ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Nin bylo dříve královské město a oplývá několika zajímavými památkami. Staré městské centrum je opevněno mohutnými hradbami. Dnes je Nin moderní turistické letovisko s množstvím restaurací, kaváren, obchůdků a stánků se suvenýry. Večer je kam zajít, aniž byste museli kamkoli jezdit autem. Během léta se v Ninu koná řada kulturních a hudebních akcí.

Symbolem Ninu je kamenný kostelík sv. Nikoly z přelomu 11. a 12. století, který leží asi 1 km jižně od městského centra. Stojí na malém kopečku a všimnete si ho už z dálky, když budete okolo projíždět autem. Je to magické poutní místo.

Písečná pláž Ninska laguna

Nejkrásnější pláži v Ninu je písečná pláž Ninska laguna s pozvolným vstupem do moře. Jedná se vlastně o jakýsi písečný poloostrov, který ze severní strany chrání staré městské centrum a vytváří tak kolem něj mělkou mořskou lagunu. Na pláži Ninska laguna najdete spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Vyzkoušejte školu kitesurfingu nebo se naučte stand up pedaling. Postavte si sochy z písku nebo si vychutnejte dobře vychlazené pivo v některém z místních barů. Je tu také půjčovna šlapadel, lehátek a slunečníků. Na této pláži můžete pohodlně strávit celý den. Pláž Ninska laguna má úžasnou atmosféru a na nás působila, jako bychom nebyli v Chorvatsku, ale spíš někde na písečné pláži v jihovýchodní Asii.

Na druhé straně laguny kolem starého města Nin se rozprostírá další krásná písečná pláž – tzv. Královnina pláž – Kraljičina plaža (3 km) s ubytováním v Sabunike. A na jižním pobřeží v letovisku Privlaka (4 km) se nacházejí krásné divočejší písečné pláže.

Léčivé bahno

Mnoho návštěvníků láka na pláž Ninska laguna přírodní zajímavost, tzv. peloidní bahno. Je pověstné svými léčivými účinky, které oceňují především osoby s atopickým ekzémem a dalšími kožními problémy. I pokud netrpíte žádnými podobnými obtížemi, je to zábava pro děti i dospělé, pomazat se tímto černým zázrakem. Nechte ho na sobě působit asi 20-30 minut a pak se důkladně opláchněte v moři.

Vybavení

Restaurace, pizzerie, bary, kavárny, cukrárny, plážové bary, obchody, stánky se suvenýry, lékárna, bankomaty. Čerpací stanice je 1,5 km jižně směrem na Zaton.

Pestré možnosti výletů

Ve východní části Ninu se již tradičně vyrábí mořská sůl (podnik Solan Nin). Udělejte si zde krátký výlet a navštivte místní muzeum soli. Významnou památkou v centru Ninu je kostelík sv. Kříže (Crkva svetog Križa) z 9. století. Dalším výletním místem může být ostrov Vir spojený s pevninou mostem. Určitě se zajeďte podívat do historického centra města Zadar (20 km). Zajímavostí Zadaru jsou také unikátní mořské varhany (Pozdrav slunci). Za přírodou vyrazte do národních parků Paklenica (50 km), k vodopádům na řece Krka (83 km) nebo k sladkovodnímu Vranskému jezeru (58 km). Zajímavé jsou také jeskyně Cerovačke špilje, ve vnitrozemí poblíž Gračacu (76 km).

V turistické agentuře si můžete domluvit celodenní lodní výlet do národního parku souostroví Kornati a přírodního parku Telašćica. Vyplouvá se obvykle z turistického rezortu v Zatonu (2,8 km) a cena na osobu je 250 HRK (r. 2017), děti 6-12 let platí 50 %, do 6 let zdarma.

Sport

Plavání, cyklistika, kitesurfing, stand up pedaling.