ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

1. července 2013 se Chorvatsko stalo novým členským státem Evropské unie 

Přistoupení k EU však neznamená zrušení pohraničních kontrol. Cestovní doklady jsou při vstupu do Chorvatska a výstupu ze země nadále pohraniční policií kontrolovány. Od tohoto data je cestování do Chorvatska s platným občanským průkazem ČR v souladu i s českým právním řádem.

Vstupem do Evropské unie se Chorvatsko nestalo automaticky součástí schengenského prostoru. Do Shengenu plánuje Chorvatsko vstupit v roce 2018.

Členství Chorvatska v Evropské unii zjednodušilo cestování. Na hranicích Chorvatska s ostatními zeměmi Unie skončily celní kontroly. Zůstaly pouze hraniční kontroly, které dohlíží na dodržování zákonů. Na některých hraničních přechodech se Slovinskem a Maďarskem jsou kontroly společné, a proto je průjezd rychlejší. Oceňují to hlavně turisté, kteří se do Chorvatska vydávají autem. Pokud lidé nebudou obchodovat s jídlem, tak si mohou do Chorvatska přivést, co potřebují. Také proto stoupá zájem o soukromé ubytování v Chorvatsku. 

Zdroj: 
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Český rozhlas

Další informace o potřebných cestovních dokladech do Chorvatska.

 

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do konce sezony 2024.