Bol - ostrov Brač

  1. Bol - pláž Zlatni rat, ostrov BračLetovisko Bol
  2. Kamenný oblouk Koloč, Brač, ChorvatskoVýlety Bol
  3. Mapa BračPříjezd Bol

Na jižním pobřeží ostrova Brač se nachází proslulé letovisko Bol. Známé je především díky jedinečné přírodní pláži Zlatni rat, jejíž cíp (roh) se natáčí doleva či doprava podle směru mořských proudů a větru.

Pokud hledáte letovisko, kde je hodně zábavy pro vás i vaše děti, pak je Bol ta správná volba. Široká nabídka sportovního vyžití pro dospělé a možnosti zábavy a atrakcí pro děti v Bolu vás překvapí.

Podle časopisu "Islands" (Ostrovy) patří ostrov Brač mezi desítku ostrovů světa, které jsou nejlepší pro život. Krásná příroda, čisté moře a mnoho zajímavostí na ostrově Brač lákají do letoviska Bol každoročně mnoho turistů.

Ubytování

Ubytování Bol

Ubytování Bol

Přehled domů a apartmánů,
ceny a rezervace

Vybavení v Bolu

Restaurace, kavárny, obchody, supermarket, pekárny, trafiky, stánky se suvenýry, ovocem a zeleninou. V borovicovém lese u pláží v Bolu se nachází zábavní park s mnoha atrakcemi pro děti (trampolína apod.)...

Stravování

Vlastní.

Pláže v Bolu

V západní části Bolu se nachází světoznámá oblázková pláž Zlatni rat, která pro svou čistotu a kvalitu získala ocenění Modré vlajky. Koupání na pláži Zlatni rat v Bolu jsme sami vyzkoušeli a bez nadsázky lze říci, že se jedná o jedno z nejlepších koupání v Chorvatsku. Vstup do moře je zde překvapivě náhlý, na plavání ideální. Pláž Zlatni rat bývá během letních měsíců poměrně přelidněná, ale k atmosféře tohoto místa jakoby to patřilo.

Pláž Zlatni rat je od centra městečka Bol vzdálená přibližně 1,5 km. Pokud neholdujete delším procházkám, můžete využít turistický vláček z centra Bolu, nebo lodní taxi z jeho přístaviště. Na pláži Zlatni rat jsou sprchy, převlékárny, restaurace, bary, toalety, půjčovna lehátek a slunečníků. U pláže Zlatni rat v Bolu je parkoviště (parkovné 50 HRK/den). Přečtěte si více o pláži Zlatni rat.

Pobřeží letoviska Bol lemuje borovicový les a mnoho krásných oblázkových pláží, které v délce přes 15 km navazují jedna na druhou. Široká promenáda stíněná borovicemi vede z centra Bolu až k pláži Zlatni rat.

Západním směrem od pláže Zlatni rat najdete FKK pláž Paklina – tedy pláž pro naturisty.

Výlety z Bolu

Z letoviska Bol můžete podniknout lodní výlet na ostrov Hvar – do města Hvar a protilehlého souostroví Pakleni otoci. Některé lodní výlety z Bolu vedou na Hvar do městeček Jelsa či Vrboska.

Koho by lákala spíše turistika, nebude v Bolu zklamán. Mezi nejlepší pěší výlety z Bolu patří výstup na vrchol Vidova Gora. S nadmořskou výškou 778 m je nejvyšší horou ostrova Brač. Odměněni budete nádhernými výhledy do okolí, především na pláž Zlatni rat. Na vrcholu Vidovy Gory se nachází také malá taverna.

Dalšími možnými výlety z městečka Bol je návštěva Dračí jeskyně či skalního kláštera Pustina Blaca.

Možnosti výletů z letoviska Bol na ostrově Brač naleznete v sekci Výlety Bol.

Sport

Plavání, windsurfing, mořské kajaky, turistika, tenis, plážový volejbal, kuželky aj.

V Bolu se můžete věnovat také potápění, působí tu i potápěčská škola.

Přímo z Bolu vede cyklistická stezka, celý ostrov Brač je pro cyklistiku velmi vhodný a nabízí rozmanité cyklotrasy s různým stupněm náročnosti.

Kultura v Bolu

Každoročně se v Bolu koná letní festival Bolské kulturní léto (chorvatsky Bolsko kulturno ljeto). Součástí festivalu jsou hudební koncerty – vystupují známí umělci i folklorní skupiny. Spatřit můžete různá divadelní představení.

Památky v městečku Bol

V městečku Bol můžete také navštívit několik historických památek:

  • dominikánský klášter s muzejní sbírkou uměleckých předmětů a archeologických nálezů
  • kostel Panny Marie Karmelské ze 17. století
  • kapličku sv. Jana Křtitele a Teodora z 11. století
  • barokní a renesanční paláce z 16. až 17. století

Více o městečku Bol