Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Cesta do Chorvatska aktuálně

Chcete jet letos do Chorvatska na dovolenou? Co budete potřebovat pro vstup do Chorvatska? Za jakých podmínek můžete projet Rakouskem, Slovinskem, případně Maďarskem? Důležité je, že od 15.6. se můžete vrátit zpět do Česka bez testů a bez karantény! Uvádíme zde aktuální podmínky cesty do Chorvatska.

Cesta do Chorvatska přes Maďarsko

25.8.2020 jsme vyzkoušeli cestu do Chorvatska přes Maďarsko. Cesta proběhla zcela bez problémů, na hranicích zdržení 5 minut.

Aktuálně průjezd Maďarskem

Informace z 31.8.2020:

Průjezd přes Maďarsko bude možný pouze tzv. humanitárními koridory. V případě návratu z Chorvatska to znamená jet po dálnici až k Budapešti. Cesta je delší o 137 km (o 45 minut). Nedodržení trasy humanitárního koridoru bude pokutováno.

Tranzitní doprava smí stát pouze na vyznačených benzinkách/odpočívadlech (dole na stránce jsou i vypsané): http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor.

Aktuálně o průjezdu Slovinskem

V médiích se objevily informace o 10hodinových frontách na hranici mezi Slovinskem a Rakouskem. Jedná se však o přechody ze Slovinska do Rakouska směrem na Německo! Ne tedy na přechodu Šentilj - Spielfeld! 

Pro představu: Autobus, který odjížděl z ostrova Rab v sobotu 22.8.2020 večer v 19 hodin dorazil bez jakýchkoliv zdržení přes Slovinsko a Rakousko do Brna v neděli v 8 hodin ráno. 

Také 28.8. ve směru do Chorvatska a 29.8. ve směru z Chorvatska projel autobus bez čekání na hranicích Slovinska a Rakouska. Nenechte se prosím vylekat senzacechtivými titulky v médiích!

Vstup do Chorvatska

Dne 5.6. 2020 Občané České republiky nemusí při vstupu na území Chorvatské republiky prokazovat důvod cesty.

V zájmu urychlení přechodu hranic do Chorvatska doporučujeme před cestou do Chorvatska vyplnit dotazník entercroatia.mup.hr . Dotazník je i v českém jazyce.

Vyplňte všechny položky pro každou osobu a nakonec také adresu ubytování, kterou najdete v našich Pokynech na cestu, (ty každému klientovi před cestou posíláme).

Všichni, kdo vyplní své údaje prostřednictvím internetu, obdrží ve své e-mailové adrese pokyny obsahující epidemiologické informace a opatření platná v Chorvatské republice pro jejich bezpečný pobyt v Chorvatsku.

Cestující, kteří předají údaje tímto způsobem, si zkrátí zdržení na hraničním přechodu, protože pohraniční policie bude mít potřebná data v systému.

Cestující, kteří nepředloží svá data předem prostřednictvím výše uvedené aplikace, budou moci toto vše učinit na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatské republiky, budou však potřebovat delší čekací dobu v samostatném pruhu.

Ruší se povinná čtrnáctidenní domácí izolace pro osoby, které do Chorvatska přicestují ze zahraničí;

Celá zpráva Velvyslanectví České republiky v Záhřebu. 

Pro vstup není potřeba test na COVID, musíte však během pobytu dodržovat pokyny Chorvatské správy veřejného zdraví, které obdržíte na hraničním přechodu. 

Upozornění pro Chorvatsko

Trajekty nyní do odvolání jezdí podle prozatímních jízdních řádů.

S platností od 25.6.2020 jsou všichni cestující v prostředcích veřejné dopravy včetně trajektů povinni nosit roušky.

Průjezd Bosnou a Hercegovinou

Informace z 15.6.2020:

Vstup cizinců na území BaH je stále omezen. Tranzit přes Neum (BiH) je pro cizince možný v obou směrech POUZE s platným cestovním dokladem. Doporučuje se mít u sebe rovněž potvrzení o ubytování za účelem prokázání účelu pobytu v cílové zemi.

