ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Silniční pravidla

Jezdí se vpravo, předjíždí vlevo.

Mimo obec se musí jezdit s rozsvícenými tlumenými světly i během dne, v obci pouze v noci.

Při jízdě mimo obec je povinné osvětlení všech motorových vozidel (vč. dálnice).

V obydlených oblastech se nesmí používat zvuková znamení, pouze v případě ohrožení.

Během jízdy nesmí být používán mobilní telefon.

Kruhový objezd: povinnost použít směrová světla je jen při výjezdu z kruhového objezdu, nikoliv při vjezdu.

Pěší zóny: vjezd je povolen pouze vozidlům označeným na dodatkové tabulce a v určené době, a to max. rychlostí 10 km/h. Parkování je v těchto zónách zakázáno, výjimkou jsou pouze označená vozidla přepravující osobu zdravotně/tělesně postiženou.

Parkování: označená vozidla přepravující osobu zdravotně/tělesně postiženou mohou být zaparkována bezplatně na místech, kde je placené stání.

Místa, kde policie při špatně zaparkovaném vozidlu montuje autobotičky, jsou označena dopravní značkou.

Přeprava dětí: povinnost používat autosedačky.

Používání sněhových řetězů: za mimořádných podmínek bude jízda povolena jen se sněhovými řetězy, bude nařízeno vždy značkou. V případě použití sněhových řetězů je max. rychlost 40 km/h.

Rychlostní limity Maďarsko

Maximální rychlosti: pro osobní vozidla, motocykly a motorová vozidla s max. užitečnou hmotností do 2 500 kg jsou v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na rychlostních silnicích 110 km/h, na dálnicích 130 km/h.

Pro tříkolky, odtah vozidel, cyklisty a mopedy platí max. rychlost 40 km/h.

Pokud je dopravní značkou povolena v obci rychlost vyšší než 50 km/h, platí toto zvýšení pouze pro vozidla s max. celkovou hmotností do 3 500 kg.

Řidičské průkazy Maďarsko

Národní řidičské průkazy: ty které odpovídají anexu 6 Konvence z roku 1968 a národní řidičské průkazy - model Evropského společenství.

Mezinárodní řidičský průkazy: návštěvníci řídící mopedy do 50 ccm o maximální rychlosti nepřehující 40 km/h musí být ve věku od 14 let. Musí mít řidičský průkaz, i když není požadován v zemi jejich trvalého pobytu.

Návštěvníci, kteří řídí motocykl jakéhokoliv zdvihového objemu nebo osobní automobil, musí být ve věku od 18 let. Tyto podmínky se vztahují jak na návštěvníky, kteří řídí vozidla dočasně dovezená do Maďarska, tak na vozidla v Maďarsku pronajatá nebo vypůjčená.

Povinné vybavení Maďarsko

Řidič motocyklu i jeho spolujezdec musí mít ochrannou přilbu.

Je povinné používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Při jízdě mimo obec na všech sedadlech, která jsou pásy vybavena.

Děti do 12 let a osoby menší 150 cm nesmí při jízdě sedět na předních sedadlech, pokud vozidlo není vybaveno speciálním bezpečnostním systémem pro tyto účely. Na takovémto sedadle potom nesmí být airbag.

Hloubka dezénu pneumatik musí být minimálně 1,6 mm.

Povinný výstražný trojúhelník.

Osobní vozy nemusí mít hasící přístroj.

Povinná lékárnička.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě