Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Ubytování Chorvatsko

Hledáte soukromé ubytování v Chorvatsku? Ubytování můžeme nabídnout většinou v soukromí, v zařízených apartmánech. Nabízíme však také ubytování s polopenzí v penzionech a hotelech. Nejoblíbenější ubytování v Chorvatsku jsou apartmány v Mandre na ostrově Pag. Levné ubytování v soukromí v Chorvatsku je cenově rovnocennou alternativou k ubytování v ČR. Přečtěte si, na co dát pozor při plánování dovolené u moře s dětmi. POZOR! Každé dítě musí mít svůj vlastní cestovní doklad! Viz Ministerstvo zahraničí

Vyberte si pěkné ubytování v Chorvatsku podle fotografií letoviska, pláží, domu a interiéru apartmánu, penzionu nebo hotelu.


Fotogalerii chorvatských národních parků, chorvatské přírody, zajímavostí o Chorvatsku, historii Chorvatska a geografii Chorvatska najdete na stránce Chorvatsko.

Možnosti ubytování v soukromí Chorvatsko 2018

Velký počet  turistů z mnoha států Evropy každoročně navštíví Chorvatsko a využívá ubytování v soukromí.  Často jezdí do Chorvatska opakovaně na stejná místa a pronajmou si ubytování ve stejném domě nebo dokonce už tam mají "svůj" apartmán.

Čeští  turisté patří k těm národům, kteří jsou nejpočetněji  zastoupeny na plážích v Chorvatsku. Také oni nejčastěji volí formu ubytování v soukromí. Naši turisté nemají velký problém se v Chorvatsku domluvit. Není výjimkou, že s majiteli domu udržují přátelské vztahy a každoroční shledání je oboustranně velice vřelé.

Soukromé ubytování v Chorvatsku dříve a nyní

Dříve bývaly v nabídce pokoje bez možnosti vaření. Mnohdy pak majitel takového objektu nabízel snídaně a večeře. V dnešní době se k ubytování v soukromí zcela jednoznačně využívají především apartmány. Mnoho apartmánů je vybudováno poměrně nedávno nebo byly zrekonstruovány. Apartmány jsou často velice moderní. Jedná se zpravidla o byt s jednou nebo dvěma ložnicemi, vybavenou kuchyní s rozkládacím gaučem, sociálním zařízením a většinou také s balkonem nebo terasou. Samožřejmě je ceněno ubytování, které má výhled na moře. Trochu levnější je ubytování ve studiu pro 2-3 osoby. V tomto případě jsou v jedné místnosti lůžka i kuchyňský kout, součástí studia je sociální zařízení a někdy balkon. Parkování u domu je zpravidla zdarma.

Každé ubytování v soukromí v Chorvatsku je včetně povlečení, někde také s ručníky a utěrkami na nádobí. Toaletní papír někdy ve vybavení WC chybí nebo je tam jen pro počátek pobytu.

Chorvatsko ubytování v soukromí s polopenzí?

Majitelé apartmánových domů také nabízejí ubytování s večeří nebo polopenzí, což je ideální. Turisté mají částečně možnost stravování a zároveň si kdykoliv mohou uvařit třeba pro své děti. Chorvatské obchody jsou dobře zásobeny, nákupy na týdenní pobyt nebudou převratně dražší, než v Česku. Určitě je třeba vyzkoušet také chorvatské speciality v restauraci, především ryby a lignje (olihně). Nedoporučujeme v Chorvatsku ubytování s českou kuchyní, často to bývá snaha zajistit levné stravování na úkor kvality.

Ubytování si vyberte předem

Pokud chcete navštívit Chorvatsko v červenci a v srpnu, je třeba si ubytování v soukromí zajistit předem. Mohlo by se vám stát, že žádné ubytování neseženete, nebo takové, které byste si v cestovní kanceláři určitě nevybrali. Bude to daleko od moře nebo ne tak pěkné, jak si představujete. Vyplatí se prohlédnout si předem ubytování na fotografiích apartmánu a letoviska.

Ubytování v Chorvatsku 2018

V sezoně Chorvatsko 2018 Vám nabízíme opět nejvíce ubytování v apartmánech a penzionech na ostrově Pag. Je to především ubytování v soukromí v oblíbeném letovisku Mandre a také v blízkosti písečných pláží ve Staré Novalji. V roce 2018 však máme několik novinek. Je to ubytování v soukromí v Bašce na ostrově Krk, v Loparu na ostrově Rab, v apartmánech s polopenzí v letovisku Mala Duba na Makarské riviéře a také v Novigradu a v Rovinji na Istrii. Kromě ubytování v soukromí v roce 2018 postupně rozšiřujeme také nabídku hotelů. V minulém roce se nám osvědčil hotel Ivando v Drveniku, v roce 2018 nabízíme hotel Centinera v Banjole.

O Chorvatsku

Chorvatská republika je země na rozhraní střední a jihovýchodní Evropy. Její rozloha je 56 542 km². Tvarem Chorvatsko připomíná velkou podkovu, jejíž západní část tvoří pobřeží Jaderského moře a východní zasahuje do vnitrozemí Panonské nížiny a Balkánského poloostrova. Populace Chorvatska 2018 činí přibližně 4,5 milionu obyvatel. Hlavním městem je Zagreb se zhruba jedním milionem lidí. Úředním jazykem je chorvatština.

Chorvatsko 2018 láká turisty především svým dlouhým pobřežím. To měří 5 790 km a přináleží k němu 1 185 ostrovů a ostrůvků, z nichž je pouze 66 obydlených. Největším z těchto ostrovů je ostrov Krk (409 km²). Pobřeží je členité, většina přírodních pláží je oblázkových či skalnatých. Nejdelší řekou v zemi je řeka Sáva, která se vlévá do Dunaje. Nejvyšším pohořím Chorvatska jsou Dinárské hory.

Moderní Chorvatská republika, která vyhlásila nezávislost 25. 6. 1991 na bývalé Socialistické federativní republice Jugoslávie, navazuje svou státností na chorvatské království, které v roce 1102 vstoupilo do personální unie s Uherským královstvím, v níž setrvalo až do 20. století, konkrétně do roku 1918. V roce 1941 Chorvatsko získalo, na 4 roky, nezávislost, která byla ve skutečnosti pouze papírová. Skutečnými vládci nad nezávislým Chorvatskem totiž nebyli Chorvaté, ale mocnosti Osy Německo a Itálie. Po druhé světové válce čekala Chorvaty další těžká období dějin. Socialistická Jugoslávie se rozpadla na počátku devadesátých let krvavou občanskou válkou. Poté, co chorvatské síly dobyly zpět Srby okupovaná teritoria své země, mohl pokračovat v této krásné zemi čilý turistický ruch, který krutý válečný konflikt doslova přes noc přerušil. V roce 2013 Chorvatsko vstoupilo do Evropské unie. Viz. historie Chorvatska

Dovolenka Chorvátsko je naša ponuka ubytovania v slovenskom jazyku pre rok 2018.