ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Nejžádanější ostrovy

Některé ostrovy jsou dostupné pouze trajektem, jiné jsou spojeny s pevninou mostem (například ostrovy Pag a Krk). Na ostrovech můžete častěji najít apartmány blíže k pláži. Ubytování je zde hlavně v apartmánech nebo v menších hotelích a penzionech. Doporučujeme apartmány na ostrově Pag, především v Mandre a také na ostrově Pašman ve Tkonu. Vyberte si, jaké pláže upřednostňujete - viz Pláže Chorvatsko.

Nejžádanější riviéry

Nejnavštěvovanější je v Chorvatsku Makarská riviéra s ubytováním v mnoha hotelích, apartmánech a penzionech. Na Zadarské, Šibenické a Omišské riviéře převládá ubytování v apartmánech. Doporučujeme apartmány a mobilhome na Zadarské riviéře, především Biograd na Moru, Sv Filip i Jakov a Privlaka.

Další navštěvované oblasti

Zde je třeba uznat zvláštní postavení Istrie, kde se prodá nejvíce ubytování z celého Chorvatska. Ubytování na Istrii je v kempech a resortech, hotelích a apartmánech. Ostatním místům v Chorvatsku opět vévodí ubytování v apartmánech. Doporučujeme Orebič na Pelješacu, zajímavý je také ostrov Vis a ostrov Dugi otok.

Vyberte si ubytování na mapě Chorvatska

Ubytování v Chorvatsku, do kterého se budete rádi vracet

Když vybíráme soukromé apartmány do naší nabídky, dbáme především na 3 věci.

  1. 99 % ubytování osobně navštívíme, všechno si vyfotíme a pečlivě zaznamenáme každou drobnost. Záleží nám totiž na tom, abyste o ubytování už předem věděli maximum. Na fotkách uvidíte, jak ubytování skutečně vypadá a hned se dozvíte, kam dohlédnete z balkónu, i zda je v kuchyni rychlovarná konvice.
  2. Měříme, jak daleko je ubytování od pláže, a málokdy jdeme dál než 200 metrů. Víme, že kodrcat se přes půl letoviska nikoho nebaví, a proto je blízkost k pláži jedním z našich stěžejních kritérií.

Dbáme na dobré vztahy s majiteli ubytování a nejednou se nám už stalo, že si naši klienti a chorvatští majitelé padli do oka natolik, že se potkávají každé léto.

Pokud tedy vybíráte ubytování v Chorvatsku z naší nabídky, máte jistotu, že před odjezdem budete perfektně znát veškeré detaily. Na leteckých fotkách letovisek, které si sami fotíme, uvidíte, kde stojí jednotlivé apartmány v letovisku a jak daleko se projdete k pláži.

Ubytování v Chorvatsku v apartmánech

Na Jadran každoročně míří miliony turistů, kteří vybírají mezi ubytováním v hotelu, penzionu nebo v soukromých apartmánech. Právě poslední variantu ubytování v Chorvatsku nejčastěji volí čeští turisté, kteří oceňují prostor, vybavenost a pohodlí apartmánu.

Apartmány, ať už ty nově postavené nebo nedávno rekonstruované, obvykle nabízí jednu nebo dvě ložnice, vybavenou kuchyň s rozkládacím gaučem, sociální zařízení balkón či terasu.

HODÍ SE VĚDĚT: Standardní výbavou soukromých apartmánů je povlečení a někde také ručníky a utěrky na nádobí. Toaletní papír si přibalte s sebou, někdy ve vybavení apartmánu chybí nebo je tam jen pro počátek pobytu.

Nehledáte-li ubytování v Chorvatsku pro rodiny, ale jen pro páry, využijete nabídky levnějších studií. Ty se hodí pro 2-3 osoby a nabízí jednopokojové ubytování s kuchyňským koutem, sociálním zařízením a terasou či balkónem.

Většina českých turistů míří do Chorvatska autem a tak ocení parkování přímo u apartmánu, které je obvykle zdarma.

V nabídce majitelů apartmánů také často najdete možnost ubytování s večeří či polopenzí, kterou si objednáte na celý pobyt při objednávce dovolené, anebo stravu zaplatíte až na místě jen na část pobytu. Jinak si v apartmánu uvaříte, na co máte chuť, a na chorvatské speciality si zajdete do restaurace.

S výběrem ubytování v Chorvatsku začněte klidně už na podzim, nejpozději pak v únoru – jen tak si stihnete zajistit apartmán přesně podle vašich představ. U každého ubytování najdete detailní popis vybavení i okolí. Nechybí fotky letoviska, z nichž získáte přesnou představu o tom, co vás na dovolené čeká.

Vyhněte se kolonám při cestě do Chorvatska

Nic nedokáže začátek dovolené zkazit tak jako několikahodinové popojíždění v koloně společně s tisícovkami dalších turistů, kteří na pobyt nastupují v pátek nebo sobotu. Díky možnosti začít dovolenou v libovolný nástupní den se ale na cestu vydejte třeba v neděli večer a čekání v koloně vyměňte za pohodlný noční přejezd zakončený výhledem na první ranní paprsky nad mořskou hladinou.

Možnost volby libovolného termínu dovolené nabízíme u většiny apartmánů. Termín si ale rezervujte s předstihem, ať nemusíte navazovat na turisty, kteří si vybrali pro vás nevyhovující datum.