ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Šilo je letovisko s rybářskou tradicí a lodním přístavem. Jako většina letovisek na ostrově Krk, také zde se setkáte s širokým výběrem restaurací, kaváren, vináren či stánků se suvenýry. Oblíbeným místem pro vycházku je bezpochyby starý maják nacházející se na samém cípu mysu Punta Šilo.

Restaurace, supermarket, obchody, kavárny, vinárny, turistické informační centrum, bankomat.

V letovisku je k dispozici praktický i zubní lékař.

Pláže Šilo

Šilo je oblíbené především díky pestré nabídce pláží. V letovisku a jeho okolí se můžete vydat na písčité, oblázkové či přírodní skalnaté pláže doplněné betonovými opalovacími plochami. Tou nejznámější a zároveň nejnavštěvovanější je písčitá pláž Pećine rozprostírající se přímo v letovisku, na kterou navazují betonová opalovací mola.

Dalšími oblíbenými plážemi nacházející se severovýchodně od letoviska (v blízkosti kempu) jsou dvě na sebe navazující oblázkové pláže – pláž Tihapláž Konjska. Obě pláže nabízí nejen koupání v tyrkysovém moři, ale rovněž je zde k dispozici dětské hřiště, plážový bar s restaurací, venkovní sprchy, převlékárny a veřejné toalety. Navíc si mohou návštěvníci za poplatek půjčit šlapadla či vodní skútr a pronajmout si lehátka se slunečníky. Pláž Tiha je rovněž přístupná pro psy.

K romantické procházce také láká pláž Murvenica (2,5 km jihovýchodně od centra letoviska). K této oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře je však možné se dostat i autem.

Výlety

Možnosti výletů na ostrově Krk naleznete v sekci Výlety Šilo.

Sport

Šnorchlování, potápění, plavání, turistika, cyklistika.