ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Oblázková pláž Girenica, ostrov Pag

Krásná oblázková pláž Girenica se nachází necelé 3 km od letoviska Mandre. Můžete se sem dostat autem a zaparkovat na parkovišti u pláže, nebo se sem vypravit na kolech - z Mandre kolem pobřeží vede stezka pro horská kola (cca 4 km). Orientace pláže Girenica je na severozápad, během dopoledne zde najdete i místa ve stínu. Občerstvit se můžete v místní taverně u pláže. Pláž Girenica nabízí jedno z nejhezčích šnorchlování na Pagu, moře zde je plné života.

VÝLET

Exkurze do sýrárny v Kolanu

Během této exkurze si prohlédnete moderní provoz nové sýrárny v Kolanu, vyrábějící vynikající Pažský sýr v podmínkách chorvatského venkova. K dispozici bude odborný průvodce – zaměstnanec sýrárny. Poskytne výklad k tradici chovu pažské ovce, způsobu výroby Pažského sýra a dalších produktů z ovčího mléka (např. tvarohu podobná skuta).

VÝLET

Staleté olivovníky v Lunu, ostrov Pag

Staleté olivovníky rostou v drsných podmínkách mezi kameny. Přestože jsou často znetvořené větrem a solí, jsou stále zelené. Lun a Tovarnele, kde těchto starých olivovníků rostou stovky, se nachází v Chorvatsku na severozápadním konci ostrova Pag.

Přehrát video

VÝLET

Národní park Krka

Chorvatský národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Je zde také možnost podniknout výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrůvek Visovac, kde se nachází františkánský klášter a museum. Odbočka do národního parku Krka je na dálnici před Šibenikem, 110 km z města Pag. AKTUÁLNĚ se pod Skradinským vodopádem koupat nedá. Koupání je v omezené míře povoleno v blízkosti Roški slap.

Přehrát video

VÝLET

Mořské varhany v Zadaru

Mořské varhany v Zadaru byly postaveny podle projektu architekta Nikoli Bašiće. Umístěny jsou v blízkosti nového přístavu pro výletní lodě, u obvodu zadarského nábřeží. Mořské varhany jsou známé jako zvláštně tvarované pobřeží v několika řadách schodků, které se spouštějí směrem k moři.

VÝLET

Oblázková pláž Ručica, ostrov Pag

Oblázková pláž Ručica je na ostrově Pag ukryta v tiché zátoce za letoviskem Metajna, vzdáleném 15 km od města Novalja. Udělejte si zajímavou vycházku mezi skalami k další krásné pláži. Pěšina začíná vlevo za restaurací. Zdatnější mohou vystoupat až nahoru na skály, odkud jsou krásné výhledy na Pažský záliv a také na Velebitský kanál a Velebit. Je to však cesta po ostrých kamenech - vezměte si pevnou obuv!

VÝLET

Přírodní park Telaščica, Dugi Otok

Chorvatský přírodní park Telaščica (chorvatsky Telašćica) se nachází na ostrově Dugi Otok a sousedí s ostrůvky národního parku Kornati. Vstup do národního parku je u městečka Sali a stojí 40 HRK za osobu (v r. 2020). Po přírodním parku Telaščica můžete jet autem ještě 5 km, potom 2 km pěšky k restauraci, na Slano jezero a ke skalním stěnám. Na ostrov Dugi Otok připlujete ze Zadaru trajektem nebo výletní lodí za 100 minut.

VÝLET

Vodní lyžování a wakeboarding na pláži Zrče, ostrov Pag

Chorvatský ostrov Pag nabízí písčité i oblázkové pláže a místní sportovní kluby nabízejí půjčování vodních skútrů, školu potápění či vodní lyžování a wakeboarding.

VÝLET

Národní park Kornati

Název Kornati nese skupina 147 ostrovů a útesů různé velikosti v jižní části severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu mezi ostrovy Žirje a Dugi otok. Všechny ostrovy podélně kopírují směr pobřežních horských pásem v Chorvatsku. Souostroví dostalo název podle největšího ostrova - ostrova Kornat, s rozlohou 32,6 km2.

VÝLET

Národní park Paklenica

Národní park Paklenica se rozkládá v jihovýchodní části pohoří Velebit a tvoří nad Velebitským kanálem mohutnou skalní hradbu zdvihající se do výše téměř 1800 metrů. Samotný park zaujímá plochu 3 657 hektarů, tvořící kruh se vstupem u vesnice Marasoviči. Do horského masivu se zařezávají dva monumentální kaňony, Velika Paklenica a Mala Paklenica. V roce 1949 byla Paklenica prohlášena za národní park.

