Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Dramalj

Dramalj je menší letovisko rozprostírající se v severní části Crikvenické riviéry ve Vinodolském zálivu, které díky téměř 3 km dlouhé promenádě plynule navazuje na letovisko Crikvenica. Oblíbené letovisko si Vás získá nejen díky krásným plážím a azurovému moři, ale také díky nepřebernému množství kulturních akcí a sportovního vyžití.

V letních měsících se letovisko Dramalj promění v centrum kulturních, hudebních i sportovních událostí. Mezi ty nejvýznamnější rozhodně patří festival klapských písní (tradiční lidové písně), rybářský festival, tenisový turnaj či oslava svatojánské noci spojená s hudebním doprovodem.

Vybavení

Obchod, restaurace, pizzerie, kavárna, pošta, směnárna, turistické informační centrum, bankomat, půjčovna kol.

Pláže

Dramalj je atraktivním letoviskem i díky pestré nabídce pláží, které jsou většinou nadstandardně vybavené. Podél celého pobřeží se nachází několik menších oblázkových pláží doplněných o betonová mola, přičemž mezi nejatraktivnější pláže patří pláž Kačjak, pláž Lanternapláž Omorika.

V severní části letoviska se nachází pláž Kačjak, která je pojmenovaná po poloostrůvku, na němž se rozprostírá. Na této oblázkové pláži s několika betonovými opalovacími moly se v horkých letních dnech můžete osvěžit na plážovém baru, který se nachází v zadní části pláže. U pláže najdete také restauraci, venkovní sprchy, převlékárny, veřejné toalety či stánek se suvenýry. Za poplatek je možné si půjčit šlapadla i lehátka se slunečníkem. O bezpečnost návštěvníků se starají plavčíci.

Ve středu letoviska se rozprostírá oblázková pláž Lanterna (také přezdívaná jako Pazdehova pláž), která je díky pozvolnému vstupu do moře vhodná i pro děti. Na pláži se nachází kavárna, sprchy a veřejné toalety. I na této pláži si můžete za poplatek pronajmout lehátka a slunečník.

Nejjižněji položená pláž Omorika se nachází na pomezí letoviska Dramalj a Crikvenica. Písčitooblázková pláž Omorika se těší oblibě díky své poloze, nadstandardnímu vybavení a službám. I zde totiž na Vaši bezpečnost dohlíží plavčíci. Na pláži se nachází restaurace, bar, hřiště pro plážový volejbal, tenisové kurty, dětské hřiště a vodní tobogán. Za poplatek si můžete půjčit lehátka se slunečníkem. Dále se zde nachází venkovní sprchy, veřejné toalety a převlékárny.

Sport

Potápění, šnorchlování, plavání, turistika, cykloturistika, rybolov, minigolf, plážový volejbal, windsurfing, tenis.