ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Schodky se rozkládají na sedmdesáti metrech pobřeží a pod nimi je, na úrovni nejnižšího odlivu moře, v pobřeží zabudováno 35 průduchů různých délek, průměrů a spádů, které se strmě zdvihají k pobřežnímu vydlážděnému dílu a končí v kanále (servisní chodbě).

Na trubkách se nacházejí tzv. labiumi (píšťaly), které hrají 7 akordů po 5 tónech. Nad kanálem jsou vystaveny kamenné schody, přes které vychází mořem vytlačený zvuk.

Pozdrav Slunci

Na samém vrcholu zadarského poloostrova, u již světoznámých „Mořských varhan“, rozsvítil se i Pozdrav Slunci od stejného architekta, Nikoli Bašiće.

Pozdrav Slunci se skládá ze tří set prvotřídních skleněných desek, které jsou postaveny na stejné úrovni s kamenným povrchem nábřeží ve tvaru kruhu o průměru 22 metrů. Pozdrav Slunci je myšlen jako prostorná instalace ve tvaru amfiteátru, kolem kterého bude na kamenných kostkách stylová ukázka všech planet Sluneční soustavy a jejich oběh.

Při „nejlepším západu slunce na světě„ se aktivují i světelné elementy, které jsou vestavěny v kruhu, a po pečlivě naprogramované scenérii vytvoří krásnou, výjimečně dojímavou hru světel při rytmu vln a zvuku mořských varhan.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do konce sezony 2024.