× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Lumbarda

Oblast: Ostrov Korčula

KorčulaMěsto Korčula

Historické město Korčula je od Lumbardy vzdálené jen 7 km. Pro své mohutné hradby se Korčuli přezdívá také "malý Dubrovník". Návštěvu tohoto města rozhodně nevynechejte a zažijte jeho naopakovatelnou atmosféru. Korčula je prý také rodné místo cestovatele Marca Pola a jeho jméno vás zde bude doprovázet na každém kroku.

 

 

MljetLodní výlet na ostrov Mljet

Vyzkoušejte lodní výlet na ostrov Mljet, kde se nachází také národní park. Ten je tvořen dvěma slanovodními jezery, ve kterých se můžete i vykoupat. Kolem jezer vedou cyklostezky, dostupná je tu i půjčovna kol. Lodní výlet na ostrov Mljet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

 

 

LastovoLodní výlet na ostrov Lastovo

Nejvzdálenější celoročně obydlený chorvatský ostrov Lastovo leží 13 km jižně od ostrova Korčula. Lodní výlet na Lastovo si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

 

 

 

Lodní výlet na ostrůvky kolem Lumbardy

V moři okolo Lumbardy se rozprostírá na 20 malých ostrůvků, většinou zcela neobydlených - např. Vrnik, Gubavac, Bisače, Sutvara, Kamenjak, Planjak, Badija, Majsan, Gojak či Stupa. Na některých z těchto ostrůvků najdete i restauraci a můžete zde pohodlně strávit i den koupáním ve stylu FKK.

Vinařství na ostrově Korčula

Korčula je známá především díky vynikajícím bílým vínům - vyzkoušejte je sami! Naprosto unikátní je bílé víno Grg, kterému se díky písečnému podloží daří výhradně v okolí Lumbardy a nikde jinde. Grg znamená v chorvatštině "hořký", ale nenechte se zmást, toto víno má velmi příjemnou chuť. Přímo v Lumbardě můžete navštívit např. vinařství Bire, Fidulić nebo Zure. Vína zde můžete ochutnat i nakoupit. Ve vnitrozemí ostrova se pěstují bílá vína Pošip a Rukatac. Nejoblíbenějším červeným vínem je Plavac Mali.