Výhodou letoviska je také přívětivé klima - okolní hory chrání Orebić před větrem a burou a zajišťují tak brzké jaro a dlouhé léto. V Orebići najdete borovice, cypřiše, mandloně, olivovníky, fíkovníky, vinice a subtropické palmy, agáve a kaktusy.
Přímo naproti letovisku Orebić leží na ostrově Korčula historické město Korčula. Mezi těmito dvěma městy je zajištěna pravidelná a frekventovaná trajektová doprava (Orebić – Korčula-Dominće).
Restaurace, kavárny, vinárny a vinné sklípky, tančírny. Doporučujeme kopečkovou zmrzlinu v cukrárně Oáza u pobřežní promenády.
Přímo v městečku Orebić se nachází krásné oblázkové pláže. Na okraji Orebiće se rozprostírá krásná písečná pláž Trstenica s pozvolným vstupem do moře. Zajímavé na této pláži je, že v některých letech jsou zde místo písku oblázky, nebo směs písku a oblázků. U pláže Trstenica jsou k dispozici také sprchy.
Další krásné pláže z drobných oblázků najdete poblíž Orebiće v osadách Perna, Kučište a Viganj. U některých oblázkových pláží je na dně moře písek.
Stín u pláží poskytují staré, vzrostlé borovice.
Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Orebić.
Z Orebiće, který leží na úpatí hory Sv. Ilja, lze podniknout pěší túru na její vrchol. Výstup trvá 5 hodin i s přestávkami, odměnou jsou však úchvatné výhledy do okolí – na celý ostrov Korčula, ostrov Mljet na jihu a horský vápencový masiv na severu. V těchto místech se vyskytují zmije (chorvatsky „poskok“), je proto třeba dbát na kvalitní trekingovou obuv. Cestou na vrchol není skoro žádný stín ani vodní zdroj, je potřeba si s sebou vzít dostatek vody.
Možnost návštěvy vinných sklepů v Orebići a okolních vesnicích s možností ochutnávek a případného nákupu vína.
Plavání, windsurfing, potápění, tenis, stolní tenis, kuželky, volejbal, fotbal.
Nedělní mše se konají vždy od 9.00, 10.00 a 19.00 hod. v kostele v centru Orebiće (Crkva "Pomoćnica krščana", ulice Kralja Tomislava 7) - informace je z roku 2018.
Již od 10. století se obyvatelé poloostrova Pelješac věnovali stavbě námořních lodí a rejdařství – centrem bylo právě město Orebić. Lodě si zde nechávaly stavět všechny evropské mocnosti a největšího rozkvětu město dosáhlo v 17. století.
Během 19. století měl Orebić 17 nejvýznamnějších námořních kapitánů v celém Rakousko-Uhersku, jehož byl v té době součástí. Tuto slavnou dobu dokumentuje i místní Námořní muzeum. Poté, co se centrum světového obchodu přesunulo z Jadranského a Středozemního moře v 19. století, rozvoj města Orebić se zastavil.
Město Orebić bylo pojmenováno po rodině, která v roce 1586 nechala opravit místní kostel. Administrativně spadá Orebić do okresu Dubrovník-Neretva.
Oblíbeným a často navštěvovaným místem v Orebići je goticko-renesanční františkánský klášter Panny Marie Andělské (chorvatsky „Gospa od Anđela“) z roku 1470. Po staletí se zde přicházeli modlit námořníci a kapitáni, aby je ochránila před ztroskotáním, piráty a jiným neštěstím. Klášter se nacházející se na blízkém vrchu (150 m n. m.) a jsou z něj krásné výhledy do krajiny – na Pelješacký kanál a ostrovy Mljet, Korčula a Lastovo.
Ještě výš nad klášterem (178 m n. m.) se nachází gotický, barokně přestavěný kostel Panny Marie Karmelské (chorvatsky „Gospa od Karmena“). Kostel obklopují prastaré cypřiše a pro bujnou vegetaci zde není výhled do krajiny.
V centru Orebiće můžete obdivovat staré barokní kapitánské domy a kostely, pocházející z 18. a 19. století.
Za návštěvu stojí také místní Námořní muzeum (chorvatsky „Pomorski muzej“) – nachází se v domě Fiskovićů.
Orebić je známý také svým kvalitním vínem – např. vína Dingač, Postup a Pelješac.
Dne 16. července se v Orebići koná lidová slavnost na počest svátku Panny Marie Karmelské.