ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Rabac se nachází zhruba na půl cesty mezi Opatijí a Pulou. Od každého z těchto měst je to do Rabacu přibližně 50 km. Pobřeží Rabacu je poseto mnoha menšími oblázkovými plážemi, z nichž si každý zaručeně vybere tu svou. Letovisko je obklopeno krásnými lesy. Aktivní návštěvníci ocení bohaté možnosti turistiky a cykloturistiky.

Pláže

Podél celého pobřeží Rabacu se táhnou krásné oblázkové pláže, ideální pro rodinnou dovolenou. Zde uvádíme ty nejzajímavější z nich:

Pláž Maslinica

Pláž Maslinica je 500 m dlouhá oblázková pláž, kde se můžete věnovat různým vodním sportům. Obklopena je mnoha ubytovacími zařízeními a hustým lesem. Část pláže Maslinica je určena pro zdravotně hendikepované osoby - s veškerým vybavením a speciálně upraveným vstupem do moře. V blízkosti pláže se nachází restaurace, sportoviště a tobogán.

Pláž Lanterna

Pláž se nachází v turistické zóně a dostanete se k ní procházkou po cestičkách vedoucích lesem, kde najdete úkryt před sluncem. Lanterna je krásná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře, která láká zejména rodiny s dětmi. Na pláži si lze pronajmout lehátka a slunečníky a také vybavení pro plážové aktivity a vodní sporty. Díky své kvalitě byla Lanterna oceněna modrou vlajkou. Občerstvit se můžete v Tropic baru, kde si lze večer i zatančit.

Pláž sv. Andrea

Na pláž se dostanete procházkou z centra Rabacu po stezkách, které vedou lesem nebo po promenádě podél moře. I tato krásná pláž byla oceněna modrou vlajkou, mezinárodně uznávaným symbolem vysoké kvality služeb, čistoty moře a pobřeží a vybavenosti pláže. Sv. Andrea je oblázková pláž se sprchou a dostatečným počtem lehátek a slunečníků, které si zde můžete pronajmout. Naleznete zde nafukovací aquapark a půjčovnu šlapadel. V blízkosti pláže je několik restaurací.

Pláž Girandella

Pod hotelovým komplexem Girandella je krásná oblázková pláž se skalnatými a betonovými částmi, která byla také oceněna modrou vlajkou. Naleznete zde mnoho restaurací, barů, obchodů a potápěčské centrum. Na pláži si lze pronajmout lehátka, slunečníky a šlapadla. Zabavit se můžete jízdou na banánu nebo vodním lyžováním. Upravená promenáda podél moře je vhodná pro jízdu na kole či kolečkových bruslích i pro příjemnou procházku.

Pláž pro psy

Pláž pro psy se nachází za hotelovým komplexem Girandella. Na pláži je sprcha a pozvolný vstup do moře. Přímo nad pláží je i parkoviště.

FKK pláž

Také nudistická pláž se nachází za hotelovým komplexem Girandella. V blízkosti pláže je sprcha. Jedná se o menší příjemnou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře. Nad pláží je parkoviště.

Vybavení

Rabac je plně vybavené letovisko, najdete zde vše, co potřebujete pro bezstarostnou dovolenou.

 • obchody s potravinami
 • restaurace, kavárny, pizzerie
 • stánky se suvenýry
 • bankomaty
 • pošta
 • ordinace praktického lékaře (přímo v centru Rabacu)
 • lékárna
 • dětské hřiště
 • hřiště na minigolf
 • fotbalové hřiště
 • tenisové kurty
 • půjčovna paddleboardů, šlapadel a kajaků
 • půjčovna horských kol
 • kurzy plachtění pro dospělé i děti
 • potápěčské centrum
 • výběh pro psy

Výlety a aktivity

Vedle starobylých měst na vás na Istrii čekají i skalnaté útesy, zelené kopce, levandulová pole, olivovníky a vinná réva. Během dovolené v Rabacu můžete prozkoumat všechna tato úžasná místa. Uvádíme několik tipů na zajímavé aktivity:

"Sentonino potěšení" - výlet na kajaku v Rašském zálivu

Zátoka na východním pobřeží Istrie jihozápadně od Rabacu v místě, kde ústí řeka Raša do moře. Zátoka je asi 12 km dlouhá, s průměrnou šířkou přibližně 1 km. Hloubka zátoky se pohybuje od 44 m u vjezdu do zátoky do 10 m u přístavu Bršica. Dále směrem k ústí pokračují mělčiny s hloubkou do 3 metrů. Břehy zátoky jsou strmé a nepřístupné, jedná se převážně o vápenec se středomořskou vegetací. Je zde i farma na chov mušlí.

