Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Pláž Zlatni rat - Bol, ostrov Brač

Zlatni rat – nejvyhledávanější pláž Chorvatska

Poblíž městečka Bol na ostrově Brač se nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – pláž Zlatni rat, dlouhá přes 630 m. Česky se jí říká Zlatý roh nebo Zlatý mys.

Pláž má svůj typický tvar jakéhosi trojúhelníkového rohu (podle nějž také dostala svůj název) a je tvořena drobnými oblázky. Mořské proudy si s nimi každý den pohrávají, a tak se tvar této pláže průběžně mění – špice je někdy zatočená doprava a jindy zase doleva.

Video

Vstup do vody je zde překvapivě strmý, až na místě je totiž jasně vidět, jak vysoký tento mořský "val" oblázků je. Tato pláž je během letní sezóny velmi vytížená – najednou prý pojme až pět tisíc návštěvníků. Koupání na Zlatém rohu však bez nadsázky patří k tomu nejhezčímu, co můžete v Chorvatsku zažít.

Pokud tedy zamíříte na ostrov Brač, určitě si nenechte koupání na Zlatém rohu ujít. Vstup na pláž je zdarma, je zde však placené parkoviště (cena parkování v r. 2016 byla 50-70 HRK/den).

Ubytování Bol

V letovisku Bol nabízíme tyto apartmány:

Apartmány Ocean, Bol - ostrov Brač  
Apartmány Ocean
 

 

Kde se na Brači ubytovat?

Na ostrově Brač nabízíme ubytování v těchto letoviscích:

Bol - ostrov Brač Vela Planica - ostrov Brač
Bol Vela Planica (10 km)
Letovisko Postira - ostrov Brač Letovisko Milna - ostrov Brač
Postira (37 km) Milna (45 km)
 Letovisko Sumartin - ostrov Brač  
Sumartin (26 km)  

 

Ubytování na ostrově Brač si můžete vybrat na stránce Ubytování Brač.

Odkud na pláž Zlatni rat?

Pláž Zlatni rat a letovisko Bol můžete navštívit během Vaší dovolené na ostrově Brač nebo během lodního výletu z letovisek na Makarské riviéře - např. Brela, Tučepi či Živogošće-Blato.

Na Zlatni rat zavítáte také při okružní plavbě lodí na trase 2 – Střední a Jižní Dalmácie nebo při cykloplavbě 2 – Dalmácie.