Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Počasí Chorvatsko červen

Rodiče s malými dětmi často přemýšlejí nad nejvhodnějším termínem pro dovolenou u moře. Jet do Chorvatska v hlavní sezóně nebo vyrazit ještě než začne? Jaké je počasí v Chorvatsku v červnu? Není v červnu studené moře? A vůbec, je v Chorvatsku v červnu už dostatečně teplo? Na tyto otázky vám rádi odpovídáme. Prohlédněte si tuto stranu "Počasí Chorvatsko červen" a o počasí v Chorvatsku v červnu se dozvíte víc. Faktem však je, že přes den bývá od poloviny června v Chorvatsku až 30 stupňů!

Že jsou červenec a srpen v Chorvatsku nejteplejšími měsíci, každý ví. Je to ale vždy výhoda? Např. malé děti mohou vysoké denní teploty hůř snášet. Zejména rodičům s malými dětmi doporučujeme vyrazit na dovolenou do Chorvatska už v červnu. Počasí v Chorvatsku v červnu je velice příjemné – denní teploty vzduchu běžně dosahují v druhé polovině června až 30 stupňů. To vám umožní zůstat na pláži i celý den. Dny jsou v červnu dlouhé a sluníčko již krásně hřeje. Předpověď počasí Chorvatsko na 13 dní

Chorvatsko – teplota moře v červnu

Když mluvíme o počasí v Chorvatsku v červnu, je třeba připomenout, že mezi teplotami vzduchu na začátku a na konci června jsou poměrně velké rozdíly. Teplota moře se v průběhu června zvýší z 18 stupňů na začátku na 24 stupňů na konci měsíce!

Chorvatsko počasí červen – statistické údaje

Průměrné teploty vzduchu i moře v Chorvatsku uváděné ve statistikách jsou 22 stupňů. Tyto údaje mohou někoho odradit, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o průměrné teploty, které zahrnují i teploty vzduchu a moře v noci. A ty jsou samozřejmě podstatně nižší.

Počasí Zadar: Měsíční teploty a srážky
Počasí Zadar: Měsíční teploty a srážky (zdroj: TripZone.cz)

 

Dovolená v Chorvatsku v červnu – příjemné počasí, soukromí na pláži a nízké ceny

Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Přívětivé počasí však není to jediné, co může Chorvatsko v červnu nabídnout. Pokud si nelibujete v přelidněných plážíchletoviscích, Chorvatsko v červnu vás určitě nezklame. Právě v tomto období si můžete na plážích vychutnat soukromí.

Rodiče větších dětí většinou jedou do Chorvatska až v červenci a srpnu, protože nechtějí brát děti ze školy mimo letní prázdniny. Pokud tedy máte malé děti, využijte pro dovolenou v Chorvatsku měsíc červen. Navíc ceny ubytování jsou před sezónou podstatně nižší.

 

Předběhněte léto – jeďte do Chorvatska už v červnu!

Aktivní dovolená v Chorvatsku

Počasí v Chorvatsku v červnu potěší také toho, kdo se chce věnovat sportu (např. cyklistice) či poznávání této krásné země. Naše tipy na výlety najdete v sekci „Výlety“ u jednotlivých letovisek.

V červnu si v Chorvatsku můžete užívat kvetoucí rostliny, příroda hýří barvami.

Tak neváhejte a vyrazte za sluncem, mořem a přírodou do Chorvatska už v červnu!

Aktuální počasí v Chorvatsku zjistíte na straně Počasí Chorvatsko.

Vyberte si apartmány se slevou Last Minute - v červnu je Chorvatsko podstatně levnější!

 

Ubytujte se v letovisku Mandre v domech Ivica nebo Sandra, kde si můžete zapůjčit horská kola:

  • do 9.6. při týdenním pobytu kola na 3 dny zdarma
  • od 10.6. do 20.6. a od 1.9. při týdenním pobytu kola na 2 dny zdarma
  • možnost večeří v domě Ivica

Navíc budete mít k dispozici našeho delegáta Radka, který vám rád poradí i s organizací cyklovýletů.

Poznávejte krásy ostrova Pag v červnu na kole!

Mandre, ostrov Pag