Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Dovolená u moře 2018, dovolená s dětmi

Připravili jsme pro Vás atraktivní nabídku – dovolená Chorvatsko. Zvolte si apartmány Chorvatsko, penziony Chorvatsko, hotely Chorvatsko nebo dovolenou na lodi. To je dovolená u moře 2018!

Kam na dovolenou s dětmi? Vyberte si ubytování u moře podle fotografií chorvatských pláží.

Písečná pláž Planjka – Stará Novalja, ostrov Pag

Dovolená s dětmi u moře – Chorvatsko

Letní dovolená s dětmi u moře je to nejkrásnější, co můžete s dětmi prožít. Chorvatsko vám k tomu poskytne čisté moře, navíc se zde snadno dorozumíte. Chorvatsko je nejoblíbenější dovolená pro rodiny s dětmi.

Dopřejte vašim dětem pobyt u moře v Chorvatsku. Dopřejte jim dostatek pohybu, kterého během školního roku nemají dost. Během dovolené u moře si mohou užít plavání, běhání v mělké vodě a skákání ve vlnách. Pro dětský organismus je pobyt u moře blahodárný. Má protialergické účinky a příznivě působí na dýchací ústrojí. Děti naberou u moře novou energii a zlepší náladu sobě i vám. Dovolenou 2018 u moře podle vašich představ určitě splní naše letoviska na ostrově Pag. Všude je velice čistá voda, děti vidí, kam šlapou, a také mohou pozorovat mořské živočichy. Zábavou pro děti u moře je sbírání barevných kamínků a mušlí. U moře dětem prospěje i přímořská strava. Ostrov Pag má klidné moře a je téměř bez bodavého hmyzu.

Vyberte si pláž v Chorvatsku podle věku vašich dětí.

Písečná pláž Planjka – Stará Novalja, ostrov Pag

 

Dovolená s malými dětmi v Chorvatsku na písečné pláži

Kam s dětmi na dovolenou? Vyberte si v naší nabídce místo podle věku vašich dětí. Pro ty úplně nejmenší děti to bude písečná pláž, kde mohou být vaše děti bez bot. Jsou to pláže s pozvolným vstupem do moře a s pískem nejen na pláži, ale také v moři. Dejte jim kyblíček, lopatičku a formičky, aby si mohly z písku stavět bábovičky nebo třeba hrady. Na takovou dovolenou děti určitě nezapomenou. Na ostrově Pag tomu odpovídá písečná pláž v Potočnici, písečná pláž Planjka ve Staré Novalji, písečná pláž v Povljaně nebo pláž Čista plaža mezi Novaljou a Kolanem (někdy je na této pláži směs písku a oblázků). Trochu větší děti využijí na pláži Planjka ve Staré Novalji skluzavku zdarma nebo dětem zpestříte pobyt na pláži tím, že si vypůjčíte kajak nebo šlapadla. Na pláži je také občerstvení.

Výlet člunem Pažským zálivem, ostrov Pag

Pláže s nejjemnějším pískem najdete v letovisku Lopar na ostrově Rab. Písečná pláž Rajska plaža má neobvykle pozvolný vstup do moře a je tedy velmi vhodná ke koupání malých dětí. Za písečnými plážemi můžete v Chorvatsku vyrazit také do letoviska Sv. Filip i Jakov. Dříve propagovaná pláž Soline v letovisku Biograd na Moru bohužel již písečná není. Písečné pláže má také Omiš a Duće, musíte však počítat s mnohem větším množstvím lidí na pláži. Omišská riviéra však nabízí také klidnější letoviska, s menším počtem lidí na pláži. Krásným a klidným místem je letovisko Medići s pěknou písčitooblázkovou pláží.

Na ostrově Brač najdete písečnou pláž Lovrečina. Od letoviska Postira je vzdálená 4 km.

Pokud nehledáte jemný písek, ale drobné hladké oblázky, využijte na Pagu pláž Zrće u města Novalja. Také zde se mohou i nejmenší děti koupat bez bot. Malé hladké oblázky jsou i ve vodě. Pláž Zrće má několik restaurací a různých občerstvení, tobogán, půjčovnu vodních skútrů, kajaků a šlapadel. Na této pláži se s dětmi nebudete nudit. Pro velké děti je tady výcvik ve vodním lyžování. Také vedlejší písčitoodlázková pláž Caska je vhodná pro děti.

Na ostrově Hvar najdete písčitooblázkovou pláž v letovisku Ivan Dolac. Letovisko Jelsa a jeho okolí nabízí písečné pláže - např. v zátoce Mina je na pláži i na dně jemný písek.

Ještě jižněji, na poloostrově Pelješac, najdete letovisko Orebić s krásnými písečnými i oblázkovými plážemi (např. písčitooblázková pláž Trstenica). Pokud vás láká dovolená v jižní Dalmácii, vyzkoušejte písečné pláže letoviska Lumbarda na ostrově Korčula.

