Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Svátek Sv. Klimenta v Chorvatsku

Svatý Kliment byl patronem někdejšího biskupství a později i města Makarská. Makarská je oblíbené turistické středisko na pobřeží Chorvatska, vždy spojené s námořníky a rybáři. Právě jejich patronem je Sv. Kliment. Je jejich ochráncem před bouřemi a větry. Oslavy k jeho uctění začínají 19. listopadu bohoslužbou a církevními obřady v kostele Sv. Marka. 20. listopadu je před očima věřících, za zvuků chorvatské hymny a církevních písní otevřena rakev s ostatky Sv. Klimenta. Ty jsou pak vyjmuty a v procesí neseny ulicemi města. Tisíce Chorvatů každoročně doprovází ostatky světce městem.

V průběhu roku jsou klíče od rakve Sv. Klimeta údajně již po 300 let uschovány u představitelů města, kteří je faráři kostela Sv. Marka odevzdají vždy před obřady a po vrácení ostatků do rakve je opět převezmou do úschovy.

Církevní slavnosti jsou spojeny i s akcemi civilními. Pořádají se koncerty vážné i lidové hudby, zábavné programy pro širokou veřejnost. Pokud tedy zabloudíte do Makarské jindy něž v parném létě, věřím, že Vás mile překvapí.

Dovolená v Chorvatsku

Pojeďte na dovolenou do překrásných chorvatských letovisek:

Mandre, ostrov Pag Mala Duba Lopar, ostrov Rab Novigrad, Istrie
Mandre, ostrov Pag Mala Duba Lopar, ostrov Rab Novigrad, Istrie
Tučepi Bol Baška, ostrov Krk Podstrana
Tučepi Bol, ostrov Brač Baška, ostrov Krk Podstrana

  

Další možnosti ubytování nabízíme na stránkách Ubytování ChorvatskoApartmány Chorvatsko a Penziony Chorvatsko.