ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Jméno Pag nese pátý největší ostrov Chorvatska i jeho hlavní město s historií sahající do 15. století. Jakmile se postavíte na velké dlážděné náměstí Petra Krešimíra IV. uprostřed města, uchvátí vás symetrie okolních uliček i blízké památky - například Sborový kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Pak už stačí sejít jen pár metrů, usadit se do restaurace na nábřeží s výhledem na moře v Pažském zálivu nebo si rozložit deku na jedné z blízkých pláží.

VIDEOHurá na tobogán do Pagu

„Tatiii, já chci na tobogán.“ Tuto nemilosrdnou větu ještě zkusíte odrazit prostou otázkou „Cooo?“, ale předem víte, že je to marné.

Přehrát

VIDEOVečerní město Pag a lunapark

Nechte se vtáhnout kamennými uličkami do historického centra Pagu. Okolní obchůdky se suvenýry jsou pastvou pro oči a zdejší zmrzlina je opravdu vynikající. Přes most Katine přijdete až do lunaparku. Uvidíte, jak tady děti ožijí!

Více informací... Přehrát

5 důvodů, proč strávit dovolenou na Pagu

 1. Dlouhé písčitooblázkové pláže i malé pláže v zátokách, v okolí města Pag si užijete obojí.
 2. Nejen rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře z většiny pláží, tobogán na městské pláži a atrakce pro nejmenší.
 3. Pag nadchne milovníky křivolakých uliček, historických památek i romantické promenády.
 4. Ve městě najdete restaurace, kavárny, obchody, diskotéku a další zázemí.
 5. Z dovolené v Pagu si odvezete spoustu zážitků. Třeba z lodních výletů nebo návštěvy unikátního muzea soli.

VIDEOLodní výlet Pažským zálivem

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni.

Více informací... Přehrát

V Pagu si užijete písečné i oblázkové pláže

V okolí města Pag se těšte na písčitooblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Zdejší pláže jsou ideální i pro rodiny -  zvlášť ty s malými dětmi ocení moře s pozvolně se svažujícím dnem, ve kterém se děti mohou učit plavat. A když vodní hrátky omrzí, zábavu zajistí:

 • tobogán na městské pláži kousek od centra města,
 • půjčovna šlapadel a vodních skútrů,
 • půjčovna člunů a výlet Pažským zálivem,
 • i večerní kolotoče.

Majitelé apartmánů Beko provozují na moři ve městě Pag nafukovací aquapark pro děti i dospělé. Provozní doba je od 9 do 21 hodin. Pokud při koupi vstupného nahlásíte heslo, získáte 50 % zakoupeného času navíc (např. zaplatíte za 2 hodiny, můžete zůstat o hodinu déle). Heslo vám v případě zájmu sdělí náš delegát.

Mezi Pagem, Bošanoupláží Zrće se skrývají menší pláže jako dělané pro romantické lenošení ve dvou. K některým se dostanete po pevnině, jiné jsou dostupné pouze člunem.

VIDEOPag - město, ostrov Pag

Pokud toužíte strávit dovolenou na písčité pláži a zároveň zažít atmosféru města, které oplývá historií v každém zákoutí, město Pag na chorvatském ostrově Pag je pro vás tím pravým místem. Vyberete si malou pláž u domu nebo městskou pláž s tobogánem?

Přehrát

Užijte si komfort města

Neholdujete-li ubytování v malých vesničkách, jistě oceníte vybavení, které v Pagu zajistí veškerý komfort:

 • restaurace
 • supermarket Lorenco
 • kavárny a cukrárny
 • bary a diskotéky
 • zdravotní středisko, lékárna i zubní ordinace
 • směnárny a bankomaty
 • čerpací stanice

Zpestřete si lenošení na pláži utkáním na tenisových kurtech v centru města anebo nechte děti vyřádit na atrakcích a prolézačkách.