Přehled písečných pláží v Chorvatsku

 

Rodinná dovolená s dětmi v okolí Pagu

Většina pláží v okolí města Pag v Pažském zálivu je také vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi. Největší z nich je písčitooblázková pláž přímo v městě Pag, s tobogánem a občerstvením na pláži. Také malé pláže v části VodiceBošana jsou velice vhodné pro děti. Je na nich více soukromí a děti se na těchto písečných až oblázkových plážích cítí velice dobře. I tady se většinou obejdou bez bot do vody. Malou atrakcí může být pro děti člun, který zde po zálivu rozváží nanuky a občerstvení.

Písečná pláž na Potočnici, ostrov Pag
Výlet člunem Pažským zálivem, ostrov Pag

 

Dovolená pro rodiny s dětmi

Také letovisko Mandre si pro svou dovolenou oblíbily rodiny s dětmi, mnoho našich klientů sem jezdí již několik let opakovaně. Mandre má výhled na otevřené moře, v centru je občerstvení a zmrzlina pro děti přímo u pláže. Mnoho apartmánů je v Mandre blízko pláží, což je pro dovolenou s dětmi velice výhodné. Pláže jsou oblázkové, kamenité, někde i betonová mola. Je dobré mít pro děti boty do vody. I tady je moře čisté a děti vidí hloubku moře a složení dna moře. Z Mandre si během dovolené s dětmi můžete udělat půldenní nebo celodenní výlet lodí.

Letovisko Mandre, ostrov Pag

Písčitooblázková pláž Bošana, ostrov Pag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Ubytování pro skupiny rodin

Trávíte dovolenou rádi se svými přáteli a jejich dětmi? Vezměte je s sebou na dovolenou a užijte si Chorvatsko společně! Nabízíme vám vhodné ubytování pro skupiny rodin v Chorvatsku.

Dovolená s dětmi u moře a lékařská pomoc

Dovolená s dětmi znamená být na místě s dostupnou lékařskou péčí. Na ostrově Pag jsou lékařská střediska ve městech Pag a Novalja. Během posledních 10 let jsme jen několikrát využili pomoci těchto zdravotnických středisek. Vždy jsme se setkali s velice ochotným přístupem chorvatských lékařů, nikdy nevznikl problém odhedně úhrady ošetření ani u dětí, ani u dospělých. Samozřejmě můžete v případě zdravotních problémů využít doprovodu našeho delegáta, kterého na ostrově Pag máme celou sezónu. Určitě doporučujeme pojištění léčebných výloh v zahraničí - nestojí moc, ale dodá vaší dovolené více klidu a pohody.

Písečná pláž Čista plaža, ostrov Pag

Byli bychom rádi, aby vaše letní dovolená s dětmi proběhla bez problémů. Proto důrazně upozorňujeme na opatrnost při opalování. Hlavně první dny dovolené nenechte děti dlouho na slunci. Mějte s sebou na pláži pro děti slunečník a samozřejmě pokrývku hlavy. V době nejostřejšího slunce, od 11 do 15 hodin jděte s dětmi do apartmánu nebo do stínu. Používejte dětské opalovací krémy s faktorem alespoň 25 - určitě se to vyplatí! V případě vyrážek ze slunce se osvědčil u nás i v Chorvatsku v lékárně prodávaný přípravek ALOE VERA GEL. Dohlížejte, aby měly děti dostatečný přísun tekutin.

Stravování na dovolené s dětmi v Chorvatsku

Obchody jsou v Chorvatsku dobře zásobeny potravinami, najdete v nich pro děti dostatečný výběr jogurtů, sýrů, zeleniny a ovoce. Pečivo je většinou bílé. S malými dětmi se na dovolené v Chorvatsku nehodí chodit často do restaurace. Je vhodné si přivést některé dětmi osvědčené potraviny sebou, abyste nemuseli strávit první den dovolené mnoho času nakupováním. Někteří turisté si na první dva dny dovolené berou sebou pro děti uvařené zmražené jídlo, k převozu používají přenosný chladící box. Pokud je v boxu dostatek nachlazených potravin a nápojů, nerozmrazí se.

Pobyty s dětmi v Chorvatsku

Opravdu jsme se v Chorvatsku během dovolené nesetkali s větším množstvím komárů. Pobyt s dětmi však může znepříjemnit i jeden komár, proto si určitě přibalte na dovolenou aparát do zásuvky s tabletami proti komárům.

Dovolená děti zdarma

Apartmány se slevami na děti, dětmi do 3 let zdarma nebo 1 osobou zdarma najdete na stránce Dovolená děti zdarma.

