Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Chorvatsko

Chorvatsko je nádherná země. Není divu, že ho každým rokem navštíví téměř milión Čechů a Slováků. Chorvatsko však nemusí být jen o dovolené u moře. Kromě čistých pláží a průzračného moře nabízí i mnoho jiných pokladů. Než se rozhodnete, které pobytové místo v Chorvatsku zvolíte, prohlédněte si fotografie chorvatských národních parků, přírody a památek.

Inspirujte se a promyslete si, co byste během své dovolené rádi viděli, jaké výlety podniknete. Přečtěte si o chorvatských zajímavostech, historii i geografii. Chorvatsko je destinace, která si zaslouží vaši pozornost. A my věříme, že je mnoho důvodů, proč se tam znovu a znovu vracet.

Chorvatsko – fotografie a zajímavosti

Chorvatsko nabízí svým návštěvníků nepřeberné množství překrásných oblázkových a písečných pláží. Za nejkrásnější pláž v Chorvatsku je považována pláž Zlatni rat v letovisku Bol na ostrově Brač. Chorvatsko je známé také díky svým přírodním a národním parkům. Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikli nesmrtelné filmy o náčelníkovi apačů Vinnetuovi. V Chorvatsku můžete obdivovat nádherné vodopády, např. vodopády Slunj na cestě mezi Karlovacem a Plitvicemi. Nejvyšším a nejdelším pohořím v Chorvatsku je krasové pohoří Biokovo, kam také můžete podniknout výlet.

Pokud máte rádi kvalitní ovčí sýr, doporučujeme návštěvu ostrova Pag, který je proslulý výrobou vynikajícího pažského sýru z ovčího mléka. Na dovolené v Chorvatsku můžete podniknout množství zajímavých lodních výletů na obydlené i neobydlené ostrůvky. Chorvatsko je rájem pro milovníky vodních sportů, vyzkoušejte třeba vodní lyžování na pláži Zrće. A určitě si nenechejte ujít nejkrásnější město Chorvatska – Dubrovník, jenž je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!