ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Písečné pláže

Písečná Královnina pláž u Sabunike je magnetem pro mnoho turistů. U pláže je veliké placené parkoviště. Ubytujete se přímo v Sabunike a tuto jedinečnou písečnou pláž budete mít přímo pod nosem, bez nutnosti dojíždět sem autem. Na pláži je občerstvení, půjčovna slunečníků, lehátek a šlapadel. Děti si užijí stavění hradů z písku. Další krásná písečná pláž je pláž Ninska Laguna, která se nachází v Ninu (3 km). Výjimečně krásné a klidnější písečné pláže jsou ve východní části sousední Privlaky (4 km).

Léčivé bahno

Tahákem do Sabunike a okolních letovisek Nin, Privlaka či Zaton je tzv. peloidní bahno. Jedná se o slané bahno, jehož léčivé účinky potvrzují především atopici. Bahno naplácejte na tělo a po asi 20-30 minutách smyjte v moři a poté se prohřejte na slunci. Doporučuje se provádět tuto kúru 10-20 dní po sobě. Peloidní bahno najdete např. na pláži Ninska laguna v Ninu nebo u Královniny pláže mezi Ninem a Sabunike.

Vybavení

Restaurace, bufety, plážový bar, obchod. Lékárna a další obchody a restaurace v Ninu (3 km). Čerpací stanice u Zatonu (4,5 km).

Co vidět v Sabunike a blízkém okolí

Během pobytu v Sabunike nevynechejte návštěvu dříve královského města Nin (3 km). Dodnes se zde vyrábí mořská sůl (podnik Solana Nin) a navštívit můžete muzeum soli. Významnou památkou Ninu je kostelík sv. Kříže (Crkva svetog Križa) z 9. století a staré městské hradby. Na výlet můžete zajet na blízký ostrov Vir spojený s pevninou mostem. Nevynechejte návštěvu města Zadar (20 km) s krásným historickým centrem a mořskými varhanami. V místní turistické agentuře si můžete domluvit celodenní lodní výlet do národního parku souostroví Kornati a přírodního parku Telašćica. Vyplouvá se z turistického rezortu v Zatonu (4,5 km). V sekci Výlety si přečtěte, kam se podívat.

Z delších výletů doporučujeme vyrazit do národních parků Paklenica (53 km), k vodopádům na řece Krka (87 km) nebo k sladkovodnímu Vranskému jezeru (62 km). Zajímavé jsou také jeskyně Cerovačke špilje, ve vnitrozemí poblíž Gračacu (80 km). 

Sport

Plavání a cyklistika. V Ninu (3 km) na pláži Ninska Laguna vyzkoušejte školu kitesurfingu nebo stand up pedaling.