Doporučení pro řidiče

Jedete-li s dětmi na dovolenou, používejte dětské sedačky podle dopravních předpisů - viz Informace pro motoristy. Při cestě na dovolenou a zpět dělejte přestávky. Pokud se vám zavírají únavou oči, nevyřeší to káva, ale co nejdříve zastavte a prospěte se! Cestu na dovolenou do Chorvatska je také možno rozdělit na dva dny. Velice vhodné místo k přenocování je okolí města Slunj a Plitvických jezer. Můžete si přitom tyto přírodní krásy prohlédnout. V této oblasti se nabízí mnoho apartmánů k přenocování, je možno si je přes internet předem objednat.

Vaše letní dovolená s dětmi u moře, pozorování nádherných západů slunce a šumění moře přinese vám i vašim dětem klid, pohodu a nezapomenutelné vzpomínky.

Na co si dát pozor, když jedete s dětmi do Chorvatska

Když cestujete s dětmi, musíte myslet na všechny možné scénáře. Od kolony na dálnici přes pojištění storna pobytu pro případ nemoci až po nemoci a zranění přímo na dovolené. Štěstí přeje připraveným, a proto pro vás máme také základní informace poslední záchrany.

Cestování s dětmi

Zarezervujte si ubytování s nástupem jiný den než v sobotu. Vyhnete se kolonám a v autě nestrávíte víc času, než je nezbytně nutné. Všechny informace pro pohodovou cestu jsme pro vás sepsali tady.

Stravování pro rodiny

Rodinám se nejlépe osvědčilo zabalit na první dny dovolené jídlo z domu. S cestovní ledničkou cestu bez úhony přečká i zmražené jídlo. Další dny nakupujte v místních obchodech, které jsou zásobené stejně jako ty české. Určitě vyzkoušejte místní kuchyni v restauracích nebo se ubytujte v apartmánech, kde vám naservírují večeři či polopenzi.

Pozor na sluneční paprsky

Povinnou výbavou starostlivých rodičů jsou opalovací krémy s vysokým UV faktorem a pokrývka hlavy. První dny omezte pobyt na pláži a ve stínu se držte vždy od 11 do 15 hodin. Pokud vás přepadne sluneční vyrážka, z nabídky českých i chorvatských lékáren se nejlépe osvědčil Aloe Vera gel.

Lékařská péče

V každém větším letovisku najdete zdravotní středisko, které s klidem navštivte. Zdejší doktoři jsou ochotní a střediska a nemocnice poskytují kvalitní péči. Na Pagu vás rád doprovodí náš delegát, který přetlumočí, co bude potřeba.

 

Pro klid duše před odjezdem vždy uzavřete zdravotní pojištění anebo při objednání dovolené využijte Komplexní cestovní pojištění za 27 Kč na osobu a den, jehož součástí je jak zdravotní pojištění, tak i pojištění storna pobytu.

Hmyz

Oproti zažité představě je v Chorvatsku minimum komárů a některé apartmány mají v oknech natažené sítě. Pro strýčka příhodu s sebou ale zabalte repelent do zásuvky a gel na štípance.

Pokud máte k dovolené s dětmi u moře jakékoliv otázky, neváhejte nám napsat na info@novalja.cz nebo zavolat na +420 542 221 714. Rádi zodpovíme vaše dotazy a uděláme všechno proto, aby vaše dovolená s dětmi proběhla bez zádrhelů.

Nejžádanější domy najdete na stránce Chorvatsko apartmány 2018.

Dovolená u moře 2018

Češi u moře

Pro obyvatele České republiky dovolená u moře byla vždy lákavým tématem. V dobách před více jak dvaceti lety byl výběr destinací u moře značně omezen. Mohli jsme volit mezi Černým mořem v Bulharsku a Rumunsku, nebo Středozemním mořem, k jehož břehům jsme se nejčastěji dostali přes státy bývalé Jugoslávie. Ve škodovkách a žigulících, případně autokarech vypravených Čedokem nebo Cestovní kanceláří mladých jsme se vytouženě přibližovali k tolik exotickým břehům od nás neskutečně „vzdáleného“ moře. Itálie nebo Španělsko jsme měli za „zakázané ovoce“, které bylo tenkrát dopřáno ochutnat jen málokomu. Byla však jiná doba, jiné možnosti, měli jsme jiné nároky, poznatky a zkušenosti. Rybníky v jižních Čechách nám moře do jisté míry nahrazovaly a mnoho přehrad bývalo v letních měsících obleženo tuzemskými rekreanty.

