ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Ve vnitrozemí východní části ostrova Šolta, přibližně 7 km jihovýchodně od obce Grohote a 3 km od Stomorske, najdete v nadmořské výšce 170 m vesnici Gornje Selo. Tato obec leží téměř na úpatí nejvyššího vrcholu Šolty - kopce Vela Straža (237 m). Také Gornje Selo nabízí tradiční kamenné domky, některé jsou zrekonstruované, na jiných je znát zub času.

Okolo obce Gornje Selo rostou borovice, olivovníky, mandlovníky, fíkovníky a vinná réva. Najdete zde však také divokou levanduli a rozmarýn. Okolí Gornje Selo je ideální pro pěší turistiku či cyklistiku.

Z Gornje Selo je to už jen krok k některým z neobydlených hlubokých zátok v nejvýchodnější částí ostrova Šolta, např. zátoka Livka, Travna, Stračinska, Grabova a Senjska. Připravte se však na prašné, strmé a špatně značené cesty.

Rodinné hospodářství Kaštelanac

V obci Gornje Selo doporučujeme navštívit hospodářství rodiny Kaštelanac, kteří se zabývají výrobou vynikajícího červeného vína Dobričić, pěstovaného výhradně na ostrově Šolta, a také olivového oleje. Všechny jejich produkty zde můžete ochutnat i nakoupit.