Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Oblázková pláž Zlatni rat

Poblíž městečka Bol na ostrově Brač se nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – pláž Zlatni rat, dlouhá přes 630 m. Česky se jí říká Zlatý roh nebo Zlatý mys. Navzdory mnohým mylným představám o písečné pláži je Zlatni rat pláží oblázkovou. Jedná se o drobné kulaté oblázky.

Pláž má svůj typický tvar jakéhosi trojúhelníkového rohu (podle nějž také dostala svůj název) a je tvořena drobnými oblázky. Mořské proudy si s nimi každý den pohrávají, a tak se tvar této pláže průběžně mění – špice je někdy zatočená doprava a jindy zase doleva.

Vstup do vody je zde překvapivě strmý, až na místě je totiž jasně vidět, jak vysoký tento mořský "val" oblázků je. Tato pláž je během letní sezóny velmi vytížená – najednou prý pojme až pět tisíc návštěvníků. Koupání na Zlatnem ratu však bez nadsázky patří k tomu nejhezčímu, co můžete v Chorvatsku zažít.

Pokud tedy zamíříte na ostrov Brač, určitě si nenechte koupání na Zlatnem ratu v Bolu ujít. Vstup na pláž je zdarma, je zde však placené parkoviště (cena parkování v r. 2016 byla 50-70 HRK/den).

Video: pláž Zlatni rat

  • živé letovisko s krásnými oblázkovými plážemi
  • široká nabídka restaurací, sportovního vyžití, zábavy a atrakcí
  • ideální místo pro lodní výlety a vodní sporty