Vyhledat na webu

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Korčula

Oblast: Ostrov Korčula

Lodní výlety na ostrůvek Ošjak

Naproti pobřeží Vela Luky je ostrůvek Ošjak. Dostat se sem trvá asi 10 minut člunem, který si můžete pronajmout v přístavu. Na západní straně Ošjaku najdete jeskyni.

Lodní výlety na ostrůvek Proizd

Nedaleko přístavu Vela Luka (39 km z Korčuly) leží malý ostrůvek Proizd s nádhernou bělostnou oblázkovou pláží a průzračnou vodou. Z Vela Luky se sem dostanete snadno výletní lodí nebo pronajatým člunem, trvá to jen 30 minut. Pláž na ostrůvku Proizd byla vyhlášená pláží Jadranu pro rok 2007. Koupat se tu můžete i ve stylu FKK.

Lodní výlet na ostrůvky kolem Lumbardy

V moři okolo Lumbardy (7 km od Korčuly) se rozprostírá na 20 malých ostrůvků, většinou zcela neobydlených - např. Vrnik, Gubavac, Bisače, Sutvara, Kamenjak, Planjak, Badija, Majsan, Gojak či Stupa. Na některých z těchto ostrůvků najdete i restauraci a můžete zde pohodlně strávit i den koupáním ve stylu FKK.

Vinařství na ostrově Korčula

Korčula je známá především díky vynikajícím bílým vínům - vyzkoušejte je sami! Naprosto unikátní je bílé víno Grg, kterému se díky písečnému podloží daří výhradně v okolí Lumbardy a nikde jinde. Grg znamená v chorvatštině "hořký", ale nenechte se zmást, toto víno má velmi příjemnou chuť. Přímo v Lumbardě můžete navštívit např. vinařství Bire, Fidulić nebo Zure. Vína zde můžete ochutnat i nakoupit. Ve vnitrozemí ostrova se pěstují bílá vína Pošip a Rukatac. Nejoblíbenějším červeným vínem je Plavac Mali.