ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Plavba trvá 1,5 hodiny. Loď nejprve pluje kolem neobydlených ostrůvků Škrda a Maun, u nichž lze občas spatřit i delfíny. Dále loď pokračuje k ostrovu Olib, kde si můžete odpočinout na malé pláži. Jsou tu také houpačky a prolézačky pro děti. Možnost procházky osadou Olib se starou kamennou věží, která v minulosti sloužila na obranu proti pirátům. Prohlédnout si na Olibu můžete také katolický kostel s bohatou výzdobou interiéru a dodnes využívaný rezervoár na dešťovou vodu. Nachází se tu i kavárna.

Odpoledne strávíte na ostrově Silba. Nádherné koupání a šnorchlování v mělké laguně, jejíž celé dno je pokryto zářivým bílým pískem – nejatraktivnější aktivita na ostrově Silba. Možnost procházky městečkem s tržnicí, kostelem a restauracemi, nebo návštěva umělecké galerie. U  přístavu na Silbě, kde kotví trajekty, je zajímavé pozorovat tradiční ruch při vykládce zboží. 

Poplujete středně velkou výletní lodí pro cca 50 pasažérů. Loď má zastíněnou dolní palubu, horní otevřenou palubu a menší krytý prostor uvnitř lodi.

Orientační cena výletu

  • dospělá osoba 40 EUR