ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Část ostrova Mljet byla národním parkem Chorvatska vyhlášena pro svá geologická specifika, bohatou biodiverzitu a neporušený krajinný ráz. Rozkládá se na severozápadě stejnojmenného ostrova Mljet. Rozloha parku činí 54 km2 a je sem zahrnuto i Malé a Velké jezero. Z celkového pohledu se jedná o ostrov neuvěřitelně zelený, který poskytne návštěvníkům spolu s klidnou atmosférou příjemný zážitek.

Zažijte kouzlo ostrova Mljet

Okouzlí Vás malebné chorvatské vesničky, krásné lesy a pohled na obě jezera, který se Vám otevře po chvilce pěší turistiky. V jezerech se můžete i vykoupat. Voda je tu cca o 4 stupně teplejší, než na otevřeném moři. Díky spojení s mořem pouze úzkým kanálem je i koncentrace soli vyšší, což poznáte při plavání.

Romantika v jezeře plném hvězd

Po chorvatském národním parku Mljet se můžete pohybovat pouze pěšky, maximálně na kole. Právě proto si užijete v naší uspěchané době neuvěřitelný klid, pohodu, a pokud se Vám podaří být na ostrově přes noc, i ticho, které Vás okouzlí – možná i vyděsí. Ale nic se nebojte a zkuste využít příležitosti k romantickému nočnímu koupání v jezeře plném hvězd. Ani na chvíli nezapochybujete, že zrovna tento kout země mohl být inspirací pro Homéra při tvorbě příběhu o Odysseovi a krásné nymfě Kalipsó. Tento ostrov je opravdu božský.