Nicméně situace se neustále mění a v případě, že by průjezd BiH nebyl před vaším odjezdem na dovolenou možný, doporučujeme vám pro cestu na Pelješac a Korčulu využít trajekt z přístavu v Ploče.

Celá zpráva Velvyslanectví České republiky v Sarajevu. 

Průjezd Rakouskem

Nyní mohou občané ČR přicestovat do Rakouska bez udání důvodu. Pokud Rakouskem pouze projíždějí, nemají povinnost předkládat atest o neinfikovanosti, ani nemusí tranzitovat bez zastávky. Tyto osoby však musí hodnověrně doložit, že v uplynulých 10 dnech nepobývaly jinde než v ČR, jinak platí dosavadní pravidla (test/karanténa). Za "hodnověrné doložení" je v praxi  považováno ústní prohlášení cestovatele v případě náhodné kontroly.

Doporučujeme natankovat PHM v ČR, kde je také nejnižší cena. 

Celá zpráva Velvyslanectví České republiky ve Vídni:  

Průjezd Slovinskem

Hraniční přechody Slovinsko aktuálně: https://www.youtube.com/watch?v=jVHTVGg71hQ

S účinností od 6. 8. 2020 slovinská vláda zařadila Českou republiku na tzv. žlutý seznam zemí. Tranzit skrze Slovinsko je možný bez povinnosti podrobit se následné karanténě a bez povinnosti předložit potvrzení o negativním testování pokud proběhne v časovém rámci menším než 12 hodin.

Celá zpráva Velvyslanectví České republiky v Lublani:  

Upozorňujeme zároveň, že absence cestovního dokladu či jeho neplatnost může být slovinskými orgány pokutována, a to v rozmezí cca 500-1.200 EUR.

Důrazně doporučujeme dodržovat pravidla silničního provozu, jelikož jakékoliv jejich porušení je sankcionováno vysokými pokutami, přičemž smlouvání o uložené pokutě je v podstatě vyloučené.

Průjezd Maďarskem

Od 5.6.2020 občané České republiky mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení bez udání důvodu. Nařízení se vztahuje i na občany EHP s trvalým pobytem na území ČR, pokud cestují z CZ, AT nebo SK.

Pro vstup do Maďarska nepotřebujete negativní test na COVID-19. Po příjezdu do Maďarska ani zpět do ČR nemusíte zůstat v karanténě.

Pokud Maďarskem pouze projíždíte, měli byste dodržet podmínky tranzitu, používat určené hraniční přechody, trasy i časy.

Celá zpráva Velvyslanectví České republiky v Budapešti.

Bezpečná dovolená?

19.7.2020: Podívejte se na video, které nám poslal náš delegát Radek Horák o atuální situaci na ostrově Pag. 

Chcete si na dovolené bez rizika nákazy odpočinout a dopřát vašim dětem koupání? Vyhněte se místům s velkým množstvím lidí.

Naše doporučení: vyberte si malé letovisko v Chorvatsku, jeďte vlastním autem, pronajměte si apartmán. Takových míst je letos opravdu dost. Poradíme vám!

Chorvaté nás potřebují, ujišťuje český velvyslanec na Jadranu.

 

Dovolená bez strašení v podání Jana Papeže, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR.

Návrat do ČR:

Vyjádření vlády ČR z 1.6.2020:

Od 15.6.2020 je možné do zemí v zelené zóně cestovat bez omezení a bez testů nebo karantény po návratu!

To se tedy týká také Chorvatska, Slovinska, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Německa.

Od 15.6.2020 tedy už nic nebrání cestám do Chorvatska. Můžete už vyhledávat své apartmány.

Hraniční přechody Slovinsko aktuálně: https://www.youtube.com/watch?v=jVHTVGg71hQ

Návrat z Chorvatska do České republiky

Cesta do Chorvatska aktuálně