VÝLET

Novalja, ostrov Pag

Užijte si dovolenou v krásném chorvatském letovisku Novalja na ostrově Pag. Novalja nabízí svým návštěvníkům mnoho nových moderních apartmánů. Město vybudovalo na pobřeží hezkou promenádu, v mnoha restauracích můžete vyzkoušet chorvatské rybí speciality a výborně upravené plody moře.

VÝLET

Zadar

Zadar je město uprostřed chorvatského pobřeží. Samotné centrum Zadaru je jedna velká památka. V jeho uličkách a na náměstích po staletí pulsuje čilý ruch života a kultury. Kamenné dlaždice, po kterých se dnešní člověk prochází, pamatují Římany na koních. Pozůstatky antiky a renesance jsou v Zadaru viditelné na každém kroku.

VÝLET

Muzeum soli v Pagu

Stálou výstavu věnovanou výrobě soli, která historicky významně ovlivňovala ekonomiku a dění na ostrově, najdete v centru města Pag. Množství dobových fotografií a pracovních nástrojů pomůže návštěvníkům lépe pochopit, co sůl pro lidi znamenala a jak obtížné její získávání muselo pro místní obyvatele být.

VÝLET

Rafting Zrmanja

Dvacetikilometrový úsek chorvatské řeky Zrmanja s peřejemi se sjíždí ve dvojicích na kajaku. Při dostatku vody se tu také provozuje rafting na člunech. Některé vodopády se obcházejí pěšky. Přestávek můžete využít ke koupání pod vodopády.

Přehrát video

VÝLET

Východ slunce na Sv. Vidu, ostrov Pag

TIP NA TURISTICKÝ VÝLET: V brzkých ranních hodinách lze podniknout pěší výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pag – Sveti Vid (348 m n. m.). Výstup trvá necelou hodinu a vede kamenitou stezkou. Nový den přivítáte na vrcholu východem slunce. Magické pohledy z vrcholu vám budou odměnou za brzké vstávání a námahu.

VÝLET

Výlet lodí k Rošskému vodopádu v rámci národního parku Krka

V rámci národního parku Krka ze Skradinského buku vyplouvá pravidelně od dubna do října výletní loď k Rošskému vodopádu – Roški slap. Výlet trvá 3 hodiny a 30 minut a zahrnuje půlhodinovou prohlídku ostrova Visovac.

Přehrát video

VÝLET

Pag - Bošana, ostrov Pag

Pag-Bošana je malé letovisko. Nachází se na velmi romantickém místě u nejkrásnějších pláží ostrova Pag. Pláže jsou zde z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro malé děti.

VÝLET

Řeka Krupa a Kudin most

Řeka Krupa je jedním z přítoků řeky Zrmanji. Na Krupě můžete obdivovat 19 vodopádů a tyrkysově modrou vodu. Kromě vodopádů zde najdete také jednu historickou památku - tzv. Kudin most, složený z 12 kamenných oblouků. Zajímavé je, že se jedná o nejstarší dochovaný most - byl postaven na přelomu 18. a 19. století. Vodopády na Krupě patří k těm nejhezčím v Chorvatsku.

Přehrát video

VÝLET

Národní park Plitvická jezera

Nejznámějším národním parkem v Chorvatsku jsou bezpochyby Plitvická jezera, kterým se zkráceně říká Plitvice. Jedná se o soustavu sladkovodních jezer propojených kaskádami a vodopády. Oblast národního parku Plitvická jezera je od roku 1979 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Plánujete-li cestu do tohoto překrásného národního parku, podívejte se na mapu a ceny vstupného.

Přehrát video

VÝLET

Zapůjčení člunu na ostrově Pag

Pokud máte kapitánský průkaz, můžete si na ostrově Pag v letoviscích Novalja, Pag a Šimuni zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu nebo v průlivu Pažská vrata, které nejsou z pevniny přístupné.

VÝLET

Lodní výlet z Mandre na ostrovy Olib a Silba

Během tohoto lodního výletu si užijete nádherné koupání v průzračném, mělkém moři s písečným dnem. Taková místa jsou kolem ostrovů Olib a Silba. Koupání je zde opravdu pohádkové. Z mořského dna si snadno můžete vylovit druhy mušlí, které u břehu běžně nenajdete. Vyplouvá se z přístavu z Mandre. Výlet si můžete domluvit v přístavu každý večer.

VÝLET

Lodní výlet Pažským zálivem

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni. Tento výlet je vhodný i pro děti předškolního věku.

Přehrát video

V Lunu na severozápadním cípu chorvatského ostrova Pag navštivte tyto úchvatné staleté olivovníky! Naučnou stezku si užijete s celou svou rodinou a s přáteli.

 

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni.

 

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti: