ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Červený šátek ve válce

Kravata se dostala do světa právě s těmito chorvatskými vojáky během třicetileté války. Na bojištích se objevovaly jezdecké oddíly, které byly pro svoji dynamiku útoku tehdy velmi úspěšné. Jezdili na lehkých koních, beze zbroje, a proto měli proti těžké jízdě velké výhody,… a na krku uvázaný červený šátek.

Chorvatští vojáci okouzlili Paříž

Francouzský císař založil roku 1667 z těchto vojáků pluk lehké jízdy s názvem „La roval Croate“. A švarní vojáci okouzlili Paříž svým tehdy neobvykle uvázaným „podkrčníkem“. Šátek začali nosit také Pařížané a vázat ho „a la Croate“, tedy na chorvatský způsob. Vyměnili tak tehdejší vysoké, škrobené límce za pohodlné, elegantní vázanky. Tak se stal z obyčejných šátků chorvatských žen darovaných z lásky módní doplněk nejvyšších vrstev. Odtud pak je již jen krůček k dnešnímu názvu kravata (z francouzského „cravate“) - módnímu doplňku, který se stal nezbytným pro všechny muže a někdy i ženy.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do konce sezony 2024.