ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V Korčule a jejím okolí jsou pěkné oblázkové pláže. Taverny a restaurace s domácími specialitami v příjemně stylizovaném prostředí s dalmatskou lidovou hudbou přímo zvou k posezení. Turistickým lákadlem Korčuly je také rodný dům Marca Pola.

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće, ležícího naproti na poloostrově Pelješac. Jízda trajektem trvá 20 minut, spoj vyplouvá téměř každou hodinu – trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (Korčula). Dominče je malá vesnička přilehlá k městu Korčula, autem je to od trajektu do města jen 2,5 km.  Rychlejší avšak dražší doprava na ostrov Korčula je trajektem Split–Vela Luka (ostrov Korčula). Jízda trajektem trvá 2 hodiny 45 minut.

Vybavení

Restaurace, taverny, kavárny, bary, taneční kluby, obchůdky s dárkovými předměty, obchody.

Pláže

Přímo ve městě Korčula najdete spíš menší oblázkové pláže a betonová mola. Ovšem v dojezdové vzdálenosti 4 km vám nabízíme ubytování v apartmánech u krásné oblázkové pláže Tri žala.

Východně od Korčuli (směrem na Lumbardu) můžete autem navštívit písečné pláže Bilin žal nebo Pržina (obě 7 km od Korčuli). U pláže Bilin žal je bufet s občerstvením a restaurace.

Výlety z Korčuli

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Korčula.

Sport

Plavání, potápění, turistika, cyklistika, vodní lyžování, windsurfing, podmořský rybolov.

Kultura a zábava

V letovisku Korčula se pořádají každoročně rybářské slavnosti s mořskými specialitami a domácím vínem. V letních měsících zde skupiny tradiční hudby (klapy) zpívají dalmatské písně sborového charakteru nebo v doprovodu hudebních nástrojů.

Zajímavostí je také Mečový tanec Moreška, převzatý z jiných částí středomoří. Mečový tanec Moreška představuje boj mezi muslimy a křesťany a jeho původ sahá do období 17. – 18. století.

V letních měsících je Korčula plná nočního života. Jsou zde otevřeny bary a kluby až do časných ranních hodin.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.