Dovolená 2018

Časy se však mění a v dnešní době patří dovolená u moře k běžnému způsobu trávení letního odpočinku. Každoročně nejen z české kotliny směřují statisíce turistů k jižním mořím, aby zde pobyli několik dnů své vytoužené dovolené. A není se co divit. Vždyť i těch pár okamžiků u moře má pro lidský organismus blahodárné účinky. Stačí se jen procházet podél pobřeží a dýchat svěží, solí a vodou nasycený mořský vzduch. Také středomořská strava má své kouzlo. Je vydatná a přitom lehce stravitelná. Převažuje čerstvá zelenina, olivový olej a ryby. Když k tomu přidáme méně uspěchané životní tempo tak dojdeme k závěru, že podmínky v prosluněných jižních oblastech Evropy jsou pro život a zdraví mnohem prospěšnější a celkově příznivější než na jaké jsme ve střední Evropě zvyklí.

Historie pobytů u moře

Dovolená u moře má svou dávnou historii. Již staří Římané uměli ocenit blahodárné účinky klimatu, které mořské pobřeží poskytuje a římští vojevůdci a senátoři měli na mořském pobřeží svá letní sídla, kde trávili čas odpočinku. Také například Rakouská císařovna, česká, uherská a chorvatská královna Alžběta Bavorská měla lékaři doporučený pobyt na řeckém ostrově Korfu, který jí byl po zdravotní stránce velmi prospěšný.

Dovolená Chorvatsko

Dovolená u moře v Chorvatsku

Kdybychom se podívali na statistiku, tak zjistíme, že jeden z největších podílů na trávení letní dovolené u moře má dnešní Chorvatsko.  Alespoň co se obyvatel České republiky týče. Někdy se také Jaderskému moři přezdívá „české moře“. To proto, že jeho břehy jsou od hranic naší vlasti nejblíže. Jízda autem na Jadran může trvat i méně než 10 hodin. Tato skutečnost umožňuje navštívit chorvatské pobřeží i několikrát do roka a užít si tak dovolenou u moře v daleko větší míře a častěji, než tomu mohlo bývat v minulosti.

Mnoho chorvatských přímořských městeček dnes vítá turisty z celé Evropy a na turistickém ruchu jsou z větší části doslova závislá. I přes relativně krátkou sezonu, která na chorvatském Jadranu trvá v průměru tři měsíce, jim tak plní městské pokladny příjmy z cestovního ruchu, pronájmu nemovitostí a výběru rekreačních poplatků. Dříve provozované drobné zemědělství, řemeslná výroba a obchod tak ustoupily do pozadí. Mnohé rybářské vesničky se proměnily na centra turistického dění a v převážné míře poskytují ubytování v apartmánech a hotelích turistům a letním hostům, pro které je dovolená u moře stále oblíbenějším a žádanějším artiklem.

Pobřeží Chorvatska je v současné době přizpůsobeno masovému přílivu rekreantů. V letních měsících, kdy dovolená u moře dosahuje svého vrcholu, stoupá díky turistům několikanásobně počet obyvatel v celé Dalmácii, Chorvatském přímoří a na Istrii. Najdeme stále méně míst, kde bychom se během dovolené mohli v tichu a klidu věnovat slunění, koupání v moři, potápění a dalším letním aktivitám. Výjimku tvoří jen některé chorvatské ostrovy, jako Korčula, Vis, Lošinj, Silba, Susak a další vzdálenější ostrůvky od pobřeží, na něž se dostaneme pouze trajektem a nebývají proto příliš přeplněny.

Dovolená na ostrovech v Chorvatsku

Na oblibě však také získává dovolená na ostrovech Cres, Krk, Rab, Pag, Brač, Hvar a poloostrově Pelješac, jejichž výhodou je dobrá dostupnost a nevelká vzdálenost od pevniny. Relativní dostatek pitné vody, přítomnost lékařských služeb, dostatečné obchodní a restaurační zázemí a široká nabídka dobře přístupných pláží činí z těchto lokalit atraktivní destinace, do kterých ještě v mnoha případech také masová turistika nepronikla zcela. Dovolená 2018 u moře se pak stává natolik oblíbená, že se lidé do těchto míst rádi vracejí a často požadují rezervaci ubytování v apartmánech i na několik let dopředu.

Dovolená 2018 v Česku

Přes všechny skutečnosti, které hovoří ve prospěch dovolené u moře to neznamená, že v českých zemích nemůžeme strávit pohodové chvíle volna a odpočinku. Naše kulturní a historické památky jsou srovnatelné s těmi po celé Evropě. Přírodních zajímavostí u nás během dovolené můžete navštívit nespočet. Lidovou architekturu, folklór a tradice by nám mohli leckde závidět. Ale dovolená u moře zřejmě zůstane pro mnohé ještě nadlouho tím nejlákavějším zážitkem, na který se budeme vždy i přes veškerou úctu k jihočeským rybníkům dozajista těšit.

Ubytovanie Chorvátsko je naša ponuka ubytovania v slovenskom jazyku pre rok 2018.