ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Kapitánský průkaz

Podle chorvatských předpisů si můžete zapůjčit a řídit motorový člun za předpokladu, že vlastníte oprávnění "Vůdce malého plavidla" - tzv. kapitánský průkaz. Z toho plyne dovednost orientace v námořních mapách, schopnost zajistit si pomoc při selhání motoru a znalost místní infrastruktury pro doplňování pohonných hmot.

Delegát CK Novalja poskytne klientům více informací a kontakty na místní půjčovny. 

Půjčování člunů v Pagu

Motorový člun si můžete ve městě Pag zapůjčit přímo od majitelů na nábřeží, ve směru od městského přístaviště k hotelu Pagus. Tato místa jsou označena tabulemi s nabídkou na zapůjčení, fotografiemi a cenami. Nejlepší je vyrazit některý večer do Pagu a příjemnou procházku historickým městečkem spojit s domluvením si výpujčky člunu na jiný den vašeho pobytu na ostrově.

Člunem se z města Pag dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu nebo v průlivu Pažská vrata, které nejsou z pevniny přístupné. Je to zážitek pro každého, obzvlášť pro děti. Na plážích v těchto místech oceníte také soukromí. Myslete však na dostatečnou zásobu pitné vody, jídla a přípravků na ochranu proti slunci.

K dispozici jsou čluny (ceny pro rok 2023):

  • Passara pro 7 osob (se stříškou), 5 m délky, motor 6 HP za cenu 110 EUR/den + projetý benzín.
  • Reful 490 Open pro 6 osob (se stříškou), 4,90 m délky, motor 60 HP za cenu 190 EUR/den + projetý benzín.

Čluny se půjčují bez vratné kauce. Kvůli mělké vodě u břehů Pažského zálivu je nutné dbát zvýšené opatrnosti na motor a lodní šroub!

Půjčování člunů v Mandre

V Mandre jsou k dispozici dva motorové čluny (ceny pro rok 2023):

  • Marin, 250 HP, do 12 osob, cena 350 EUR/den + palivo
  • Kapeli, 1150HP, do 10 osob, cena 280 EUR/den + palivo

Zapůjčení je bez vratné kauce. Člun přebíráte a vracíte s plnou nádrží, tzn. že je potřeba před vrácením člunu natankovat.

Půjčování člunů v Šimuni

Čluny kotví v přístavišti vesničky Šimuni.

K dispozici jsou dva čluny pro 6 osob a jeden člun pro 10 osob (ceny pro rok 2023):

  • Cena za člun pro 6 osob je od 150 do 190 EUR/den.
  • Cena za člun pro 10 osob je od 250 do 350 EUR/den.

Cena nezahrnuje palivo. Služba čerpání paliva je za 30 EUR. Vratná kauce při rezervaci je za menší člun 400 EUR, za větší 800 EUR.