ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Směrem na západ se dá z Jelsy dojít pěšky (nebo dojet autem) podél pobřeží až do sousedního městečka Vrboska. Tato cesta vede z větší části skrz borovicový les s příjemným chládkem. Jelsa je také ideální místo pro dovolenou, pokud se chcete věnovat sportům - např. joggingu nebo tenisu.

Restaurace, kavárny, tančírny, obchody, pekárny, stánky s ovocem a zeleninou, čerpací stanice, lékárna, bankomat...

V zátoce Mina ve východní části Jelsy je poblíž stejnojmenného kempu menší písečná pláž Mina s pozvolným vstupem do moře. U pláže Mina se nachází také borový lesík s minigolfem a tenisové kurty. Ve stejné zátoce naproti pláži Mina je možnost koupání a slunění také z betonových plošin, u nichž jsou k dispozici i sprchy, převlékací kabinky a půjčovna lehátek.

Ještě východněji jsou zátoky Malo GrebišćeVelo Grebišće (cca 1,5 km od centra Jelsy) s písečným dnem, také vhodné pro děti. V menší ze zátok je pláž oblázková, v té větší je písek i na pláži. Dále na východ jsou pak zátoky Ženčišće (3 km) a Crkvica (4 km), v nichž se nacházejí oblázkové pláže.

Další oblázková pláž se nachází v zátoce poblíž městského centra Jelsy.

Výlety

Možnosti výletů na ostrově Hvar naleznete v sekci Výlety Jelsa.

Sport

Plavání, potápění, turistika, jogging, cyklistika, tenis, minigolf.

Kultura a zábava

V Jelse se během léta koná řada hudebních slavností a festivalů. Nejznámější je tzv. Fešta Jelse, konaná koncem srpna. Součástí těchto slavností s živou hudbou jsou také ochutnávky jídel.

Za nočním životem v Jelse vyrazte do baru Tarantela nebo Villa Verde, vyhlášeného pro své vynikající koktejly. Oba najdete v centru Jelsy, hned u promenády (na Rivě).