ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Pokud hledáte pro svou rodinnou dovolenou příjemné místo s přátelskou atmosférou, Povile je vhodnou volbou. Výhodou je blízkost a dobrá dostupnost po Jadranské magistrále (D8). Jedná se o klidnější letovisko Crikvenické riviéry se základní nabídkou služeb. V případě potřeby je veškerá vybavenost dostupná v nedalekém Novi Vinodolski. A tak po příjezdu nezbývá už nic jiného, jen se oddat slunci, moři a odpočinku.

Vybavení

Restaurace, obchod, kavárna, plážový bar, kostel.

Širší vybavení je dostupné v letovisku Novi Vinodolski: restaurace, pizzerie, kavárny, bary, obchody, kadeřnictví, lékárna, banka, bankomat, směnárna, čerpací stanice, aj.

Pláže

Centrum letoviska Povile nabízí hezkou oblázkovou pláž. Má pozvolný vstup do moře a v blízkosti několik restaurací a barů s výhledem na moře. Podél pobřeží směrem na jih najdete další menší, spíše kamenité pláže. Doporučujeme proto vzít si s sebou boty do vody. Přístup k nim je nejčastěji po kamenných schodech. Na konci letoviska leží pláž Dugno s většími oblázky a s pozvolným vstupem do vody.

Směrem na obec Klenovica asi 1 km od Povile se v zátoce Mala Draga nachází pláž pro psy (9-21 hod.). Moře je zde o něco chladnější kvůli pramenům, které zde stékají z hor. Na pláži je pro návštěvníky stánek s občerstvením a možnost pronajmout si šlapadlo nebo kajak. Pro čtyřnohé miláčky je zde k dispozici pitná voda a několik přístřešků, kde se mohou ukrýt před sluncem.

Výlety

Povile je vhodným místem k poznávání okolních letovisek a přírodních krás Crikvenické riviéry. Slavné lázeňské město Crikvenica je vzdálené jen 13 km. Ochutnejte místní speciality na tamních tradičních rybářských slavnostech nebo navštivte unikátní mořské akvárium.

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Povile.

Sport

Plavání, šnorchlování, cyklistika, turistika.

Doporučujeme prozkoumat severní stranu Povile nad magistrálou, kde při procházce můžete objevit zajímavá místa s nedotčenou přírodou a také staré kamenné zdi, tzv. suhozidy, kterými si lidé kdysi ohraničovali své pozemky. Dokonce si místy můžete chvíli připadat jako v italském Toskánsku.