Půldenní projížďka na kajaku v okolí Rabacu (v doprovodu průvodce)

Rabac má řadu oblázkových pláží s křišťálově čistou vodou. K některým z nich se dostanete pouze dlouhou procházkou nebo po moři. Proto jsou symbolem nedotčené přírody a jsou pohlazením pro vaše oči i duši. Západ slunce na plážích, nádherné útesy plné aromatických a léčivých bylin a křišťálově čisté moře, které vás láká ke šnorchlování, jsou mimořádným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat.

Procházka Rabac-Labin (Sentonina stezka)

Procházka z Rabacu do Labinu je dlouhá asi 4 km. Za vůně vavřínu a borovic procházíte krásnou přírodou, protnutou potoky a peřejemi se sedmi mosty. Po cestě minete vodopád, který se vlévá do tyrkysového jezera v údolí potoka v zátoce Maslinica. Stezka je středně náročná a pokud se na ni vydáte, nezapomeňte na kvalitní obuv.

„Stezka skrytých kouzel“

Užijte si Rabac, perlu Kvarnerského zálivu, na procházce s nejkrásnějšími plážemi Istrie. Naskytne se vám krásný výhled na Kvarnerský záliv z vesnice Kosi. Zastavit se můžete v zátokách s bílými oblázky a zchladit se v moři za vůně borovic, rozmarýnu a šalvěje. Pláže, které po cestě navštívíte, jsou oceněny modrou vlajkou (sv. Andrea, Girandella a Lanterna).

Procházka je možná ve dvou směrech:

a) okružní cesta - sv. Andrea - Prižnja - pláž Girandella - pláž Lanterna

b) sv. Andrea - vesnice Kosi - sv. Andrea

„Sentoniny zahrady“ - půldenní výlet

Exkurze je pořádána na vyžádání místní agenturou při minimálním počtu 10 přihlášených osob. Výlet začíná ráno návštěvou olivového háje rodiny Negri u vesnice Brgud, kde vás olivovým hájem provede oceňovaný pěstitel oliv William Negri. Vysvětlí vám specifika oliv, které rostou na východním pobřeží Istrie, a seznámí vás s procesem získávání extra panenského olivového oleje. Po příjemné procházce olivovým hájem dojedete do vesnice Kukurini, kde navštívíte jednu z vinic rodiny Baćac a seznámíte se se způsobem výroby vína, které i ochutnáte.

Projížďka na kole

Projet na kole se můžete s celou rodinou po tzv. Family bike trail. Většina této trasy vede stínem pod korunami stromů. Kola si můžete zapůjčit přímo v Rabacu. Trasa je velmi dobře udržovaná, nemusíte se tedy bát vyrazit na kolech společně s dětmi.

Sentona - rabacká značka kvality

Bohyně Sentona, ochránkyně cestovatelů, je turistickou značkou Rabacu a Labinu. Je známkou kvality, tradice a originality. Dary bohyně Sentony naleznete ve zdravých menu v místních restauracích (znamená použití lokálních surovin, podle receptů maminek a babiček) i ve wellness procedurách s přírodní kosmetikou z domácích esenciálních olejů.

Jako suvenýr si v Rabacu můžete zakoupit zajímavé lokální výrobky a speciality:

 • Brovinjský chlebíček - fíkový chlebíček se šalvějí a piniovými oříšky
 • Pálenku z fíků
 • Vonné kuličky s levandulí, rozmarýnem a olivami
 • Extra panenský olivový olej
 • Užitkovou a dekorativní keramiku od Sentony
 • Přírodní kosmetiku Sentona s místními esenciálními oleji
 • Panenku Sentona oblečenou do šatů, upevněnou na dřínovém stojánku se sponou z dřínu (ruční výroba)

Trocha historie

V polovině 19. století byl Rabac malou rybářskou vesnicí s pouhými deseti domy. Obyvatelé Rabacu byli vynikajícími rybáři a námořníky. Díky krásné zátoce a okolí začali Rabac brzy navštěvovat první turisté. Jedním z prvních byl anglický cestopisec a spisovatel Richard Francis Burton, který v Rabacu pobýval již v roce 1876. Na základě návštěvy dalších míst podél pobřeží Istrie napsal stejnojmennou knihu „Istrijské pobřeží“, ve které popisuje krásu a kouzlo malebného Rabacu. V té době se v Rabacu začaly stavět první letní sídla, z nichž byla nejznámější stavba rijecké kupecké rodiny Prohaských, rodáků z České republiky. Dnes je po ní pojmenována jedna z nejkrásnějších částí Rabacu. Dům rodiny Prohaských byl později za 2. světové války zničen. Dnes uprostřed léta Rabac hostí za jeden den až 11 000 turistů.