ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Nejžádanější ostrovy

Některé ostrovy jsou dostupné pouze trajektem, jiné jsou spojeny s pevninou mostem (například ostrovy Pag a Krk). Na ostrovech můžete častěji najít apartmány blíže k pláži. Ubytování je zde hlavně v apartmánech nebo v menších hotelích a penzionech. Doporučujeme apartmány na ostrově Pag, především v Mandre a také na ostrově Pašman ve Tkonu. Vyberte si, jaké pláže upřednostňujete - viz Pláže Chorvatsko.

Nejžádanější riviéry

Nejnavštěvovanější je v Chorvatsku Makarská riviéra s ubytováním v mnoha hotelích, apartmánech a penzionech. Na Zadarské, Šibenické a Omišské riviéře převládá ubytování v apartmánech. Doporučujeme apartmány a mobilhome na Zadarské riviéře, především Biograd na Moru, Sv Filip i Jakov a Privlaka.

Další navštěvované oblasti

Zde je třeba uznat zvláštní postavení Istrie, kde se prodá nejvíce ubytování z celého Chorvatska. Ubytování na Istrii je v kempech a resortech, hotelích a apartmánech. Ostatním místům v Chorvatsku opět vévodí ubytování v apartmánech. Doporučujeme Orebič na Pelješacu, zajímavý je také ostrov Vis a ostrov Dugi otok.

Vyberte si ubytování na mapě Chorvatska

Když vybíráme soukromé apartmány do naší nabídky, dbáme především na 3 věci.

  1. 99 % ubytování osobně navštívíme, všechno si vyfotíme a pečlivě zaznamenáme každou drobnost. Záleží nám totiž na tom, abyste o ubytování už předem věděli maximum. Na fotkách uvidíte, jak ubytování skutečně vypadá a hned se dozvíte, kam dohlédnete z balkónu, i zda je v kuchyni rychlovarná konvice.
  2. Měříme, jak daleko je ubytování od pláže, a málokdy jdeme dál než 200 metrů. Víme, že kodrcat se přes půl letoviska nikoho nebaví, a proto je blízkost k pláži jedním z našich stěžejních kritérií.

Dbáme na dobré vztahy s majiteli ubytování a nejednou se nám už stalo, že si naši klienti a chorvatští majitelé padli do oka natolik, že se potkávají každé léto.

Pokud tedy vybíráte ubytování v Chorvatsku z naší nabídky, máte jistotu, že před odjezdem budete perfektně znát veškeré detaily. Na leteckých fotkách letovisek, které si sami fotíme, uvidíte, kde stojí jednotlivé apartmány v letovisku a jak daleko se projdete k pláži.

Na Jadran každoročně míří miliony turistů, kteří vybírají mezi ubytováním v hotelu, penzionu nebo v soukromých apartmánech. Právě poslední variantu ubytování v Chorvatsku nejčastěji volí čeští turisté, kteří oceňují prostor, vybavenost a pohodlí apartmánu.

Apartmány, ať už ty nově postavené nebo nedávno rekonstruované, obvykle nabízí jednu nebo dvě ložnice, vybavenou kuchyň s rozkládacím gaučem, sociální zařízení balkón či terasu.

HODÍ SE VĚDĚT: Standardní výbavou soukromých apartmánů je povlečení a někde také ručníky a utěrky na nádobí. Toaletní papír si přibalte s sebou, někdy ve vybavení apartmánu chybí nebo je tam jen pro počátek pobytu.

Nehledáte-li ubytování v Chorvatsku pro rodiny, ale jen pro páry, využijete nabídky levnějších studií. Ty se hodí pro 2-3 osoby a nabízí jednopokojové ubytování s kuchyňským koutem, sociálním zařízením a terasou či balkónem.

Většina českých turistů míří do Chorvatska autem a tak ocení parkování přímo u apartmánu, které je obvykle zdarma.

V nabídce majitelů apartmánů také často najdete možnost ubytování s večeří či polopenzí, kterou si objednáte na celý pobyt při objednávce dovolené, anebo stravu zaplatíte až na místě jen na část pobytu. Jinak si v apartmánu uvaříte, na co máte chuť, a na chorvatské speciality si zajdete do restaurace.

S výběrem ubytování v Chorvatsku začněte klidně už na podzim, nejpozději pak v únoru – jen tak si stihnete zajistit apartmán přesně podle vašich představ. U každého ubytování najdete detailní popis vybavení i okolí. Nechybí fotky letoviska, z nichž získáte přesnou představu o tom, co vás na dovolené čeká.

Nic nedokáže začátek dovolené zkazit tak jako několikahodinové popojíždění v koloně společně s tisícovkami dalších turistů, kteří na pobyt nastupují v pátek nebo sobotu. Díky možnosti začít dovolenou v libovolný nástupní den se ale na cestu vydejte třeba v neděli večer a čekání v koloně vyměňte za pohodlný noční přejezd zakončený výhledem na první ranní paprsky nad mořskou hladinou.

Možnost volby libovolného termínu dovolené nabízíme u většiny apartmánů. Termín si ale rezervujte s předstihem, ať nemusíte navazovat na turisty, kteří si vybrali pro vás nevyhovující datum.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.