Vyhledat na webu

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Vrboska

Vrboska je původně rybářská vesnice ležící v úzké, hluboké zátoce na severním pobřeží ostrova Hvar. Je dobře dostupná po silnici ze Stari Gradu. Na rozdíl od Hvaru a Stari Gradu se jedná o letovisko klidnějšího rázu, s množstvím příjemných stinných pláží. Letovisko je vhodné pro turisty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou.

První zmínky o osadě spadají do 15. století. Vrboska byla často terčem pirátských a tureckých útoků. Dnešní podoba je výrazně renesanční, s typickými můstky přes zátoku a její ramena - evokuje Benátky. Horizontu dominuje kostel Panny Marie pocházející z druhé poloviny 16. století připomínající malou pevnost. K tomuto účelu byl i postaven - jako místo úkrytu obyvatel před piráty. V současné době se využívá i jako rozhledna s překrásným výhledem do kraje.

Velkým překvapením může být na tak malou obec bohatá sbírka obrazů italských mistrů. V kostele Sv. Vavřince najdeme díla od Veronesa, Tiziána a některých dalších.

Z Vrbosky můžete pohodlně cestovat po celém ostrově, navíc je zde možnost pohodlně lodí navštívit přes Hvarský kanál ostrov Brač. Obyčejně se pluje do městečka Bol, kde je vyhlášená pláž Zlatni rat.

Pláže Vrboska

V okolí Vrbosky je několik pláží, většinou oblázkových, nebo skalnatých. Nejoblíbenější je pláž v zátoce Soline východně od centra Vrbosky. Na severní straně pobřeží se nachází kemp Nudist. U něj je menší oblázková FKK pláž, dostupná i mimo tento kemp.