Z restaurací doporučujeme

 • Pizzeria Ankora - příjemná stylová restaurace s venkovním posezením těsně vedle Dominikánského náměstí (Dominikanski trg) nabízí rybí speciality, zvlášť dagnje (černé škeble).
 • Konoba Golija - v tradiční restauraci s příjemnou atmosférou ochutnáte rozmanitá jídla z masa a ryb u masivních stolů kousek od moře.
 • Buffet Uhlinac - dobrá kavárna, kde si zároveň dáte rychlé a chutné jídlo.
 • Slastičarnica Jadran - když v Pagu na zmrzlinu, tak právě do této cukrárny s velmi příjemnou obsluhou.
 • Konoba Dva Ferala - v klidné restauraci kousek od centra si pochutnáte na specialitách z masa a ryb.

Ubytování v soukromí jen kousek od pláže

Ubytujte se v jednom ze 6 apartmánových domů z naší nabídky, které stojí 50280 metrů od písčitooblázkové pláže. Díky tomu nestrávíte dovolenou chozením, ale skutečným odpočinkem na pláži nebo třeba na terase apartmánu.

V každém z apartmánů máte možnost připravit si vlastní jídlo, což ocení zvlášť rodiny s malými dětmi. Ubytujete-li se v Penzionu Moře, můžete si na místě dokoupit snídaně.

Co vidět ve městě i na ostrově

První zmínky o městě sahají až k Římanům, kteří okolí nynější metropole osídlili už před naším letopočtem. Na místě původního sídla, Stareho Gradu, dnes najdete pozůstatky katedrály a kláštera.

Od 15. století, kdy město získalo svoji současnou podobu, se z Pagu stává centrum těžby soli. Tu zde tradičním způsobem na mělkých políčcích obyvatelé těžili až do konce 20. století. Dnes solnou éru připomíná Muzeum soli, které navštivte ve skladišti soli Ferdinand. Vše o těžbě soli se dozvíte díky zajímavé expozici doplněné o dobové fotky.

Dovolenou si zpestřete i výšlapem na nejvyšší vrchol ostrova - Sveti Vid. Na cestu se vydejte brzy ráno, dokud není horko. Procházku začněte na konci Bošany a po značené cestě vystoupejte do výšky 348 metrů. Odměnou za námahu vám budou úžasné výhledy na město Pag, Pažský záliv i pohoří Velebit.

Náš speciální tip

Ve městě Pag uvidíte na každém rohu dokonalé krajkové výrobky, které patří k chorvatskému nehmotnému dědictví UNESCO. Historie výroby krajek sahá až do renesance a díky krajkářské škole na Pagu žije dodnes.

Každoročně se krajkářkami vyučí 10 děvčat, které pak výrobě jedné krajky o průměru 10 centimetrů věnují 10 až 12 dní intenzivní práce. Vyšívané krajky si zakupte jako suvenýr přímo u krajkářek nebo na festivalu krajek, který se každoročně koná kolem 20. června. Šití pažských krajek uvidíte i během toulek kamennými uličkami města. Staré krajkářky tu většinou posedávají u svých stánků a přitom tvoří další krajky.

Jedinečný zážitek si odvezete, i pokud:

5 tipů, co na dovolené zažít

Na Pagu se nudit rozhodně nebudete, máme pro vás totiž ještě 5 tipů, co na dovolené zažít.

 1. Z dovolené na Pagu odjedete zdravější - v jižní části Pažského zálivu najdete peloidní bahno, které léčí revmatické a dermatologické choroby.
 2. Ochutnejte a nakupte skvělá místní vína ve vinařství Vina otoka Pag.
 3. Navštivte jedno z více než 40 kulturních představení, které se od 15. června do 15. září na Pagu konají v rámci Pažského kulturního léta. Na zahájení si navíc poslechnete tradiční kapely (tzv. klapy) z ostrova Pag.
 4. Zažijte nejstarší karneval na Jadranu. Koná se poslední víkend v červenci na náměstí Petra Krešimira IV.
 5. Vyfoťte si selfie z vyhlídky Vidikovac Gradac, odkud je skvělý výhled na město Pag, pohoří Velebit a Pažský záliv. Vyhlídku najdete u silnice vedoucí z Pagu na Novalju.

Zábava a kultura v Pagu

Přečtěte si, na jaké kulturní akce se během léta můžete v Pagu těšit.