhodně nebudete. Vyberte si ubytování v Mandre a zažijte Chorvatsko na vlastní kůži.

Už jste se při svých toulkách chorvatskou přírodou setkali s želvou zelenavou (Testudo hermanni)? V okolí letoviska Mandre na ostrově Pag na ně narazíte velmi snadno. Největší šanci spatřit je máte ráno a večer.