ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Pokud máte kapitánský průkaz, můžete si na ostrově Pag v letoviscích Novalja, Pag a Šimuni zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu nebo v průlivu Pažská vrata, které nejsou z pevniny přístupné.

Půjčování člunů v Pagu

Motorový člun si můžete ve městě Pag zapůjčit přímo od majitelů na nábřeží, ve směru od městského přístaviště k hotelu Pagus. Tato místa jsou označena tabulemi s nabídkou na zapůjčení, fotografiemi a cenami. Nejlepší je vyrazit některý večer do Pagu a příjemnou procházku historickým městečkem spojit s domluvením si výpujčky člunu na jiný den vašeho pobytu na ostrově.

Člunem se z města Pag dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu nebo v průlivu Pažská vrata, které nejsou z pevniny přístupné. Je to zážitek pro každého, obzvlášť pro děti. Na plážích v těchto místech oceníte také soukromí. Myslete však na dostatečnou zásobu pitné vody, jídla a přípravků na ochranu proti slunci.

Půjčování člunů v jiných letoviscích

Také pláže podél západního pobřeží ostrova Pag - kolem Mandre, Novalji či Staré Novalji jsou krásné a stojí za návštěvu. Užijete si celý den s maximálním soukromím - koupání a šnorchlování, odpočinek na člunu nebo na pláži, kterou si sami zvolíte.

Ve městě Novalja se čluny půjčují na hlavní promenádě podél moře, ve směru k hotelu Liburnija.

V letovisku Mandre si zapůjčení člunu můžete domluvit v místní v cestovní agentuře Sara Tours, najdete ji v blízkosti přístaviště.

Půjčovna člunů (i dalšího vybavení) je také v Šimuni.

Kapitánský průkaz

Pro řízení motorového člunu v Chorvatsku je potřeba mít u sebe platné Osvědčení o zkoušce pro řízení motorového člunu, známé jako kapitánský průkaz. Nesete pak plnou odpovědnost za svěřený člun i posádku.

Kolik stojí zapůjčení člunu

Cena za pronájem závisí na typu člunu, místě výpůjčky i období, kdy si člun půjčujete. Cena bývá nejvyšší od půlky června do konce prázdnin.

  • Cena za motorový člun se zastřešením pro max. 6 osob se v hlavní sezóně pohybuje kolem 190 EUR/den. V ceně není zahrnuto palivo. Mimo hlavní sezónu může být cena až o 40 % nižší.
  • Menší motorový člun bez zastřešení je levnější.