ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Poloostrov Kamenjak leží v nejjižnější části Istrie. Dlouhý je 9,5 km a široký od 400 do 1600 m. Od roku 1996 je Kamenjak chráněnou krajinnou oblastí a tímto statutem si zachovává svou nedotčenost. Při vjezdu na Kamenjak se platí poplatek 20 HRK za motorové vozidlo. Ve vrcholné sezóně (do 24. srpna) činní vstupné 25 HRK. Pěší a cyklisté tento poplatek samozřejmě neplatí.

Windsurfing je na Kamenjaku včetně letoviska Premantura pokládán za jednu ze tří špičkových oblastí na Jadranu. Také je zde mnoho míst pro lov na udici. Pro cyklisty je určena značená stezka, která vede celým poloostrovem od severu k jihu. Podniknout lze i výlet lodí na okolní ostrůvky.

Na poloostrově můžete najít stopy dinosaurů, kterým zde byly vytvořeny i repliky. Kamenjak je také vhodným místem pro odpočinek a grilování s rodinou či přáteli.

Naleznete zde krásné křišťálově čisté moře modrozelené barvy, menší oblázkové pláže lemované rostlinami a také mnoho prašných stezek, které vedou na pláž. Na poloostrově jsou k dispozici i dva bary, kde je možné se občerstvit.