ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Město Korčula

Město Korčula leží na malém poloostrově na severovýchodě ostrova Korčula (téměř naproti města Orebič na protilehlém Pelješacu). Korčula je pravděpodobně největším lákadlem pro turisty.

VÝLET

Národní park Mljet

Část ostrova Mljet byla národním parkem Chorvatska vyhlášena pro svá geologická specifika, bohatou biodiverzitu a neporušený krajinný ráz. Rozkládá se na severozápadě stejnojmenného ostrova Mljet. Rozloha parku činí 54 km2 a je sem zahrnuto i Malé a Velké jezero. Z celkového pohledu se jedná o ostrov neuvěřitelně zelený, který poskytne návštěvníkům spolu s klidnou atmosférou příjemný zážitek.

VÝLET

Ostrov Lastovo

Jen 13 km jižně od ostrova Korčula leží nejvzdálenější celoročně obydlený ostrov - Lastovo. Spolu s ostrovy Vis, Brač, Hvar, Korčula a Mljet patří do skupiny ostrovů Střední Dalmácie a administrativně spadá do kraje Dubrovník – Neretva.

VÝLET

Blato, ostrov Korčula

Ve vnitrozemí ostrova Korčula, nedaleko letovisek Prigradica (4 km) a Prižba (7 km), leží městečko Blato, obklopené olivovými háji a vinicemi. V minulosti se odsud vyvážel olivový olej a víno a Prigradica byla důležitým přístavem pro export těchto produktů.

VÝLET

Vela Luka, ostrov Korčula

Přístav Vela Luka najdete 48 km západně od města Korčuly, na konci hlubokého, 7 km dlouhého a poměrně širokého stejnojmenného zálivu na západním pobřeží Korčuly.

VÝLET

Krasová jeskyně Vela špilja, ostrov Korčula

Nad přístavem Vela Luka (18 km od Prižby) se nachází zajímavá krasová jeskyně Vela špilja, v místním dialektu nazývaná Vela špila (Velká jeskyně). Leží v nadmořské výšce 130 m na kopci Pinski rat nad zátokou Kale. Od zátoky Kale se k jeskyni dostanete buď po 2,5 km jízdy po asfaltové silnici, nebo můžete zvolit necelý kilometr dlouhou pěší stezku přes kopec Pinski rat.

VÝLET

Ostrov Korčula

Korčula - no nezní to přímo magicky? Nám přišlo magické nejen stejnojmenné hlavní město, ale celý ostrov. Vyplést se z kamenných uliček staré Korčuly se vám ani nebude chtít. Takovou kouzelnou atmosféru toto město má. Dobře víme, kde jsou na ostrově ty nejhezčí pláže, a u nich vám nabízíme ubytování v pěkných apartmánech, často jen pár metrů od moře. A na krásné písečné pláže v Lumbardě budete ještě dlouho vzpomínat.

VÝLET

Zátoka Mikulina Luka, ostrov Korčula

Na západním konci ostrova Korčula se 5 km západně od přístavu Vela Luka nachází pěkná, tichá zátoka Mikulina Luka. Krásnou oblázkovou pláž v této zátoce využívají jen hosté z několika málo domů, které se tu pronajímají. Vstup do vody je tu pozvolný.

Lodní výlet na ostrůvky kolem Lumbardy

V moři okolo Lumbardy se rozprostírá na 20 malých ostrůvků, většinou zcela neobydlených - např. Vrnik, Gubavac, Bisače, Sutvara, Kamenjak, Planjak, Badija, Majsan, Gojak či Stupa. Na některých z těchto ostrůvků najdete i restauraci a můžete zde pohodlně strávit i den koupáním ve stylu FKK.

Vinařství na ostrově Korčula

Korčula je známá především díky vynikajícím bílým vínům - vyzkoušejte je sami! Naprosto unikátní je bílé víno Grg, kterému se díky písečnému podloží daří výhradně v okolí Lumbardy a nikde jinde. Grg znamená v chorvatštině "hořký", ale nenechte se zmást, toto víno má velmi příjemnou chuť. Přímo v Lumbardě můžete navštívit např. vinařství Bire, Fidulić nebo Zure. Vína zde můžete ochutnat i nakoupit. Ve vnitrozemí ostrova se pěstují bílá vína Pošip a Rukatac. Nejoblíbenějším červeným vínem je Plavac Mali.