ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Soline je malé klidné letovisko. Najdete tu jen kolem 40 domů. Díky blízkosti písečné pláže Sakarun s velmi mělkým dnem a pozvolným vstupem do moře je Soline zajímavé především pro rodiny s malými dětmi.

VIDEOMotýli, Soline, Sakarun, Dugi otok

Málokdo ví, že se na Dugem otoku nachází jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku - písečná pláž Sakarun, přezdívaná také Karibik. Ubytujte se v soukromých apartmánech v letovisku Soline a vychutnejte si chorvatský Karibik do sytosti.

Přehrát

Vybavení

  • Obchod, malá pizzerie, kavárna.
  • Další restaurace jsou v sousedních obcích Veli Rat (4 km) a Verunić (2,2 km).
  • Směnárna je na poště v obci Veli Rat.
  • Lékárna a bankomat jsou v Sali (40 km).
  • Čerpací stanice je v Zaglavu (36 km).

Pláže Soline

Přímo v Soline jsou dvě oblázkové pláže. Většina návštěvníků však využívá krásnou písečnou pláž Sakarun, která je od Soline vzdálená 1,6 km pěšky, nebo 2,2 km autem.

Pláž Sakarun má velmi pozvolný vstup do moře a na dně moře je většinou jemný písek. Na pláži jsou kulaté oblázky a vstup do moře je písečný. U pláže jsou dva stánky s občerstvením a toalety. Blízký borovicový les poskytuje příjemný stín. 

Další možnost koupání v okolí je u 6 km vzdáleného majáku Veli Rat. Výlet k majáku můžete spojit s koupáním - je tu malá oblázková pláž.

Výlety

Během pobytu na ostrově Dugi Otok si nenechte ujít návštěvu nádherného přírodního parku Telaščica se slanovodním jezerem Mir, vzdáleného od Soline 40 km. Vysoké kolmé stěny Telaščice končící v moři jsou nejkrásnější při západu slunce. Určitě si je budete chtít vyfotit!

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Soline.

Sport

Plavání, cyklistika, turistika, pétanque, potápění (potápěčské centrum Božava, 6 km).

Doprava na Dugi Otok

Na ostrov Dugi Otok se dostanete trajektem z nového trajektového přístavu Gaženica na východní straně Zadaru. Délka plavby ze Zadaru do Brbinje (Dugi Otok) je 100 minut. Trajekt jezdí většinou 3x denně, poslední odjezd ze Zadaru je poměrně brzy – viz plavební řád.